Megan II ....problem klima

Megan II ....problem klima

Član
ajd kad je vec frisko koliko sad ide punjenje klime, jel i sad 10km 100gr. I ja bi trebao malo posjetit servis da mi dopune sistem dok nije pravo uzeglo
 
Član
Vjeruj et da mi je reko i koliko stane gr. u megana al nisam ni obraco paznju na cijenu tak da nisam ni zapamtio ....samo sam razmisljo da bude sve kako treba da nije nes drugo otislo....50 maraka me izaslo punjenje et
 
Član
Ja mislim da ćeš opet imati problem, gas u sistemu se ne troši, a s obzirom da si morao puniti, znači da ti negdje curi.
 
Član
Ako je sistem stabilan , ne smije gubiti neku značajnu količinu ni nakon 10 godina.
Reciklaža klime se radi da se stari plin i ulje izvuku a ne zato što neme plina.
Kad je sistem prazan prvo treba tražiti mjesto ispuštanja , jer ovako je samo bacanje para.
Kod Megana zna puštati na gumicama spojeva cijevi , i uglavnom nikakve druge ne riješavaju problem , nego samo OEM , koje su set oko 50KM
 
Član
Jesi trazio da ti ubaci boju kad je dopunjavao? Ako nisi, opet neces moci skontati gdje pusta....
 
Član
Pa nije mi ni reko da pusta....bilo je plina u njoj , samo nije hladila .....to je on ispustio i ponovo napunio :woot:
 
Član
Bilo je plina, ali očigledno ne dovoljno, tako kompresor sam sebe štiti od kvara, i neće da se pali ako nema dovoljno plina. Sve će ti vrijeme reći, ali djordjep ti je sve objasnio.
 
Član
da oživim ovu temu, da ne otvaram novu...
imam i ja problemčić sa klimom, znači kad je jako toplo (kao juče) klima bruji, osjećaju se vibracije na instrument tabli. A kada je razlika između temperature vani i zadane par stepeni tada ne bruji. Takođe kada je gasim, sve zabruji kao da nešto struže iza table. Kada vozim kao da ne bruji, čim stisnem kvačilo zabruji, pa kao da varira ta buka nije uvijek iste jačine, pa prestane i sve tako... U haubi ništa ne mogu skontati, nisu ventilatori, čini se da nije ni remen, ali u autu kao u avionu buka... Znam da ovdje ne mogu riješiti ali reko ako je neko imao sličan problem, samo da znam šta da pravim, jer fol je u tome što kao što rekoh ovo nije uvijek. Otići ću majstoru i gledaće me blijedo jer tada možda neće brujati :(
I još da dodam, klima hladi nenormalno, radi kompresor, na proljeće joj uradio zamjneu ulja i freona...
Smijem li je uopšte koristiti?
 
Član
Mene zanima da li je isti kompresor klime za sve golfove 4 1.9 tdi,ili ima razlike

Odobreno i poslato od strane Borisa
 
Za sve je kompresor isti sto se tice golfova to jest isti proizvodjac a opet vizuelno moras pogledat prije kupovine
A sto se tice punjenja Klima sistema sve zavisi sta se trazi ako je samo dopuna onda samo se gas vadi i ponovo dopunjava odredjena kolicina koja staje u sistem
Tada se neubacuje novo ulje i UV boja jer nemas opcije na masini da treba Ubaciti ulje i boju
Opciju ubacivanja ulja boje i vakumiranja imas samo u punom Servisu Klime tada masina automatski iz baze tj. odredjenim koracima odaire se proizvodjac npr. Peugeot onda tip npr. 307 onda godina i tip motora benzin ili dizel kubikaza i ostalo
Kada se sve podesi masina iz baze odma zna kolko ulja ide u sistem koliko boje i koliko gasa tada masina radi svoj postupak prvo isisavanje Onda vaganje odpadnog ulja Onda nastaje vakumiranje pa testiranje vakuma tj.dali je sistem ok ako pritisak nakon testiranja Bude ok onda masina automatski ubacuje ulje boju i onda gas

Ukratko dopunjavanje ne preporucujem radi kompresora jer tad se ulje ne ubacuje i bez ulja ako radi klima kompresor ce crknut 100%
Dosad sam imao 100 slucaja da ljudi koji pune popravljaju zamrzivace su sjebali sve kompresore bas zbog ubacivanja samo gasa bez ulja

Ukratko preporucujem ako osjetite da vam klima slabo radi idite na servis klime jer tada ako duze vremena tako koristite dolazi do stradavanja el.magnetne špule
 
Član
Za sve je kompresor isti sto se tice golfova to jest isti proizvodjac a opet vizuelno moras pogledat prije kupovine
A sto se tice punjenja Klima sistema sve zavisi sta se trazi ako je samo dopuna onda samo se gas vadi i ponovo dopunjava odredjena kolicina koja staje u sistem
Tada se neubacuje novo ulje i UV boja jer nemas opcije na masini da treba Ubaciti ulje i boju
Opciju ubacivanja ulja boje i vakumiranja imas samo u punom Servisu Klime tada masina automatski iz baze tj. odredjenim koracima odaire se proizvodjac npr. Peugeot onda tip npr. 307 onda godina i tip motora benzin ili dizel kubikaza i ostalo
Kada se sve podesi masina iz baze odma zna kolko ulja ide u sistem koliko boje i koliko gasa tada masina radi svoj postupak prvo isisavanje Onda vaganje odpadnog ulja Onda nastaje vakumiranje pa testiranje vakuma tj.dali je sistem ok ako pritisak nakon testiranja Bude ok onda masina automatski ubacuje ulje boju i onda gas

Ukratko dopunjavanje ne preporucujem radi kompresora jer tad se ulje ne ubacuje i bez ulja ako radi klima kompresor ce crknut 100%
Dosad sam imao 100 slucaja da ljudi koji pune popravljaju zamrzivace su sjebali sve kompresore bas zbog ubacivanja samo gasa bez ulja

Ukratko preporucujem ako osjetite da vam klima slabo radi idite na servis klime jer tada ako duze vremena tako koristite dolazi do stradavanja el.magnetne špule
Spula i jeste problem,reparirao sam,malo radila, opet ne valja,pa cu uzeti drugi kompresor

Odobreno i poslato od strane Borisa
 
Spula i jeste problem,reparirao sam,malo radila, opet ne valja,pa cu uzeti drugi kompresor

Odobreno i poslato od strane Borisa


Nemas potrebe za drugim kompesorom ako nije strado ili ako nije jeftiniji od el.magnetne špule špula kosta od 50-70KM NOVA
A i obrati paznju i na lezaj na remenici kompresora ako budes drugi kupovao znaju bit losi pa da ne bacas pare bezze
 
Član
Nemas potrebe za drugim kompesorom ako nije strado ili ako nije jeftiniji od el.magnetne špule špula kosta od 50-70KM NOVA
A i obrati paznju i na lezaj na remenici kompresora ako budes drugi kupovao znaju bit losi pa da ne bacas pare bezze
Ok,a kompresor cu uzeti nov,hvala u svakom slucaju

Odobreno i poslato od strane Borisa
 
Top