miris benzina u kabini (i pod haubom) kad je prazan rezervoar?

miris benzina u kabini (i pod haubom) kad je prazan rezervoar?

I ja mislim da bi to trebalo biti to, ali ja sam 2 puta bio u ovlastenom servisu, oni su samo gledali vodove goriva i ubrizgavac, nigdje ne curi. niko nije spominjao taj karbonski filter? moguce da bi to moglo biti.

imas li koju dodatnu informaciju o tome kako se tacno to zove (na engleskom po mogucnosti) da malo proguglam? posto mi samo "karbonski filter" ne daje neke precizne rezultate.

Ako moze malo vise informacija o tom odusku, i tom filteru! :) Hvala.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
I ja mislim da bi to trebalo biti to, ali ja sam 2 puta bio u ovlastenom servisu, oni su samo gledali vodove goriva i ubrizgavac, nigdje ne curi. niko nije spominjao taj karbonski filter? moguce da bi to moglo biti.

imas li koju dodatnu informaciju o tome kako se tacno to zove (na engleskom po mogucnosti) da malo proguglam? posto mi samo "karbonski filter" ne daje neke precizne rezultate.

Ako moze malo vise informacija o tom odusku, i tom filteru! :) Hvala.

Evo ja sam nasao na ovom sajtu nesto al ne znam da li se tu spominje bas ovaj filter,pokusaj ti,mozda se bolje snalazis,ima neki filter ali je u pumpi,evo link http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/206/info/gb/b1bbmek3.htm
 
7 - FUEL SUPPLY SYSTEM

(26) Injectors' supply rail .

(27) Canister .

(29) Valve for pressure take-off and fuel output .

(30) Fuel return pipes .

(31) Click-on connector .

(32) Petrol vapour reaspiration pipes .

(33) Fuel supply pipes .

2568led.gif


Broj 32 bi mogao biti problem. Kada bi makar bila fotografija, umjesto sheme, da se vidi gdje su te cijevi pod haubom zapravo... Ali mislim da smo tu na tragu :) Ako sta saznas javi. A ja cu isto ovih dana otici do servisa opet da pogledaju te oduske.
 
Član
Pronasao sam na jednom forumu da je kod 2000-tog godista bio fabricki problem curenja filtera za gorivo i da se zbog toga osecao benzin,evo slika gde se nalazi filter al ja opet ne mogu da provalim koji je ovo deo
 

Prilozi

  • 206 fuel filter.jpg
    206 fuel filter.jpg
    47,5 KB · Pregleda: 11
Ja vidim taj filter kod sebe (kod mene je 2002 godiste), ali mislim da nije on u pitanju. Uslikat cu ti ga sutra pa postat ovdje sliku.
 
evo tog filtera benzina:

23r72w2.jpg


ali nije on problem, jer kod mene smrdi samo kad je rezervoar poluprazan, kad je pun, nema nista. znaci da je neki odusak.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
evo tog filtera benzina:

23r72w2.jpg


ali nije on problem, jer kod mene smrdi samo kad je rezervoar poluprazan, kad je pun, nema nista. znaci da je neki odusak.

onda je ipak taj carbon filter,pitao sam jednog majstora da li postoji takav i rekao mi je da je bas on za taj odusak ali ne zna na 206-tici gde se nalazi
 
Podigni zadnja sjedista ako se dobro sjecam dole ima poklopac za rezervoar i provjeri dihtung na pumpi za benzin.
najcesci uzrok je tu ali ne mora biti 100%.

pozdrav www.husegracaninauto.com
 
Top