Malverzacije na benzinskim crpkama- Moguce?

Malverzacije na benzinskim crpkama- Moguce?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma jarane svi aparati su bazdareni... tako da navlace.... na stranu benzinske pumpe... barem je tako bilo gdje sam ja radio.... dodju ljudi maksuz.... i stimaju.. ako je slabiji mjesec... dodju... i navuku jos malo na ... na stranu gazde.... da se ne bih coik mnogo ljutio.....
 
Član
Malverzacija na pumpama ima.Mozete pricati o nekim markicama nekakvih nazovi zavoda ali budite svjesni da te markice lijepi nekakav radnik zavoda koji se moze kupiti za neku cifru maraka.Ali nezelim u to da ulazim.
Gorivo nam je smece najvece u Evropi.Ali nisam ni to htjeo da komentarisem.
Citam postove o prekidanju sipanja goriva.
Meni se redovno desavalo.Ali sam se ja za razliku od vas zapitao zasto mi se to desava.Jeste li se ikad zapitali u kakvom stanju vam je odusak od rezervoara.Vjerovatno niste a on je upravo uzrok tog prekidanja tocenja.
Da bi se gorivo moglo regularno natociti odusak mora biti 100 % ispravan i prozracan.Cim podje prekidati nesto nije uredu.Ja sam bio u situaciji kad u rezervoaru imam mozda par litara goriva a onaj na pumpi mi nemoze nasuti gorivo jer pistolj sam prekida i izbacuje svakih par sekundi usljed vracanja goriva kroz kanal jer nema gdje izaci zrak koji se nalazi u rezervoaru.
Kad stanete na pumpu i odvrcete cep od rezervoara obratite paznju da li se pri istoj radnji desava da rezervar uvuce zraka.Ako se to desava odusak vam nije uredu a veoma brzo ni benzinska pumpa nece biti usljed naprezanja(vazi za benzin).
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Mozete pricati o nekim markicama nekakvih nazovi zavoda ali budite svjesni da te markice lijepi nekakav radnik zavoda koji se moze kupiti za neku cifru maraka.Ali nezelim u to da ulazim.
S duznim postovanjem, ovo je cista glupost.
 
Član
nenad je napisao(la):
Meni lik na OMV-u nasuo 51L u Punta u kojeg stane 45 i sta ces ti njemu, fino pise koliko je nasuo :icon_mad:
Ja ga fino pitam de mi objasni KAKO? De u flasu od 2L naspi 2,5L! Al nema sta varaju i to je sigurno.

Meni u fabiju u rezervar od 45l stane 48l...razliak u tome sto je rezervar 45l zapremine, ali kad mu dreknem da natoci do cepa, on natoci DO cepa doslovno, dakle nabija gorivo sve dok en poplavi na cep, a cijev i grlo sadrze mi ta 3l razlike...i ne laze, jer kad idem u split potrosim 4-inu rezervara, a obicno 20-ak km od granice mi se pomakne tek kazaljka sa crte koja oznacava max. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top