Mišljenja o Audi A6 2.5 tdi 132 KW (180 ks) automat

Mišljenja o Audi A6 2.5 tdi 132 KW (180 ks) automat

Zanimaju me mišljenja o ovom modelu auta, šta kako prednosti i mane. Imam nešto u ponudi pa da li da ulazim u to ili ne?!
 
Član
Sad ce pljuvanje tog tdi motora ali evo da ja kazem svoje iskustvo, imam u firmi 2.5 tdi avant model a6ce iz 2002 godine, isti taj od 180ks, auto ima preko 300000na satu, nikad nije bilo vecih problema, redovno se odrzava i to je to, istina da trosi vise od 3.0 ali eto. Drugo iskustvo je mog kuma, koji ima allroada iz 2001 godine s istim motorom. Skoro nabio 300k, nikad ni jednog problema, zadnjih 150k ga on vozi,malo su ga zezali jastuci ali to tebe ne zanima. Pored tonu negativnih iskustava eto i pozitivnog. Jedne prilike kod Huse u Bosch servisu u maglaju sam vidio a6 s tim motorom sa 800k na satu, znaci sve je do odrzavanja kao i sve ostalo. Mada po meni taj motor nije za bh mentalitet, ne vjerujem da puno ljudi odrzava redovno, osim onog sto bas mora
 
2001 godina, 202.000 km na satu, avant ne znam da li sam to spomenuo. zanima me samo motorizacija ostalo su nebitne stvari. znam da ljudi pljuvaju taj motor ali znam i one koji to pljuvaju jer ne diraju ništa pa onda kad sjebe ga onda problem i čupa se kosa s glave.

Znam da mnogo zavisi od korištenog ulja u kom se sad nalaze stanju klackalice i bregaste jer lošije ulje ih je potrošilo. Imam iskustvo s jednim sa 305.xxx na satu od prije mjesec dana, auto ide kao nevrijeme u pitanju je isti model samo druga boja :D

Očekujem da se RS_turbo ovdje javi :D
 
Član
Imao sam taj isti,prodao ga sa 270k,eno ga u oglasima sa 230k hahaha i iskreno ne bih ga više nikad uzeo.Muči ih dosta bord komp,gubi slova pa ne možeš skontat šta pokazuje,automatik im nije također neka sreća,nikad ne znaš kad će te ostavit na putu.Elektronika je također blentava,rodici se zaključalo auto u Neumu,nije mogla izać iz njeg xD.Ali što kažeš ima i dobrih iskustava,tako da se dobro skontaj :D
 
Legend
Ako bas moras da uzmes auto sa tim motorom, uzmi, ali moj ti je savjet da skontas jos jednom.
Problem tog motora je jednostavan, prekomplikovan da bi bio isplativ za vozit i odrzavat (kad se krene kvarit naravno, a nakon 200k sigurno hoce).
Da naglasim da je kod mene bio 2.5 TD(I) ali sa 114kw (navodno novi mtoor), ista prica 4 brege, milion senzora, itd itd
Moj je bio presao 450k, imao sam audija a6 pogledaj po forumu naci ces, auto ko auto je savrsen, udoban, prostran, kvalitetno uradjen, ma top sve ali taj motor ima toliko gluposti koje se mogu pokvarit da je to nevjerovatno. Ja sam ga vozio 3 godine, evo sta sam ja sve mjenjao
Klackalice na bregastim (700KM)
Auto. Mjenjac (1500KM) Puko lanac
Reparacija pumpe (1000km)
Senzor bregaste x2 (cca 200km)
Sve ovo nije tako strasno za tako luksuzan auto, ali kad te ostavi kad ti najvise treba, onda je problem vjeruj mi.
Mjenjac mi pukne kad sam krenuo na aerodrom (zakasnio na let)
Klackalice na bregastim (auto ne moze da upali, neki senzor il sta vec) kad sam krenuo na more, sjebalo mi 5 dana odmora
Pumpa srecom dijagnosticirana na vrijeme
Senzor bregaste ista situacija, trebao da idem na put auto nece da upali, i to mu je bio i zadnji kvar u mom vlasnistvu, prodao sam ga nakon toga odmah..
Pored toga, ono sto je mene najvise nerviralo kod auta je sto krenu da se kvare neke sitnice (tipa bord computera), onda jedan podizac, pa onda brava na gepeku pa changer, pa xenon 1231232 puta je zezao (oni upaljaci sto se zavrnu na xenon sijalicu izlizu se kontakti) pa onda parking senzor (jedan naprijed jedan nazad, uvijek pisti kad prebacujes u rikverc itd itd..)
Sretno sa kupovinom - posjedovanjem ovog automobila, u udobnijem auto se ja nisam vozio (presao sam sa njim za 3 god cca 100.000)
LP
 
Ako bas moras da uzmes auto sa tim motorom, uzmi, ali moj ti je savjet da skontas jos jednom.
Problem tog motora je jednostavan, prekomplikovan da bi bio isplativ za vozit i odrzavat (kad se krene kvarit naravno, a nakon 200k sigurno hoce).
Da naglasim da je kod mene bio 2.5 TD(I) ali sa 114kw (navodno novi mtoor), ista prica 4 brege, milion senzora, itd itd
Moj je bio presao 450k, imao sam audija a6 pogledaj po forumu naci ces, auto ko auto je savrsen, udoban, prostran, kvalitetno uradjen, ma top sve ali taj motor ima toliko gluposti koje se mogu pokvarit da je to nevjerovatno. Ja sam ga vozio 3 godine, evo sta sam ja sve mjenjao
Klackalice na bregastim (700KM)
Auto. Mjenjac (1500KM) Puko lanac
Reparacija pumpe (1000km)
Senzor bregaste x2 (cca 200km)
Sve ovo nije tako strasno za tako luksuzan auto, ali kad te ostavi kad ti najvise treba, onda je problem vjeruj mi.
Mjenjac mi pukne kad sam krenuo na aerodrom (zakasnio na let)
Klackalice na bregastim (auto ne moze da upali, neki senzor il sta vec) kad sam krenuo na more, sjebalo mi 5 dana odmora
Pumpa srecom dijagnosticirana na vrijeme
Senzor bregaste ista situacija, trebao da idem na put auto nece da upali, i to mu je bio i zadnji kvar u mom vlasnistvu, prodao sam ga nakon toga odmah..
Pored toga, ono sto je mene najvise nerviralo kod auta je sto krenu da se kvare neke sitnice (tipa bord computera), onda jedan podizac, pa onda brava na gepeku pa changer, pa xenon 1231232 puta je zezao (oni upaljaci sto se zavrnu na xenon sijalicu izlizu se kontakti) pa onda parking senzor (jedan naprijed jedan nazad, uvijek pisti kad prebacujes u rikverc itd itd..)
Sretno sa kupovinom - posjedovanjem ovog automobila, u udobnijem auto se ja nisam vozio (presao sam sa njim za 3 god cca 100.000)
LP


Hvala ti druže na vremenu za pisanje ovog posta koji je zaista za razmisliti. Ne moram ja to kupiti već samo razmišljam jer mi je ispao povoljno. Konkretno riječ je o ovom Audiju, iz Kotor Varoša je: http://www.olx.ba/artikal/15967538/audi-a6-karavan-2-5-tdi/
 
Legend
Drug, ja sad imam passata 3c, i taj auto nije ni priblizno kvaliteta, luksuzan, udoban kao sto je taj audi bio..
Kod mene je bila neka zeznuta opcija sa duplim staklima, dampiran kompletan, imao je navi, siber, senzore naprijed nazad, grijaci sjedista, retrovizora, prskalica, xenon pranje farova , ...
Takvu opremu i danas rijetko koji audi ima, o passatu da ne pricam, ali generalno ta auta su jeftina sa razlogom, ja sam ti gore naveo primjer i sto..
Kada sam ja kupovao auto, dosta sam razmisljao (a4 2.5 tdi quattro) ali ga nisam smio uzeti bas zbog tog problematicnog motora, iako sam ih mogao naci u fullu za 8-9 milja (prije 2 godine).
A6 sa 1.9 tdi motorom je skuplji par hiljada od ovog sa 2.5, iako su goli ko lipa i nemaju nikakve opreme za razliku od ovih 2.5 (generalno govorim).
2.5 ima jako losu reputaciju, i ono sto ide uz to jeste da ga je tesko i prodati, kad nekom kazes 2.5 odmah se za glavu fata ko da si rekao 8.0 v12 benzin.. (razmisli jos pa se skontaj).
Ako ga budes gledao, prvo provjeri u kakvom stanju su bregaste (vide se kroz cep od ulja-jedna, ostale mozes cuti po radu motora)
Druga stvar je provjeri kako radi, kako pali (bosch pumpa zna zezati)
Trece, mjenjac ako je automat, obavezno ga isaltaj kroz tiptronic, prati kako radi kick down, kako salta pod opterecenjem (uzbrdo i sl..)
Pogledaj zadnje amortizere, opruge, ljubi obicno dosta opterecuju ova auta nazad, ako je nazad los ovjes, mozes pretpostaviti za sta je sluzio prije..

Inace, auto je jako ko tenk, ima savrsenu limariju.. steta sto ga ne proizvode i danas..
 
Drug, ja sad imam passata 3c, i taj auto nije ni priblizno kvaliteta, luksuzan, udoban kao sto je taj audi bio..
Kod mene je bila neka zeznuta opcija sa duplim staklima, dampiran kompletan, imao je navi, siber, senzore naprijed nazad, grijaci sjedista, retrovizora, prskalica, xenon pranje farova , ...
Takvu opremu i danas rijetko koji audi ima, o passatu da ne pricam, ali generalno ta auta su jeftina sa razlogom, ja sam ti gore naveo primjer i sto..
Kada sam ja kupovao auto, dosta sam razmisljao (a4 2.5 tdi quattro) ali ga nisam smio uzeti bas zbog tog problematicnog motora, iako sam ih mogao naci u fullu za 8-9 milja (prije 2 godine).
A6 sa 1.9 tdi motorom je skuplji par hiljada od ovog sa 2.5, iako su goli ko lipa i nemaju nikakve opreme za razliku od ovih 2.5 (generalno govorim).
2.5 ima jako losu reputaciju, i ono sto ide uz to jeste da ga je tesko i prodati, kad nekom kazes 2.5 odmah se za glavu fata ko da si rekao 8.0 v12 benzin.. (razmisli jos pa se skontaj).
Ako ga budes gledao, prvo provjeri u kakvom stanju su bregaste (vide se kroz cep od ulja-jedna, ostale mozes cuti po radu motora)
Druga stvar je provjeri kako radi, kako pali (bosch pumpa zna zezati)
Trece, mjenjac ako je automat, obavezno ga isaltaj kroz tiptronic, prati kako radi kick down, kako salta pod opterecenjem (uzbrdo i sl..)
Pogledaj zadnje amortizere, opruge, ljubi obicno dosta opterecuju ova auta nazad, ako je nazad los ovjes, mozes pretpostaviti za sta je sluzio prije..

Inace, auto je jako ko tenk, ima savrsenu limariju.. steta sto ga ne proizvode i danas..

Postavio sam ti link gore konkretnog auta, a meni je baš po ćejfu jer je automat i Quattro i volim velike motore! S tim da ne volim velike probleme, da je 2.8 v6 30v sekunde se ne bih premišljao!
 
Član
I na to sve sto su nabrojali, dodaj da ces odma (kao sto je normalno) raditi veliki servis koji kosta cca 1500km.
 
BHT Ovisnik
Ja bih se dobro razmislio i za 2.8 V6 30v jer isto nije neke vele srece kao taj 2.5 hahah :D
 
Član
Imali smo ga skoro 10 godina. Auto je preluksuzno za svoju klasu, oduševljava kako leži na cesti i koju udobnost daje. To se nemože opisat riječima, ni za jednom nismo žalili ko za tim autom, išao sam 2 puta tjedno u Zagreb s njim odmorniji sam bi bio na dolasku nego na polasku. To je nešto što još nisam ni u jednom autu osjetio dosada. To je prvo u što ćeš se zaljubit, drugo je kvaliteta izrade i što autu iznutra izgleda kao da je iz 2006 g. Posebno je uživancija sa automatskim mjenjačem.
A sad ono zbog čega ga možeš zamrzit
Motor koji se čuje kao da na pjesak ide
S potrošnjom se ne može baš pohvalit, 8.5-9 je meni bila prosječna potrošnja sa 150 kmh na autoputu. Po gradu oko 10 malo više
Na autu je bilo 200 000 i još toliko je pređeno nikad na cesti nije ostavio. Mjenajč je jednom mjenjan i servisiran (rikverc lamela 400 km) s motorom samo problemi s MAF senzorom. Možeš se namjerit na dobrog ali dobro isprobaj auto prije kupovine, jer ako se počne kvarit to je rupa bez dna. Naš je bio redovno servisiran pa je služio, ali ako nije njegovan uvuć će te u probleme da će ga na kraju bit najisplatnije bacit u provaliju
 
Član
Pozdrav evo iskreno imao sam passat davno 2,5tdi 163 ks tiptronic auto je bio ok nisam ga dugo vozao mozda 7-8 mjeseci ,negativna strana mu je potrosnja i moras pazit mjenjač ako je puno presao provjeri dobro kako salta brzine,iako bolje bi bilo da je saltung i to je stariji model sto planiras kupiti ,modifikacija je kazu druga priča i sto se tice i nekih dijelova motora i tiptronik mjenjaca puno je bolji,a recimo prijatelj mi ima 1999gp 2,5 150 ks saltung i voza ga vec 10 godina i kaze da je to auto zasluzilo sve pohvale jer on je bas odrzavao tip top auto mjenjao zamjenske dijelove i radio po propisu servise i to je to ,al opet ako volis jace motore bolji ti je izbor 2,8 ,a trose u litar dva više :)
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
Ja ovog ne bi jer nije facelift i jer ima stariju tipu mjenjaca koja je jos malo osjetljivija. Moze se naci i neki 2.4 priblizne cijene a taj je prst u uho i gas :)
 
Top