Megan II ....problem klima

Megan II ....problem klima

Član
Imam problem s klimom....znaci nista ne hladi a kad stavim na sva 4 ventilatora nesto bruji .....bas ruzan zvuk ima ...
 
Super Moderator
A misa mu pa svaki dan tema megane problem :p
Ako ruzno zuji moze bit onaj venilator nije to puno skupo!
 
Super Moderator
a jel glasno radi kad upalis bas ili? ako ne hladi moze bit da nije napunjena il da ne radi kompresor. puse li uopste ista?
 
Član
Pa radila je do neki dan i nije se nista culo.....danas je upalim i pocne to zujat i samo puse vazduh ...jel moguce da se u isto vrijeme i istrosila i da se jos nesto sjebalo...
 
Super Moderator
pa jest moguce, al prije bi reko da je samo jedna stvar se pokvarila pa onda ne rade i ostale. cisto sumnjam da se sve odjednom pokvarilo
 
Član
I sta mi preporucujes kome da odem...majstoru ili ovima sto pune i rade klime?

I znas li koliko dodje sad punjenje klime?
 
Super Moderator
pa ako to tako ruzno radi nevezano za klimu tj kad je klima ugasena onda majstoru nekom da vidi do cega bi moglo bit
a punjenje ti je 40-50 KM ja mislim
 
Član
Skini klemu prvo, nekad klima zna softverski zaštopati pa je treba resetovati. Ako si iz Sarajeva ili okolice - pravac kod Edvina na Stup. Ako ne, onda nekome nek ti pregleda pritisak u sistemu klime (ovima sto pune klimu). Ako budeš punio, obavezno trazi da ti doda boju u freon, za slucaj da ti negdje pušta sistem da mozes naci gdje.
 
Član
Ja zaboravio sam napomenut da sam prije jedno 5-6 dana imao kratki spoj...znaci Mp3 player mi je izazvo spoj na upaljacu i odma mi je pregorio osigurac od klime....moguce da je i to nesto pojebalo....a nisam iz Sarajeva iz Zenice sam
 
Član
E pa vrlo moguce da si vrisnuo osigurac. Nisam siguran gdje se nalazi osigurac klime, da li ispod volana ili u motornom prostoru. Ako bude onaj na UHC-u (u motornom prostoru), najeb'o si dok ga skines. Akumulator, kuciste akumulatora i kablovi mase od akumulatora, ECU moraju vani (tj ECU ne moraš raskopcavati, samo ga pomaknes u stranu), i dosta gnjavaze dok ne raskopcas UHC da mozes zamjeniti osigurac. Kod mene bio crk'o osigurac od osvjetljenja prekidaca za podizanje stakala, drama za zamjeniti.

Evo kako izgleda UHC sa donje strane gdje su osiguraci

LRDUMt1.jpg


A evo kako doci do njega

5EazUdB.jpg


Znaci ovi ištekani džekovi budu ukljuceni u njega i on ide desno od akumulatora, ubaci se postrance.
 
Član
U slučaju da ti je ipak klima prazna, nije rješenje da je napuniš. Ispravna klima ne smije ni malo da pušta gas.
 
Član
Rieseno....klima je bila prazna...napunjena....ventilator malo zaspirco nekim sprejem i on se vise ne cuje....valjda je to to....vidit cemo za neko vrijeme imal kakvih problema
 
Top