Mat boja

Mat boja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja sam haubu farbao mat+ bezbojni lak ali mi se nije svidilo ipak lak djeluje nekakoprevise i daje previse sjaja a za 10-tak dana farbam samo sa mat pa tako da i mene ova tema interesuje
 
Administrator
G_T_I je napisao(la):
Ofarbate matom od 10-15 KM i kazete da se guli ,prlja itd, sto se Armin BMW nikad nije ogulio ili nesto zato sto je kila one boje 150 KM ,priprema uradjena, auto filerovano itd , a ne avliska farbanja za dan sve uradjeno, nisam imao namjeru nikoga uvrijediti ili nesto ,ali kako kazu "koliko para toliko muzike"

taj BMW je sad mat bijeli i jos perverznije izgleda, a sto se tice odrzavanja 100% si u pravu samo kvalitetna boja (uzasno skupa) i profesionalna priprema auta za lakiranje i nece biti problema
 
Član
Farbao sam ja na Ibizi (ex) haubu u mat crnu, i boja sa svim sto je majstor popisao da kupim, samo znaci za haubu je bilo cca 200Km.
Nikad nije ogrebana boja, nigdje ostecena a tako sam i prodao sa mat farbom. Nije isao nikakav lak preko, kupis tu boju u setu i ide 4-5 nanosa, pripremu su uradili u prodavnici boja (pomijesali boju).
Jedina stvar kod mat crne sto se prasina i prljavstina vidi ako nije samo 2 dana opran auto.
I da povrsina nakon farbanja ostane malo hrapava, a sprica za farbanje je bila x puta zacepljena, a majstor strasno ljut :icon_smile:
 
Član
E brate i kod mene je sad sjajna crna pa ako imalo vozam nakon dan se vidi prasina, crna je najgora inace za prasinu, ali veca mana mat boje je sunce :D Ali i pored toga mi se previse svidja da cu ipak da radim cijelo auto i pokusacu da dobijem ovo gore na slici :D
 
Ha77ucinogen je napisao(la):
Drustvo,

Zanima me ima li neko direktna iskustva sa mat bojom. Planiram da farbam auto i veoma sam zaljubljen u mat boju.
Zelim ovakvu boju
4026.jpg


Svaki savjet je dobrodosao jer moram stvar da sagledam iz svih uglova sa obzirom da ce se auto rastavljati i farbati a ne radi mi se svaki dan... :D

A ja želim ovakvo auto :cool:
Boja je extraaaaaa
 
Član
koki+ je napisao(la):
ja sam haubu farbao mat+ bezbojni lak ali mi se nije svidilo ipak lak djeluje nekakoprevise i daje previse sjaja a za 10-tak dana farbam samo sa mat pa tako da i mene ova tema interesuje

Mat se u danasnje vrijeme dobija tako sto se pasta dodaje u bezbojni lak koji onda daje mat efekat bilo kojoj baznoj boji, znaci mozes sa metalik bazom da dobijes mat.
A ako ofarbas obican bezbojni lak preko mat boje stvarno ne znam sta se dobije ali mi se ne svidja ni kako zvuci :D
Ako si radio kako ja rekoh gore onda trebas dodati vise paste da bi bilo vise mat, a ako si samo bezbojnim preko mata poslusaj me i probaj ovo.
Sama mat boja ce vrlo vjerovatno da se oguli ili ispuca ili izgrebe a sa lakom ce mnog duze da traje.
Taj mat su ljudi radili prije 10 godina, temeljna cirna i picis kao sto neko rece za 15 markica dobijes nesto sto izgleda cak i dobro prvih mesec dva :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top