Mercedes Benz w123 restauracija

Mercedes Benz w123 restauracija

Član
Pozdrav kolege ;)
Veoma mi je drago sto vam posle duuugo vremena mogu saopstiti da je pocinje moj projekat iz snova :icon_smile: Posle mucnog razmisljanja da li ga vratiti u zivot ili kupiti nesto drugo za te pare,odlucio sam da uradim ovo prvo... Jedan razlog je zato sto su mi svi rekli da kupim neki golf 2 (a ja u inat necu), a drugi razlog je taj sto je w123 najbolje auto na kugli Zemaljskoj,naravno :cool:
Dakle, radi se o Mercu w123 iz 1980-te,koji se trenutno nalazi u u fazi raspada,al bukvalno... I sami cete vidjeti po slikama. Motor je u extra stanju,znaci pali na pola kljuca,vuce fino,nikakvih kvarova nisam imao,i nikad me nije ostavio na putu... Unutrasnjost auta je takodje u dobrom stanju,samo sto treba jedno dva puta uraditi dubinsko pranje sjedista. E sad plan rada: stavljaju se novi pragovi, sva 4 nova vrata, novi prednji blatobrani, novi zadnji rubovi, novi podovi, nova sofersajbna, novi farovi, kompletno varenje auta, komplena full zastita i farbanje. A na proljece se radi trap i nova instrument tabla (ova moja ispucala). Ocekujem da cu mu produziti zivot sigurno jedno 7-8 godina,a mozda i duze jer bice 50% auta novo. Da vas ne davim vise sa pricom,evo malo slika auta u trenutnom stanju. pozzz ;)
( Unaprijed se izvinjavam zbog kvaliteta slika,aparat nije ni za k*** )



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Bice jos slika sutra,sad me nesto zajebava ImageShack...
 
Svaka cast! Odabir auta ne bi da kometarisem jer ispadam ogranicen i zatucan:icon_smile: Ako ga sredis po pe esu sluzice te i duze, nista se ne sikiraj;) Imam i ja jednog zudi za restauracijom, ali nisam sad ni vremenski ni finansijski u mogucnosti na tako nesto. Samo redovno slikaj i pisi sta si uradio, sa zadovoljstvom cu pratiti:icon_smile: Ako te sta interesuje pitaj, tu smo da se pomazemo! Jos jednom svaka cast na izboru i srecno u radu! ;)
 
Član
Hvala na podrsci,trebace mi toga ;)
Ocekujem da se citav posao uradi po ps-u,tako je dogovoreno,jer auto se radi za duze vrijeme,a ne na godinu-dvije tako da ce sve biti odradjeno kako treba... Auto takodje ima veliku sentimentalnu vrijednost za mene,tako da sam ovo jedva docekao :icon_biggrin: Ako bude bilo zainteresovanih za ovaj projekat bice stalno slika i update-a ;) evo sad jos par slika,proradio mi upload :lol:









a utrasnjost ovako izgleda. kao sto rekoh,treba mu jedno 2 dana dubinskog pranja :lol:













 
Član
Moglo se i pretpostavit tko će komentirati restauraciju jednog merdesesa:D

Da se pridružim željama i pozdravima ove dvojice kolega prije mene.... i meni je drago što si odabrao mercedesa. Pročitao sam tekst ali nisamam mogao ni pretpostavit da je u ovako lošem stanju... ali ništa što se nemože napraviti...
Nisam vidio da si napisao tko će ti raditi restauraciju, prvenstveno mislim na varenje.. i da, sretno s radovima, i ako ti možemo pomoći, pucaj ;)
 
Član
Da,stvarno je propao... To kad je krenulo da trune,bukvalno za godinu dana je dosao iz solidnog stanja u ovo stanje. A to cu sve raditi kod jednog majstora nedaleko od mene,on sebi vec odradio 2 ovakva w123 :icon_smile: ja se odusevio kako je covjek odradio ta 2,tako da sam se odlucio za njega. On uglavnom radi mercedese,tako da imam povjerenja u njega ;)
 
Član
sretno s projektom hocel ista boja biti na njemu il si razmisljo i to da promjenis..vrati ga u orginalno stanje i mozda drugu boju i felge naravno ali dobro ispolirane..;)
 
Član
Drug odlican mercedes w123 meni jedan od najboljih ikad proizvedenih mercedesa ikad,ugl ima tu posla preko glave znam to jer sam radio sa tetkom restauraciju njegove w123,ali ugl samo lagano i sretno,a sto se motora tice on je neunistiv kod mog tetka je presao 800 000 i dalje pali na pola kljuca,sretno jos jednom u nastavku i redovno postavljaj slike da vidimo kako napredujes.
Pozz ;)
 
Član
Hvala svima na lijepim zeljama :cool:
Boja ce ici isto bijela,ali bice dosta bolja od ove sad,jer ovo nije njegova originalna nijansa.
A ima tu posla da se poludi. Sto bi rekao ovaj moj majstor "bice zajebano,ali bice uradjeno" :lol: gledacu da bude sto vise originalan,izuzetak ce biti samo felne,ali ce i one vjerovatno biti Mercedes Benz 16''...
Trudicu se da bude sto vise mehanicki ispravan,da promijenim sve na trapu,da bude udoban kao sto i treba da bude jedan w123,jer je voznja ovog auta dozivljaj :D
hocu i da malo sredim motor tj. da ga ocistim da se sija,pa me zanima sa cime je to najbolje odraditi?? jel ima neko posebno sredstvo za ciscenje motora ili kako??
A sto se tice felni,ici ce vjerovatno nesto ovako





 
Član
Legendarna, nepoderiva, preudobna 123 ica 200d ;) samo naprijed,vijecno auto , sredi limariju a motoru vjerujem da je nemoguce da ima neki unfal,proci ce vise nego pola novih auta ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Legendarna, nepoderiva, preudobna 123 ica 200d ;) samo naprijed,vijecno auto , sredi limariju a motoru vjerujem da je nemoguce da ima neki unfal,proci ce vise nego pola novih auta ;)

Upravo tako ;)
Sinoc sam se cuo sa majstorom,Merc ide na rasklapanje za tacno 7 dana,a sami radovi ce potrajati 3 sedmice (dan-dva gore-dole)...
Gledacu da sto cesce idem kod njega,da vidim kako napreduju radovi,i naravno da vas update-ujem sa slikama ;)
 
Član
Postovani tjuneri,Benz danas otisao kod majstora i odmah se pocelo sa poslom :icon_smile: Danas i sutra ce biti zavrseno rasklapanje i rasturanje auta,tako da ostane gola sasija... Sutra se "fatam" fotoaparata i pravo kod majstora da napravimo jedan foto-sesion :lol: Doslo je i do nekih promjena plana,ali o tome malo kasnije...
pozz do sutra
 
Top