MAZDA MPS Vs GOLF TDI

MAZDA MPS Vs GOLF TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
I ima klip gdje dere nisana 350Z koji ima ja mislim 285 ks ili tako nekako i koji je lagan. I zato pusti te se tih klipova koji "fola" deru mazdu. Al et vec se pocinjem nervirat bezze (a to je nuriji i cilj) pa tako da vise nemam sta komentarisat na ovu temu. reko sam sto sam imo rec.... do proljeca je samo suplja prica....

I jos samo da dodam...on je doso do samog vrha sto se tice tuninga ima jos par sitnica i to je to....max nekih 30ks. A ja imam lijepu osnovu 260 ks + Sm chip 291 ks I T D mogu nagurat do lijepe cifre......ali me to ne zanima, samo cu je cipovat za svoju dusu a auto vec ide ko ludo. Malo mu fali (m ili km) da nabije konacnu brzinu i to mi je bitno kad zatreba.

ev Gofa V GTI + chip s mazdom
Gti V Vs MPs
 
Član
na 402m je gutavo skroz......ja licno nebih znao na koga da stavim lovu.....50/50 je najrealnije u ovom trenutku...volio bih gledati tu trku pa kad god ona bila.......
a na auto putu naravno na mazdu
 
Član
:) ma bice na magistrali ako Bogda ko i sve druge sto su se odrzali :) samo nadam se da necemo placat kazne ko i prije sto smo :p
 
Legend
Bez nitra mislim da bi Mazda trebala biti ispred, a sa Nitrom, to je sad fakat nezahvalno prognozirat, ipak niko od nas ne zna ni kako ide Mazda, a pogotovo Golf, sinoc sam saznao da je Nurija jos nesto radio na golfu.

Jedva cekam da vidim trku. A licno ja bi volio da budu tu negdje u dlaku obadva, pa da ona kupe pehare na trkama. Dva kvalitetna trkaca sa Foruma naseg, dva dobra auta, i radije bi gledao Golfa ili recimo Mazdu kako iza sebe ostavlja onu korsu iz Zupanje il odakle je vec. Mislim na onu plavu sto se pokvari svaki put :D
 
Legend
E da, ono sto mi se svidja kod obadva auta. Crni, ne privlace paznju previse, a raketice su. Pogotovo golf dizel, pa zamisli zaleti se neki sa M3 na magistrali i dobije onda po usima od cdaze, ne znajuci sta se krije ispod, isto tako i mazda, maltne izgleda ko neki karavan, crna elegantna, a zvjerka. I jos jednu trku tj voznju iscekujem mozda vishe nego ovu mazda VS golf, a to je Edin golf. Jedva cekam da vidim kad sve postima kako ide.
 
Član
Ma nemamo se mi sta trkat on bez nitra, samo s nitrom sve drugo je bezze trkanje. a sigurno je stavio vecu opet turbinu i izduv..... :) bar je to imo u planu.
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Dajte ba, pa pogledajte opremu tog Golfa, a pogledajte Mazdu, koja ima sve...snaga nije priblizna, Mazda je jaca, ipak je Golf diesel i nema boga da ima preko 200 KS (racunam bez nitra)...Golf ce na startu bit jaci, al cim Mazda stigne u obrtaje stize, a mozda i uzima...
Kad bi Golf iso bez nitra, Mazda bi uzela 100%, a ovako ne znam...more bit svasta...
to je moje misljenje...pozdrav...

*btw, ne znam na kojeg si RS4 mislio...ako si na novog, kod njega ubrzanje do 100 nije 6.1 kako je gore neko naso podatak...

ti nisi u toku .... ja sam u startu bio losh bez slikova a kasnije nadoknadim medjutim sad imam i solidan start ... ako ti sta znaci vrijeme od 13.9 sec na gerinom semaforu onda ce ti biti jasno da ta mazda nema ama bas nikakve sanse a sto se tice ovog da je priblizno.... 1sec je priblizno ali nadoknaditi taj 1sec nekat treba i i 50 60 70 konja da se to nadoknadi
 
Član
HuKa je napisao(la):
Mps SR402
ovo je vrijeme s reakcijom (s semaforom)

Ovako ja s mazdom iz mjesta idem niz magistralu do prvog semafora (pola magistrale nekih 600-700 metara) 200 km/h s punim kolima. I ja znam jednu bitnu stvar moras ic 210 km/h da bi me bio brzi. A malo je kola koja ide tako jebeno. I zato sam siguran u mazdu da ili ce biti brza ili cemo bit tu negdje.

A sto se tice ST-a :) de ba ide on lijepo ali ni blizu ko mazda vozo sam ga (to jest ubijo) :)

lupetas vezano za to 210 kad tu gdje ti ides 200 sa ulijetanjem u krivinu i t d ja tu iz mjesta idem 200 tako da lupetas to za 210 ... a druga stvar ovaj sto rece da smo priblizno nm ja sse ne bi slozio i druga stvar vecina vas zna kako je auto iso nekad davno... znaci zadnju trku u bl nisam vozio jer je auto nakon par dana bio uradjen ... prema tome serendate ako mislite da me ta mazda moze stic...
 
Član
HuKa je napisao(la):
I ima klip gdje dere nisana 350Z koji ima ja mislim 285 ks ili tako nekako i koji je lagan. I zato pusti te se tih klipova koji "fola" deru mazdu. Al et vec se pocinjem nervirat bezze (a to je nuriji i cilj) pa tako da vise nemam sta komentarisat na ovu temu. reko sam sto sam imo rec.... do proljeca je samo suplja prica....

I jos samo da dodam...on je doso do samog vrha sto se tice tuninga ima jos par sitnica i to je to....max nekih 30ks. A ja imam lijepu osnovu 260 ks + Sm chip 291 ks I T D mogu nagurat do lijepe cifre......ali me to ne zanima, samo cu je cipovat za svoju dusu a auto vec ide ko ludo. Malo mu fali (m ili km) da nabije konacnu brzinu i to mi je bitno kad zatreba.

ev Gofa V GTI + chip s mazdom
Gti V Vs MPs
ti si toliko siguran u svako svoje auto da je to strasno ali sjeti se samo kakva si gluposti lupeto vezano za onog vra i t d prvi suncan dan zovi da ti pokazem da ta mazda nema sanse.-...a ovaj put povedi nek snimaju da ne bude ko prosli put nije ovo ok nije ovo sad imas auto od 260 pa nema nesto da ne stima a do tad se tjesi da ta mazda moze da me stigne...s nitrom ili bez to je glupa prica jer ja nisam ugradio nitro i potrosio toliko para da ne koristim...znaci ja koristim sve sto imam a to da sam ja dostigo neki limit i da mogu jos nekih 30 konja ovo ono to ces ti jos imat priliku da vidis kolko ces se auta najmjenjati dok stignes ovog ruznog-jeftinog diesela pusica
 
Član
lupetas vezano za to 210 kad tu gdje ti ides 200 sa ulijetanjem u krivinu i t d ja tu iz mjesta idem 200 tako da lupetas to za 210 ... a druga stvar ovaj sto rece da smo priblizno nm ja sse ne bi slozio i druga stvar vecina vas zna kako je auto iso nekad davno... znaci zadnju trku u bl nisam vozio jer je auto nakon par dana bio uradjen ... prema tome serendate ako mislite da me ta mazda moze stic...

ne ne sreco moja draga, iz mjesta do prvog 200 km/h a jos kad se doda da je na satu par kilometara....to je veoma dobro posto kasnije ce ici bolje puno bolje... a u ostalom ne zelim se natezat....cim dodje proljece vidimo se kod djamije pa da vidimo kaka je situacija vezano za ovu temu.
 
Član
pa ti mora da si poludio kad ti poredis onog golfa (bez cipa) s kojim si iso uporedo bez nitra i ovu mazdu....
 
Član
i jos nesto svi oni koji misle da mazda koja ide 14.1 bez semafora moze da stigne vrijeme ispod 14 sec na semaforu varaju se ....a mene sto se mene tice spreman sam kao i uvijek i za svako hukino auto...znaci cekam poziv a vi cete dobit klip pa cete vidjet koliko je mazda "brza" od mene
pozdrav

i zaboravio sam zahvalit srdjanu-smchiptuning koji je ulozio toliko truda i muke da nastima ovog jadnog diesela da ide ovako ...jer stvarno je smijesno vidjet neka auta kako gutaju dim

ne ide golf nesto pretjerano brzo ali ide dovoljno brzo da jos uvijek zadrzim prvo mjesto u Tuzlanskom kantonu hvala na paznji dusmanima :D

pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top