Mat boja

Mat boja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo,

Zanima me ima li neko direktna iskustva sa mat bojom. Planiram da farbam auto i veoma sam zaljubljen u mat boju.
Zelim ovakvu boju
4026.jpg


Svaki savjet je dobrodosao jer moram stvar da sagledam iz svih uglova sa obzirom da ce se auto rastavljati i farbati a ne radi mi se svaki dan... :D
 
Član
Ona je fora i fazon ali za odrzavat nje tuga, prelako se ogrebe i unisti, ima mi je kolega na CRX-u, ako nemas para za farbanja svaka 2mj, ne radi to ;)
 
Član
pored toga svaka kap masnoce se vidi, prima prljavstinu i mora se cesto prati. ima sad kombinacija mat boje i bezbojnog laka za mat boje i to bi trebala biti prava kombinacija
 
hm, ne planiram da ga grebem svakako, ali mi prave problem kamencici na put, znate i sami kakvi su putevi kod nas. Ima stijena a da ne pricamo o kamencicima. E sada da li je zaista toliko osjetljiva. A sto se tice prljavstine, najmanji problem, posebno ako postoji kombinacija sa lakom....

Hvala na odgovorima...

neko jos?
 
Član
Nimalo zahvalno za odrzavanje ha77ucinogen.
Ja se ne bih nikad odlucio za opciju sa mat bojom.
Ako hoces nesto specificno onda odaberi neku boju sa perla efektom.
 
Član
To kada vec mozes raditi mat boju, za kamencice ne brini, imas one zastitne folije, oblijepis prednji dio, sa strane malo, i to se i ne primijeti... Odakle si ti druze ?, ja tamo one sedmice idem dobrom auto lakireru, pa ako hoces mogu ti se raspitati kod njih koje su mane i koliko bi to izaslo ;)
 
Raspitaj se obavezno, a planiram da kupim malo boje, malo laka, i neki dio karoserije sa otpada pa da ofarbamo,testiramo i da razbijemo sve predrasude oko mat boje.
Perla je ok, ali je mat krajnje rijetka i veoma, bar po meni, interesnatnija.

@SamirRX-8
Iz Bijeljine sam. Ako sta saznas javi, i eto mene do Tuzle...
 

IGY

Član
Amel (moj lakirer :D) je sebi farbao fiestu u crnu mat
i ispalo je predobro, samo je za odrzavanje uzasna,
sto se tice ogrebotina nije istina, mada se lake zagrebe nego lak
al prejebeno izgleda sto jest jest:cool:
 
Član
evo slika te fieste sto je igy spomenuo...

f_DSC01689m_a91a550.jpg


jeste da je treba haman stalno pa briskati, ali prehebeno izgleda... :cool:
 
Član
Ofarbate matom od 10-15 KM i kazete da se guli ,prlja itd, sto se Armin BMW nikad nije ogulio ili nesto zato sto je kila one boje 150 KM ,priprema uradjena, auto filerovano itd , a ne avliska farbanja za dan sve uradjeno, nisam imao namjeru nikoga uvrijediti ili nesto ,ali kako kazu "koliko para toliko muzike"
 
Član
Teško je raditi tu boju,dosta teže nego ''običnu'',samo treba naći majstora koji nije dunđer,ako imaš takvog dobro će izgledati a neće se lako grebati niti išta slično.Ja iskreno ne znam sad ovako nijednog lakirera u gradu koji nekome nije sfušerio,tj. da nije imao kiks i kad bih trebao tako nešto raditi dobro bi se namučio dok skontam kome odvući
 
Pare nisu problem (para nema :D ), naravno da treba da se ulozi. Kao i u svemu postoje razlike i u kvalitetu farbe, strucnosti "majstora" i sl. Zapoceo sam ovo jer zaista zelim da ispitam sve opcije odnosno da li mogu profesionalno to da odradim i da na kraju budem zadovoljan a i da se zna da li izvodljivo ili ne, odnosno da li je toliko pipavo ili "moze da prodje".
Hvala vam na odgovorima a vec od utorka cu da obilazim auto centre i da vidim ko sta nudi i ko sta kaze.
 
Član
E ovako i ja planiram uskoro da farbam hondicu pa sam mnogo trazio i saznao o tome, kao prvo ta fiesta nije losa ali je to vise satin nego mat, razlika je u refleksiji na matu skoro da i nema refleksije ali satin ipak ljepse izgleda.

Kod druga koji radi max mayer boje sam nasao boju koja moze da se napravi i mat i satin i sta god hoces, dolazi u setu baza, lak i sve sto ide uz set recimo metalik boje sa lakom s tim da se u lak dodaje flattening agent sto ne znam prevesti s engleskog :D i zavisno koliko se te paste doda dobije satin iili mat ili nesto izmedju, najvise ide za mat pa skoro pola za satin ili se igraj malo dok ti se ne svidi rezultat.

A na kraju dobijes recimo nesto ovako:

b2e8c1fc20016xc7.jpg


I moze se i prati i staviti cak i vosak za zastitu ali moras naci neki malo skuplji doduse.

Samo ko ti bude radio reci mu da pazi na najmanje detalje u pripremi jer ce se na matu sve vidjeti, svaka nepravilnost, svaka imalo pogresna linija ce da ti oci iskopa posle koliko ce da se istice.

Poz i sretno, volio bi da vidim rezultate, a moje ce da bude kroz neki mjesec dva ne znam tacno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top