Megane 1.9 dCi

Megane 1.9 dCi

Član
dobar megi, a sigurno ce biti i bolji kad na red dodju sociva i chip
i ja imam u planu na ljeto uzimati ove felge ali mi jedino smeta sto su 6.5 jota i na njih idu gume 205/50 koje su i rijetke a i skupe
kakav je tvoj utisak sa 225/45, "kipe" li puno preko felgi
 
Član
Nisu 6.5 jota felne, 7 jota su pa gume ne kipe puno, mada bi recimo 215 bilo idealno za njih, a 205 malo razvuceno.
 
Član
Krenuo sam da resavam neke sitnice i mnogo me nerviraju izguljene rucke na tapacirima, boljka svih renoa, ima li neko predlog kako to da resim? Da li je moguce samo ih fino osmirglati? Ono sto takodje moram resiti je fabricki cd player, ne znam sta mu je uglavnom ne reaguje. Najvaznija stvar koja je u planu su opruge i amortizeri od modela sport(RS), pojavili su se na oglasima i necu ih propustiti samo ako to bude valjalo i ako pase na dci. Konacno nadjoh vremena da ga ocistim i slikam malo bolje:




 
Poslednja izmena:
Član
Ja ti imam opruge od RS-a za prodati, javi se na PM ako si zainteresovan, dogovoriti cemo se :)

A Megane izgleda super, neko ga je dobro pazio ;)
 
Član
Nije nikakav update, trenutno je auto u upotrebi za posao i prelazi dosta, pa se nema vremena ni volje da se nesto posebno na njemu radi. Trebao bih nabaciti letnje 17ice, registrovati ga i cipovati, sa vesanjem cu se igrati ako ne bude vise sluzbeni.
Probao sam jedno sredstvo za ciscenje felni i odusevio se, samo se naprska i saceka par minuta da pocrveni, ona garez sto ne moze nicim da se skine samo nestane.





Slabo se vidi na slikama, ali uzivo kao da su tek ofarbane. Sonax wheel cleaner, preporuke ;)
 
Legend
Za rucke, ja bih ti preporucio foliju ako nisi nista skontao, crnu-mat ili sjajnu, ja sam sebi folijom odradio, super izgleda..
 
Član
Auto je po malo sredjivan, zamenjeni zadnji diskovi sa lezajevima i plocice, neke plastike iz enterijera, amortizeri gepeka, znak koji je neko skinuo i jos neke sitnice. Stavljene su letnje goodyear 225/45/17 gume i registrovan je. Ovih dana se igramo malo oko chipovanja, prvo je ubacena mapa koja je gurala prevelik pritisak turba ali je auto isao jako dobro, zatim sam menjao jos dve mape da bi konacna bila gotova ovih dana nadam se, samo neki detalji da se ispeglaju. Uglavnom auto ide puno bolje, fabricki je isao oko 10s do 100, a sada:
Prva mapa (prejak pritisak turba) - 7.8xx
Druga mapa (slabija) - 8.5xx
Treca (ok, samo da se ispegla) - 8.280

Obzirom da su gume 225/45/17 i da nema dima ja sam prezadovoljan. Videcemo kako ce se pokazati na duze staze...
 
Član
Imas raznih cena od 50-300e kako kod koga. Ja sam isao na neku srednju varijantu sto se tice cene, jer su mi ti tjuneri najblizi. Svakako ti preporucujem, auto prodise i stara mapa ti postane smesna.
 
Član
Stigle su opruge, doduse od modela 1.5 pa cemo videti sutra da li pasu, opruge spustaju 35mm ali ce verovatno pasti malo vise napred zbog vece mase 1.9 motora. Idealno bi bilo 40/35, videcemo.


U dilemi sam da li da uzmem ove felne, a moje da prodam i doplatim razliku. Fabricke mi se baš svidjaju i ne bih ih menjao nego me nervira sto su uske i imaju veliki et, dok su ove za jot šire i plus imaju manji Et.


 
Član
Ovde je bukvalno pitanje tuning ili fabrika...videcu kad ga spustim kako ce izgledati, do tad cu taman ispitati za koliko bih mogao prodati ove trenutne felne da bih kupio one, one su nove to me najvise i vuce.
 
Top