Mane i prednosti 1.8T motora

Mane i prednosti 1.8T motora

Član
za ovaj moj motor najvise hvale OKADA bombine, navnodno na dyno-u daju po 15-20 KS vise bez remapa

http://shop.pogea-racing.com/en/products/?manufacturer=audi&series=tt-mk1-8n-98-2006&model=150-250-ps&stage_product=okada-hochleistungs-spulen-1-8t-bam&page=1
 
allroad je napisao(la):
Zar awp nije 180KS :) sad ne znam jel to zavisi od godista i to.. Ja sam imao 3-4 auta 1.8t, svi su bili amerikanci i 125kW. Jako mi se svidio taj motor iskreno. Bobine crkavaju to je istina al u biti je dobar motor. Nisam vozio ove 150 KS al po pricama na forumima ne idu bas nesto, al sto se tice ovih mojih isli su stvarno fino, i vise nego dovoljno. Ispod 3000 su mrtvi stvarno a tek prava zabava krece na 4000/min (mozda zato sto su quattro bili pa eto malo gubi snagu)
Potrosnja od 9-20, po gradu u prosjeku oko 13 su trosili al uzmi u obzir pogon na sva 4..

Jeste 180ks, rađen od 2002+ sa VVT( ili tako nekako ) ECU koju svi navodno hvale da je dosta bolja u odnosu na ranije modele, ali ne znam zašto je upisano u saobračajnu 110 KW a oznaka AWP, iskreno me ne interesuje puno deranje jer mi prije svega treba dobar i pouzdan auto, i jedina briga jeste što jer amer i brinu me dijelovi pa šta god da bude. i općenito ne znam šta je razlika između EU tržišta i za Američko, u Vw puno ne čitam pa zato i ne znam...ako neko ima iskustva ili linkove gdje bih mogao to naći, proslijedite.
 
Super Moderator
Zato sto oni na carini ne znaju oko toga kad ima recimo jedan motor ''isti'' a vise razlicitih modela...tako je i meni pisalo
Dijelovi su ti isti ne moras se brinuti..ovi USA cesto imaju bolju opremu i vecinom su ocuvaniji sad sve zavisi na sta naletis
Na jetti tj bori kad je ''obicniji'' motor tipa 2.0, 1.9TDI je mekse vjesanje u odnosu na EU model. Kakva je situacija sa 1.8T ne znam, vjerovatno taj sa 180KS ima malo jace vjesanje a i ako nema, to auto ko kupi odma to uradi. Prosjecna potrosnja na tom autu racunaj oko 10L ako je manual mjenjac ;)
 
allroad je napisao(la):
Zato sto oni na carini ne znaju oko toga kad ima recimo jedan motor ''isti'' a vise razlicitih modela...tako je i meni pisalo
Dijelovi su ti isti ne moras se brinuti..ovi USA cesto imaju bolju opremu i vecinom su ocuvaniji sad sve zavisi na sta naletis
Na jetti tj bori kad je ''obicniji'' motor tipa 2.0, 1.9TDI je mekse vjesanje u odnosu na EU model. Kakva je situacija sa 1.8T ne znam, vjerovatno taj sa 180KS ima malo jace vjesanje a i ako nema, to auto ko kupi odma to uradi. Prosjecna potrosnja na tom autu racunaj oko 10L ako je manual mjenjac ;)

Jeste manuelni mjenjač, bez 4MOtion. Općenito nikad nisam se baš raspitivao šta i kako ide kod toga šta je razlika. Recimo znam nedavno bila je 1.9 TDI amerikanac i otišla neka račva ili šta već (nije znao objasniti do kraja) kaže da se slomio nije našao i na kraju zavario. Međutim ima i ona da li je tražio? Sad da li jest ili nije meni je frka ako nešto bude, gdje mogu naći. Dobio sam mnogo mišljenja u kome ljudi kažu, barem ovi malo iskusniji da su Amerikanci kvalitetniji od EU iz razloga standarda goriva, maziva i opreme, jednostavno tržište zahtjevnije. Sad da li se ovo odnosi i na VW u americi, to ja ne znam...
 
Super Moderator
Tacno je to da su mozda i kvalitetniji, ali nisam to htio pisati da ne bi pocela rasprava... ja sam imao stvarno puno auta sto europskih sto americkih i iskreno 90% americkih su bili bolji i u boljem stanju
Ima dijelova za sve, pogotovo za VW, ne trebas se oko toga brinuti, samo pouzdanog majstora nadjes i to je to
Kod mene je X5 amerikanac vec 6-7 godina, kolega s foruma je kupio od mene jettu, vozi je mozda 4 godine pa pitaj ga slobodno za auto kakvo je i to, nicku mu je dinozzo
 
allroad je napisao(la):
Tacno je to da su mozda i kvalitetniji, ali nisam to htio pisati da ne bi pocela rasprava... ja sam imao stvarno puno auta sto europskih sto americkih i iskreno 90% americkih su bili bolji i u boljem stanju
Ima dijelova za sve, pogotovo za VW, ne trebas se oko toga brinuti, samo pouzdanog majstora nadjes i to je to
Kod mene je X5 amerikanac vec 6-7 godina, kolega s foruma je kupio od mene jettu, vozi je mozda 4 godine pa pitaj ga slobodno za auto kakvo je i to, nicku mu je dinozzo

Za te stvari imam ja majstora, čovjek koji mi radi sve. Druže hvala ti na sugestijama, i svim onima koji su pisali.

Tema može lock.
 
Top