Malo o meni i o mom problemu

Malo o meni i o mom problemu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,novi sam vamo na forumu pa da se ukratko predstavim i upitan jedno pitanje.
Imam 22 godine i iz Slavonskog Broda sam
Kupio sam jučer BMW 530d e60 2003 g automatski mjenjač.
Novi sam u svijetu automatika pa me zanima jedna stvar.
Odmah da napomenem ,nigdje nista ne škripi ne lupa itd sve se lagano prebacuje ,ali.!
Tijekom normalne vožnje kad auto mijenja iz 2. u 3. (Nekad zna i iz 3.u 4 )Brzinu dešava se često da mi na sekund vrati iz 3 brzine nazad u 2 i i ponovo vrati u 3. Napominjem da nisam dodatno stisko papucicu gasa, i cesta je u većini slučajeva ravna .
Znam da ce neki pitat zašto ne odem kod majstora itd itd , nedjelja je pa niko ne radi a dao sam 10k € za auto pa me kopka da li ke nešto do auta ili je to normalno :D

Mogu i poslati video ako bude potrebno..
Hvala unaprijed
 
Član
Meni se takodjer to desavalo i imao sam problem gdje je oklijevao sa promjenom brzine prije nekih 4-5 hiljada obrtaja. Nasao sam na netu varijantu kojom resetujes memoriju mjenjaca/gasa i tako sam rijesio problem.
Izbrisat ce memoriju od proslog vlasnika i prilagoditi se tvojoj voznji.. Tako nesto otprilike, nadam se da si me shvatio :D
Evo ima neki klip na yt, pa mozda pomogne
Ako ovo ne pomogne, onda je vjerovatno neki veci belaj, ili ga ti handris davajuci i pustajuci gas :p
 
Poslednja izmena:
Opcenito uzet auto I dat 10 k eura bez provjere auta u ovlastenom servisu mi zvuci kao da pustis da te netko jebe I pitas se kako sam jeban... de ti u pon. Tog tko ti je to prodo za ruku I nek ti vrati pare ili sam otklanjaj kvar a ako bude do mjenjaca najebo si ko zuti
 
Član
Voziti auto staro 14god u servis na detaljnu provjeru nema smisla jer ce naci dosta stvari. Probaj ovo s resetiranjem sto je kolega rekao i pitaj bivseg vlasnika kad je urađen servis mjenjaca

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk
 
Voziti auto staro 14god u servis na detaljnu provjeru nema smisla jer ce naci dosta stvari. Probaj ovo s resetiranjem sto je kolega rekao i pitaj bivseg vlasnika kad je urađen servis mjenjaca

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk

Za deset tisuca eura se uzima bmw iz 2010 bar...pa kad je vec dao 10k bez ikakve garancije ja bi osobno dao jos 50eura za pregled jer bmw iz 2003 za 10 k mora imat I velki servis uradjen,I mjenjac redovno odrzavan I kocinice izmjenjane itd...
 
Član
Voziti auto staro 14god u servis na detaljnu provjeru nema smisla jer ce naci dosta stvari. Probaj ovo s resetiranjem sto je kolega rekao i pitaj bivseg vlasnika kad je urađen servis mjenjaca

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk
Stativa.
A sta ako kupis auto staro 14 godina, odvezes u servis i stanje perfektno, bukvalno fabrika?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Tesko da moze biti fabrika, al ako jest onda ga kupis

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk
 
Član
Za deset tisuca eura se uzima bmw iz 2010 bar...pa kad je vec dao 10k bez ikakve garancije ja bi osobno dao jos 50eura za pregled jer bmw iz 2003 za 10 k mora imat I velki servis uradjen,I mjenjac redovno odrzavan I kocinice izmjenjane itd...
Za 10k uzeti Bmw 2010? Nece da moze ako gledamo seriju 5. Ali da se zaletio, zaletio se.
 
Član
Svako auto sto se prodaje ima neku caku, neku gresku. Ko jos normalan prodaje auto koje je tek registrovano , uradio servise , sluzi ga itd..
 
Član
Ovaj forum sve bolji i bolji na kraju rasprava ode u perom smjeru komentarisanja ko je koliko platio za auto!!
Šta će mu to pomoći?
Lako je biti general posle bitke i pametovati sa balkona.
Tudji džep tudja briga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top