miris benzina u kabini (i pod haubom) kad je prazan rezervoar?

miris benzina u kabini (i pod haubom) kad je prazan rezervoar?

problem rijesen, nedostajao carbon canister, bile otvorene cijevi od oduska rezervoara :)


E ovako, imam jedan problem.

Peugeot 206, 1.4 motor, kad je rezervoar pun, nista se ne osjeti nigdje, sve OK. Medjutim, cim se potrosi goriva, i ostane oko 1/4 (i manje) rezervoara, u kabini se (kad auto stoji) pocne osjetiti blagi miris benzina (ne auspih dima, nego cistog benzina). Kad auto ide, logicno, zrak struji i nosi taj miris ispod otvora za ventilaciju i ne ulazi, ali cim auto stane, osjeti se, jer ventilator uvlaci.

Kad se podigne hauba, najjace se osjeti miris na mjestu koje sam oznacio crvenim:

micm6s.jpg


Znaci to je odmah ispod otvora za ventilaciju, pa je logicno zasto uvlaci u kabinu.

Bio sam u Peugeot i Citroen servisu, nigdje nisu nasli da curi ili nesto.

Zna li iko u cemu je problem? Da ponovim, problem se javlja samo kad se rezervoar potrosi dosta, tj ostane 1/4 ili manje. Toplo hladno vrijeme ne igra ulogu.

Jedan majstor mi rece da je to neki odusak ili nesto, mada sumnjam, ne bi to smjelo tako. Ako ima neko neku ideju, bujrum!
 
Član
gdje ti ide ovo crijevo koje si oznacio,proprati ga,vidi u sta ide,nemas tu puno kalkulisanja,,samo proprati gdje ide,pa ce se skontat:)
 
Meni je slicno na autu bilo, crijevo napuklo bilo ali se nije vidilo fino pa niko nije ni skontao, svi ovo ono, uzeo drugi komad i zamjenio od tad nista
 
Član
Da li ste uspeli da resite problem odakle se oseca benzin?Isti problem imam i ja na 1.1 8V motoru i isto se oseca na mestu na kojem ste i vi oznacili.Kad pustim protok vazduha od spolja u kabini ne moze da se izdrzi miris benzina

pozdrav

i dodao bih jos da mi je na diagnostici majstor rekao da nije ispravna lambda sonda koja se nalazi gore na izduvnoj grani.Mozda je problem u losoj smesi goriva pa izbacuje visak goriva?
pozz
 
Nisam jos uvijek uspio rijesiti problem. Tj. rijesio sam ga tako sto drzim uvijek pun rezervoar, cim se potrosi pola, ja opet naspem do vrha, pa nije nikad vise od pola prazan.

Da je do lambde ili nesto, ne znam kako bi imao veze s time kad je pun da ne smrdi. Meni se cini da ima neki odusak ili nesto, i na njega se osjeti kada isparava... posebno se to osjeti po toplom vremenu, po hladnom skoro nikako.

Ukoliko rijesite vas problem, javite sta je bilo, mozda i meni pomogne :D
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Nisam jos uvijek uspio rijesiti problem. Tj. rijesio sam ga tako sto drzim uvijek pun rezervoar, cim se potrosi pola, ja opet naspem do vrha, pa nije nikad vise od pola prazan.

Da je do lambde ili nesto, ne znam kako bi imao veze s time kad je pun da ne smrdi. Meni se cini da ima neki odusak ili nesto, i na njega se osjeti kada isparava... posebno se to osjeti po toplom vremenu, po hladnom skoro nikako.

Ukoliko rijesite vas problem, javite sta je bilo, mozda i meni pomogne :D

bas je cudna situacija,a narocito deo gde se oseca najvise miris,mislim da u tom delu nema nikakvog creva.moracu i ja da napunim rezervoar pa da vidim da li ce isto da se desi.Mozda ima veze sa pumpom posto ona bolje radi kad joj je jaci pritisak benzina..
 
Član
i ja imam problem sa mirisom benzina u kabini PUG-a 206, 1.6 16v.
Ali, kod mene je problem kad je pun rezervoar( al to je rijetko:icon_smile: ).
Mislim da je kod mene problem u dihtungu one potopne pumpe u rezervoaru, pa cu to mjenjati ubrzo. javim vam rezultate.

PS Ovaj me Peugeot sve vise podsjeca na Yugu. Neprecizan mjenjac, miris benzina....:icon_smile: Sorry za OT
 
Član
-adnan- je napisao(la):
i ja imam problem sa mirisom benzina u kabini PUG-a 206, 1.6 16v.
Ali, kod mene je problem kad je pun rezervoar( al to je rijetko:icon_smile: ).
Mislim da je kod mene problem u dihtungu one potopne pumpe u rezervoaru, pa cu to mjenjati ubrzo. javim vam rezultate.

PS Ovaj me Peugeot sve vise podsjeca na Yugu. Neprecizan mjenjac, miris benzina....:icon_smile: Sorry za OT

Sto se tice menjaca tu si u pravu,mozda je na jugu i bolji menjac,bar se ne cuje kao na pug-u
 
Nemojte tako. Ja sam prije pezoa vozio juga, ne mogu se ni porediti, haha. Yugo je obicna kanta. A kod mene je mjenjac skroz OK, necujan i precizan. Mozda vam fali ulja ili nesto u njemu?
 
Član
a da provjeris karbonski filter koji ti se nalazi na prednjem dijelu vozila. on sluzi da rastereti rezervoar od suvisnih isparenja koje nastaju od goriva. kreni odatle. mozda je upravo to problem koji te muci. on na sebi ima mali odusak koji ispusta suvisna isparenja.

provjeri to pa nam javi
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
a da provjeris karbonski filter koji ti se nalazi na prednjem dijelu vozila. on sluzi da rastereti rezervoar od suvisnih isparenja koje nastaju od goriva. kreni odatle. mozda je upravo to problem koji te muci. on na sebi ima mali odusak koji ispusta suvisna isparenja.

provjeri to pa nam javi

A gde se tacno nalazi taj filter?Ja jesam menjao filter za ventilaciju i uzeo sam nov koji je bio dosta losijeg kvaliteta od onog koji sam izvadio,t.j. ovaj koji je bio izgledao je dosta cvrsci i tamno sive je boje,a stavio sam bele boje i bio je meksi ali opet ako je i do tog filtera zasto se onda oseca gorivo u ovom oznacenom predelu?
 
Član
nije taj filter, nego karbonski filter kroz koji idu isparenja od goriva. trebao bi da se nalazi u prednjem dijelu vozila, najcesce u blizini hladnjaka ili u blatobranu
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
nije taj filter, nego karbonski filter kroz koji idu isparenja od goriva. trebao bi da se nalazi u prednjem dijelu vozila, najcesce u blizini hladnjaka ili u blatobranu

E to bi verovatno trebalo da bude to jer se upravo tu i oseca miris,oko blatobrana u blizini hladnjaka..samo jos da ga pronadjem..javicu ako budem nesto uradio..pozdrav
 
Top