Mercedes w124 300D

Mercedes w124 300D

Član
Znači Mercedes w124 300d, šestak motor, 83kw-113 KS, 93 godište 268.000 na satu. Auto je novo kupljeno u BiH, znači prva registracija vozila je odrađena u BiH krajem 93'. Široka lajsna, boja je neka crna perla, od opreme ima klimu, air bag, krom paket, el. podizače naprijed, el. retrovizor, daljinsko sa centralnom, naslonjač za ruku naprijed i nazad, naslonjači za galvu nazad i el. obaranje istih, svjetlo u dnu vrata, presvlake rađene po mjeri pola platno pola eko-koža, alu felge sa ljetnim gumama i zimske na čeličarama. Auto je imalo ugrađen fabrički alarm, al ga je neko od predhodnih vlaskika naravno izvadio, :icon_cry: ostali senzori i mjesto gdje je bila lampica.

Nemam nekih posebnih planova, prvenstveno iz razloga što je ovo porodično auto, a drugo zato što nije auto za nekog tuninga. Ima par stvari što se tiče izgleda koje ću uradit, kao npr. imam u planu skinut široke lajsne i na novo ih prefarbat, pošto su primjetno oštećene i osvježit felge i možda zatamnit štope ako ne nađem org. fabričke zatamnjene. Volim ovu liniju koju ima w124, i da imam svoja primanja da je auto 100% moje uradio bi mu 500E look jer to auto volim nenormalno. :icon_smile:



GEDC3383.jpg


GEDC3384.jpg


GEDC3385.jpg


GEDC3386.jpg


GEDC3387.jpg


GEDC3388.jpg


GEDC3389.jpg


GEDC3390.jpg


GEDC3391.jpg


GEDC3392.jpg


GEDC3393.jpg


GEDC3394.jpg


GEDC3395.jpg


GEDC3396.jpg


GEDC3399.jpg


GEDC3400.jpg


GEDC3401.jpg


GEDC3403.jpg


GEDC3404.jpg


GEDC3405.jpg


GEDC3406.jpg


GEDC3407.jpg


GEDC3409.jpg


GEDC3410.jpg


GEDC3411.jpg


GEDC3412.jpg


GEDC3414.jpg
 
Član
Super očuvana mečka :cool: sviđa mi se... samo mi ta kilometraza smijesna jer ipak je autu 20 godine a ta uta ne leze nego se voze hehe al sve u svemu odličan merc, čestitam
 
Član
Hvala, hvala :icon_smile:
Očuvan jest, mada sam mu ja radio neke stvari na limariji, al ništa previše, hrđe samo ima na prednjem lijevom blatobranu (izašla je jedna bubuljica) al će i on bit u skorije vrijeme zamjenjen a ostalo je sve što se hrđe tiče čisto. A kilometraža jest smješna al znam da je 100% tačna jer znam predhodnog vlasnika a i pritisak ulja u motoru je jedan od pokazatelja. ;)
 
Svaka cast, odlicna mecka. Samo joj odradis face lifting, hauba, gepek i stopke, da je malo podmladis i nema dalje. Nek je sa srecom i puno predjenih :)
 
Dobra mecka ;)
Najlakse ti je sredit stopke za sad,nije tesko i skupo a auto dosta ljepse izgleda!
Pogledaj kod mene kako je ispalo i koliko je ljepse nego standardno :icon_smile:
 
Član
odlično auto, vidi se da je dobro sačuvano, moja jedina zamjerka je na ove slike, mogo si ih malo i smanjit :cool: :cool:
 
Član
Fina mečka nema šta..... sudeći po slikama, nema potrebe da radiš išta kad je u ovakvom stanju, ovi prekidači za zadnja sjedala su na vakum. Mene bodu u oči jedino ove ružne presvlake.....

BAš me zanima kako je bilo za vrijeme rata kupovati novog mercedesa.........
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Svaka cast, odlicna mecka. Samo joj odradis face lifting, hauba, gepek i stopke, da je malo podmladis i nema dalje. Nek je sa srecom i puno predjenih :)
Hvala druže, znam da bi joj lego facelifting samo tako, malo sam se raspitivo i trebalo bi mi 400-500KM samo za dijelove + farbanje, jer odma moram uzet i farove of facelifta, sve jedno drugo veže al o tom po tom, nije isključeno da će se možda nekad i uradit.

Adnan Mahovac je napisao(la):
Dobra mecka ;)
Najlakse ti je sredit stopke za sad,nije tesko i skupo a auto dosta ljepse izgleda!
Pogledaj kod mene kako je ispalo i koliko je ljepse nego standardno :icon_smile:
Hvala, to ću prvo i uradit, ništa ne košta da probam ;)

Dzeniii je napisao(la):
odlično auto, vidi se da je dobro sačuvano, moja jedina zamjerka je na ove slike, mogo si ih malo i smanjit :cool: :cool:
Hvala, sačuvan jest još samo da mu sredim lajsne i bit će odličan, a izvinite zbog slika, prvi put postavljam neće se ponovit :icon_smile:

Yellow je napisao(la):
Fina mečka nema šta..... sudeći po slikama, nema potrebe da radiš išta kad je u ovakvom stanju, ovi prekidači za zadnja sjedala su na vakum. Mene bodu u oči jedino ove ružne presvlake.....

BAš me zanima kako je bilo za vrijeme rata kupovati novog mercedesa.........

Hvala, a presvlake su i meni na slikama ružne zbog blica, ali vjeruj da su mnogi mislili da su fabričke :lol: mislim stvarno stoje jer je šara platna veoma slična platnu na tapacirungu vrata i reći ću ti samo da je prva registracija auta odrađena krajem 93' na Palama, dovoljno rečeno :icon_smile:
 
Član
Uhh fina Meca a jos bolja oprema... extra izgleda crna boja + siroka lajsna ;)
presvlake nisu bas najljepse,najvise zbog ove crvene linije,bode oci... Po meni mu samo fale 17-ske a ostalo sve fabrika ;)
 
Član
Ne razumijem šta je, ja sve vidim, a jaran mi kaže da vidi samo 2. Ne znam jel moguće da su administratori izbrisali zato što su velike :icon_question: Ako se sutra ne budu vidjele, smanjit ću i postavit ponovno. :icon_smile:
 
Član
Društvo trebam vaše mišljenje, planiram da farbam prednju karambolku jer je mjenjana i trebala se ofarbat al eto nije, pa sad hoću da odradim pa mozgam nešto. Originalna situacija na karambolci treba da bude ovakva :
Mercedes_W124_front_20080315.jpg


znači ovaj istureni dio treba da ostane crn, al ja ja kontam da uradim kao što je na redizajnu znači kompletna karambolka prefarbana i to bi izgledalo ovako:

Mercedes_Benz_W124_front_20070326.jpg


al je problem što ne mogu da se odlučim, nisam siguran kako će izledat u dilemi sam, pa me interesuje vaše mišljenje i ako neko dobro barata PS-om da mi to odradi bio bih mu zahvalan :icon_rolleyes:
 
Moj glas ide da ostane crno, ako ces farbati onda moras i zadnju da bude u kompletu. Po meni je najbolja opcija sve u boju auta, nekako ga podmladi, pogotovo ovim redizajniranim dobro stoji.
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Moj glas ide da ostane crno, ako ces farbati onda moras i zadnju da bude u kompletu. Po meni je najbolja opcija sve u boju auta, nekako ga podmladi, pogotovo ovim redizajniranim dobro stoji.

Pa kad bi radio radio bi i zadnju, a razmišljo sam i o tome u boji auta da uradim al bojim se da neće bit ružan pošto je boja nekako neobična, na suncu zelena, a po kiši tamno siva izgleda :icon_biggrin:
 
Top