Mane i prednosti 1.8T motora

Mane i prednosti 1.8T motora

Pozz molio bih da ovdje pišete mišljenja o ovom motoru i onima koji ga imaju, na šta gledati, šta je problem potencijalni kod ovih modela, model američko tržište. Molim da se pišu činjenice, model je od 110KW.


Hvala lijepo...
 
jedina mana 1.8 t motora je bobina, one se moraju mijenjati,
sad nije ni to neki trosak 4 x 60km nove, mora nekad otici,
hoce popiti dosta goriva, mada kad stisnes gas nadoknadi sve ;)
ove atmosferce jede za dorucak :icon_biggrin:
da skratim za 4 godine voznje sto se motora tice 4 x bobine, i racvu vode zamjenio
a sta sam radio motoru to necemo pricati, pa ti vidi valja li ili ne valja.
potrosnju sam plinom rijesio, sekvent, 9km 100km otvorene, loko 17km 100km
naravno ulje redovno sam mijenjao, i veliki servis odradio,,,
 
motor fino gura sto se tice snage,da popije benzina popije....A da jede atmosferce....zavisi kakve zube pokaze atmosferac :D
@bucky_mb - nisi ti naletio na atmosferca hahaha
 
Član
GaRGa je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
jedina mana 1.8 t motora je bobina, one se moraju mijenjati,
sad nije ni to neki trosak 4 x 60km nove, mora nekad otici,
hoce popiti dosta goriva, mada kad stisnes gas nadoknadi sve ;)
ove atmosferce jede za dorucak :icon_biggrin:
da skratim za 4 godine voznje sto se motora tice 4 x bobine, i racvu vode zamjenio
a sta sam radio motoru to necemo pricati, pa ti vidi valja li ili ne valja.
potrosnju sam plinom rijesio, sekvent, 9km 100km otvorene, loko 17km 100km
naravno ulje redovno sam mijenjao, i veliki servis odradio,,,



puno tebi to nesto trosi goriva
a sto se tice bobina bila je akcija besplatne izmjene u ASA autu sifra akcije 28E9
gdje su stavljali hitachi bobine umjesto tih problematicnih simensovih cini mi se


renault_fan je napisao(la):
motor fino gura sto se tice snage,da popije benzina popije....A da jede atmosferce....zavisi kakve zube pokaze atmosferac :D
@bucky_mb - nisi ti naletio na atmosferca hahaha

sto se tice atmosferaca nista ispod 3.0 ne moze prismrdit :)



Ima jedan 1.6 atmosferac, meni dobro poznat, dovoljan. :)

I sto se tice potrosnje, isto je tako trosila i kod mene vw buba 1.8t. Strasni su potrosaci ;)
 
Član
Dobri motori, izdrzljivi, na punom gasu hoce potrositi, turbine izdrzljive, malo ulja hoce popiti na ventile ali nista strasno, jedina mana po meni skupi skupi djelovi elektronike, bombine, protokomer,sonde i tome slicno mislim na originalne dijelove, povlaci iz niskih obrtaja, voli brdo :D!
Sve u svemu odlican turbo benzinac, sa malo kvarova, a puno zabave!;)
 
Dejan 16v je napisao(la):
Dobri motori, izdrzljivi, na punom gasu hoce potrositi, turbine izdrzljive, malo ulja hoce popiti na ventile ali nista strasno, jedina mana po meni skupi skupi djelovi elektronike, bombine, protokomer,sonde i tome slicno mislim na originalne dijelove, povlaci iz niskih obrtaja, voli brdo :D!
Sve u svemu odlican turbo benzinac, sa malo kvarova, a puno zabave!;)

Hvala drug dao si mi opis koji sam i očekivao da će se davati, ljudi rasprava atmosferac turbo me ne zanima....
 
Čitao sam puno baš puno o tom motoru, čuo sam se s kolegom Gargom pa smo prodiskutrali o tome, u biti ovaj AWP se navodi kao najpostojani s ECU i nekim daljnjim stvarima, mada to sad manje više već općenito me ovako interesovalo šta i kako ljudi misle...
 
Legend
Ma drug... na kraju ti je najbitnije da je motor ocuvan i da fino radi... da znas da je servisiran na vrijeme i slicno... ;)
 
Super Moderator
Zar awp nije 180KS :) sad ne znam jel to zavisi od godista i to.. Ja sam imao 3-4 auta 1.8t, svi su bili amerikanci i 125kW. Jako mi se svidio taj motor iskreno. Bobine crkavaju to je istina al u biti je dobar motor. Nisam vozio ove 150 KS al po pricama na forumima ne idu bas nesto, al sto se tice ovih mojih isli su stvarno fino, i vise nego dovoljno. Ispod 3000 su mrtvi stvarno a tek prava zabava krece na 4000/min (mozda zato sto su quattro bili pa eto malo gubi snagu)
Potrosnja od 9-20, po gradu u prosjeku oko 13 su trosili al uzmi u obzir pogon na sva 4..
 
Član
ja mogu zvog pohvaliti.1.8t aeb 96godiste ..jeste da je uraden komplet i bombine sam skinuo zbog druge elektronike al radi ko sat.kad sam ga kupio stajao ke 2g na kisi i snijegu i upalio iz prve.ako nekom treba bombina imam 4.kompjuter.elektroniku.protokomjer.n75ventil itd
 
Top