Mazda 323f BG 1.6 16v SOHC - prodaje se, zamjena za jace!

Mazda 323f BG 1.6 16v SOHC - prodaje se, zamjena za jace!

Član
erol_brcak je napisao(la):
Swap u Hondama je pis of kejk, ne znam kako je sa Mazdama, al za Honde ti ja garantujem da nikad neces imat problema, drug u civica eg 1.5 svapo h22 mrcinu (2.2 vtec) bez problema, ok , bilo je rezanja i varenja, al kasnije kad se sve upakovala nikakvih problema vise nije bilo, vozi ga vec godinu dana.

Ne budalesaj ni ti sad, cuj pis of kejk a bilo rezanja i varenja, koji si ti kralj :D pa mozes ti ubaciti hondin motor i kod mene u fiata onda, isto pis of kejk, motor ko motor je najmanji problem, 3 , eventualno 4 nosaca rijesiti i motor je pod haubom :D da samo znas sta detalja i sitnica moze zafaliti kad prebacujes "samo motor" , bez kompletnog prednjeg kraja sjebao bi se, i koliko ti to para na kraju izbije iz dzepa, bljak......evo ti samo jedan primjer, nabavis samo motor jer ti je receno recimo da tvoj mjenjac pase....i naravno otkrijes da ne pase, uz drugi mjenjac sad idu i druge poluosovine, a cek, sad ne mogu ni tvoje glavcine, pa daj druge glavcine, usput i kocnice, amortizere i kuglu/lafetu jer je, naravno, druge dimenzije....a ko je spomenuo salt teblu? :D vuce to jedno za drugim samo tako....

I bas radi toga oggy, ako ces se drzati swap routine, toplo ti preporucam da nadjes cijeli prednji kraj od auta iz kojeg bi swapao, izuzev ako ti je bitno samo da motor upali, nebitno sto gori milion lampica na tabli, trosi boga oca, i tako to :)
 
Član
Joj i mene isto nasmija pis of kejk, a bilo rezanja i varenja hehe Šta je onda šaraf na šaraf kad legne ako je to pis of kejk.. Triza ti je najbolje rekao... Konkretno ja sam mislio ubaciti motor svojoj kockici ali kad se stvarno čovjek zaholca da uradi i baci sve na papir,plus nepredviđeni troškovi kojih uvijek ima, ja sam odustao od toga jer bi trebalo prepakovati pola drugog auta na moje, a toliko para baš kao student nemam :D
 
Eto nek ti sam sebi swapas.

Uglavnom, pis of kejk sam mislio na motore koji su bili u tom modelu, moj prvi je prebacen za nekih 4-5 dana jer je stari bio karb pa valjalo novi rezervoar, provodit crijeva od goriva i nije htio upalit jer je falio dio instalacije, relej od pumpe od goriva, a drugi prebacen za dva dana samo.
Kao sto rekoh, za razliku od drugih marki, Honda je kompatibilna ko lego kockice, eto ja promijenio tri motora, a mjenjac osto isti od pocetka, kao i sve ostalo, sem poluosovina, tek naknadno sam stavljao vece diskove, druge lafete i komplet trap od jaceg modela.
A za ovog EG-a nisam reko da je pis of kejk, nego samo dajem primjer kako je momak prebacio grdosiju od motora (koja uopce nije bila u tom modelu) u civica i dalje nije imao problema nikakvih.Problem su im bili samo nosaci koju su jako skupi i jako dugo su ih cekali, mjesec dana da dodju iz USA.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Eto nek ti sam sebi swapas.

Uglavnom, pis of kejk sam mislio na motore koji su bili u tom modelu, moj prvi je prebacen za nekih 4-5 dana jer je stari bio karb pa valjalo novi rezervoar, provodit crijeva od goriva i nije htio upalit jer je falio dio instalacije, relej od pumpe od goriva, a drugi prebacen za dva dana samo.
Kao sto rekoh, za razliku od drugih marki, Honda je kompatibilna ko lego kockice, eto ja promijenio tri motora, a mjenjac osto isti od pocetka, kao i sve ostalo, sem poluosovina, tek naknadno sam stavljao vece diskove, druge lafete i komplet trap od jaceg modela.
A za ovog EG-a nisam reko da je pis of kejk, nego samo dajem primjer kako je momak prebacio grdosiju od motora (koja uopce nije bila u tom modelu) u civica i dalje nije imao problema nikakvih.Problem su im bili samo nosaci koju su jako skupi i jako dugo su ih cekali, mjesec dana da dodju iz USA.

Nisam ja rekao da je pis of kejk, zato sve radim sam....
.. a sve sto si nabrojao ti je esmir uradio... tako da nemoj prosipat to malo pameti...
 
Esmir mi je prebacio prvi motor i to je sve sto je Esmir uradio, drugi motor je vec druga prica, trapovi, sve ostalo sto sam spomeno nema veze sa Esmirom.

Radujem se bas slikama tebe sa gedorom kako prebacujes taj b18c u poklonjeno auto.
 
Početnik
moze ova tema lock, da se vise ne kuha, rijeseno je, mazda ostaje da se sipa i vozi, kupuje se drugi autic iskljucivo za SR, samo moram da zavrsim sa ispitima pa onda na posao...odlucio sam kupiti domace auto, ni svabu ni japanca, nacionalna klasa ;)
 
Član
hehe.. to ti je i najjeftinije za slagati... ako hoces iskljucivo za sr.. naci cemo ti kada budes htio jedan ok hondih motoric da te gura;)
 
Top