Megane 1.9 dCi

Megane 1.9 dCi

Član
Doslo je vreme da se podmladi malo vozilica. Kupljen je megane 1.9 dCi 120ks 6brzina, 2005.godiste, 5 vrata sa solidnom opremom (kozni volan, digitalna klima, 4 podizaca, puno air bagova i elektronike), alu felne (za sada 15ice). Auto je u jako dobrom, stanju utegnut je, volan i sedista su kao novi, spolja nema ostecenja. Fabricki radio mu ne radi, kartica zeza oko zakljucavanja, tako da ima sitnica da se zanimam ovih dana... Planovi su pre svega veliki servis, a nakon toga felne 17ice, farovi restyling sa xenonima, zatamnjivanje preostalih stakala(na ovima je llumar folija), chip i eventualno malkice krace opruge. Slike su losije, bice slika kako budem poceo da ga sredjujem...





 
Super Moderator
nek je sa srecom, puno predjenih kilometara zelim, fin je autic :)
moj prijedlog je umjesto facelift farova, u ove staviti morimoto bi-xenon ;)
 
BHT Ovisnik
fin megane,lijepo im stoji i bijela boja,samo sta bi pa uze slabijeg diesela,ja se ponadao biti ce neki turbak ili nesto :D

inace nek je sa srecom i da te sluzi :)
 
Član
Hvala obojici, a za farove cu videti sta bude bolje.
@COLE: Bio je u opticaju volvo ali eto, pojavio se ovaj megane i svideo mi se pa sam ga uzeo, sa 150-ak ks ce ici jako lepo ;)
 
Član
fin auto, dosta opreme, ajde sad mi reci kakav je ovako na prvu, ja sam mislio isto uzeti takav auto, doduse razmisljam se i o 1.5 dci motoru, posto ce auto biti non stop u gradu tako da ne treba nista jace. Inace mi se dizajn auta jako dopada, kupio bih ili ovakvog ili limuzinu, ali posto ce to zena vozat mozda je bolje ovakav
 
Član
@Zlaja: Pa nista, odusta sam i resio da sredstva sa tog projekta usmerim na noviji auto, jer mi je trenutno besmisleno zrtvovati se i praviti auto za disciplinu koja je pred gasenjem, jednog dana mozda...

@ArminM: Da, dizajn je takav da ti se ili svidja ili ne. Sta da ti kazem, vidis i sam koliko ih ima na ulicama, znaci da je dobar auto. Taj 1.5 se pokazao malo losije zbog problema sa pumpom i diznama, ali ako uzmes dobar primerak mozes se lepo navozati. Razlika u potrosnji po gradu izmedju 1.5 i 1.9 je skoro 2l pa zato ljudi masovno uzimaju 1.5 koji je najmanji potrosac u klasi. Odrzavanje je bilo skupo pre 4-5 godina to dobro pamtim, ali sada je smesno. Kompletan set za veliki servis (gates) zajedno sa remenicom na radilici sam platio 140e, sutra ga radim. Mali servis je oko 40-50e. Lepo vuce, lepo lezi jer je sirok, sve u svemu korektan auto ;)
 
Član
Za farove odmah razmišljaj o sočivima , pošto farovi od faze 2 fizički ne pašu ako se ne promijene i branik.
Kartica nije problem , samo se rastavi i zalemi dio koji se odvojio na prekidaču zaključavanja , čest problem a karticama.
Prije čipanja obavezno provjeri stanje turbine , dovoda/odvoda ulja na nju i sistem povrata uljnih para a najbolje bi bilo promijeniti preventivno leteće ležajeve (nisu skupi OEM) da ne bi bilo kasnije glavobolje , posebno ako je auto održavan po evropskom intervalu (30.000km)
 
Član
@Zlaja: Pa nista, odusta sam i resio da sredstva sa tog projekta usmerim na noviji auto, jer mi je trenutno besmisleno zrtvovati se i praviti auto za disciplinu koja je pred gasenjem, jednog dana mozda...

@ArminM: Da, dizajn je takav da ti se ili svidja ili ne. Sta da ti kazem, vidis i sam koliko ih ima na ulicama, znaci da je dobar auto. Taj 1.5 se pokazao malo losije zbog problema sa pumpom i diznama, ali ako uzmes dobar primerak mozes se lepo navozati. Razlika u potrosnji po gradu izmedju 1.5 i 1.9 je skoro 2l pa zato ljudi masovno uzimaju 1.5 koji je najmanji potrosac u klasi. Odrzavanje je bilo skupo pre 4-5 godina to dobro pamtim, ali sada je smesno. Kompletan set za veliki servis (gates) zajedno sa remenicom na radilici sam platio 140e, sutra ga radim. Mali servis je oko 40-50e. Lepo vuce, lepo lezi jer je sirok, sve u svemu korektan auto ;)

da da, sve se slazem s tobom, sve su prilike da ce doci i u moje ruke ako Bog da, ne zurim jer i sad imam jako korektan gradski auto, ali zamjena ide za megane. Ja cu se sloziti s kolegama koji ti savjetuju morimoto projektor u tvoj postojeci far, bacit ces lovu za fl farove sa xenonom i opet to nekako i nije to, morimoto u ovaj far ide samo tako, jos ti je auto bijel, kompletnu unutrasnjost fara pucas u crno i imas top, a vidljivost neuporediva sa fabrickim projektorom
 
Član
Uradjen veliki servis:


I stavljene 17ice sa zimskim 225/45 gumama, uskoro bolje slike mrak je :)

 
Član
koja slučajnost :D
cimg0029-jpg.41798


i kod mene nije bilo ove plastike oko plejera :D

dobar reno, dobri motor, moj je bio dosta sposoban na cesti, ti trebas te farove riješit, sjenila su ti prljava dosta
 
Član
Desni far je faprljan iznutra, kad se bude otvarao zbog sociva biće rešeno ;)
Evo još dve slike sa felnama, mislim da su mu baš legle :D

 
Top