mala gradska "jurilica" za koju ne treba vozačka?

mala gradska "jurilica" za koju ne treba vozačka?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Malo sam surfiral i naletel na ovo i mogu reč da me se dosta dojmilo..ali na kratko(kad sam kasnije saznal za cijenu:icon_eek:).Pogotovo ovaj dio gdje se navodi "da ne treba vozačka"?? tj. dovoljna je ova kao za moped (M) Valjda samo polažeš znakove za to ?
aixam-2.jpg


Samo... kako je regulirana rega i osiguranje za tu pilu?


http://www.aixam-hr.com/index.html
evo malo opširnijeg infa o njima
ovo%20nije%20auto.jpg

Mala vozila, iako zbog svoje sličnosti s običnim autom, ali motorom mopeda dugo vremena su bila u podređenom položaju. Međutim, danas mala vozila ispunjavaju sve uvjete poput dobrih običnih automobila. Privlačna su za oko i odličn oprilagođena za gradsku vožnju. Sve više i više ljudi se odlučuje za ovakav tip vozila diljem Europe.

emissions.jpg

Prema europskom zakonu koji je na snazi, malo vozilo mora imati slijedeće parametre:

* Maksimalna težina praznog vozila je do 350 kg
* Maksimalna brzina od 45 km/h (samo za mopede, a kao motocikl do 15kW bez ograničenja brzine)
* Maksimalna snaga motora od 4 kW (4.6 HP)

Ova vozila ulaze u grupu mopeda na četri kotača, koji su poznati pod službenim nazivom - "quadricycles". Od 1997. godine, u EU ova su vozila prepoznata kao društveno korisna i sigurna vozila. Proizvodnja ovih vozila mora slijediti stroge standarde (sigurnosni pojas, kočnice, svijetla i druge kompomente vozila) i ohrabruje sve zemlje da otvore svoja tržišta.

Modeli:

City

Sa modelom City, novi, vrhunski i kompaktni model, AIXAM će Vam omogućiti pristup slobodi i uživanju u automobilu. Njegov novi, elegantni dizajn će privlačiti poglede prilikom prolaza. Usredotočen na tehnologiju, City će znati osvojiti i zadovoljiti Vaše zahtjeve za udobnošću, opremom i sigurnošću. Njegova višestruka namjena će Vam omogućiti uključivanje u gradske centre, te bijeg na vikend uz izuzetnu udobnost.
city_01.jpg

City Sport

City Sport je sportska izvedba modela City. Za razliku od njega, ima naglašene blatobrane te prednje i stražnje spojlere. Dvije crte na poklopcu motora naglašavaju njegov sportski duh, a za vožnju ove male zvjeri potrebna je samo vozačka dozvola kategorije M. Za sportski ugođaj pobrinut će se i sportska sjedala, bijeli brojčanici te atraktivne aluminijske felge.
citysport_01.jpg

Roadline

AIXAM, Roadline je nova preporuka na tržištu. Njegova elegantna i dinamična estetika koja podsjeća na najbolja automobilska ostvarenja, mu osigurava budućnost u kojoj će ostaviti trag.
Povećani unutarnji prostor, oprema i savršenstvo do najmanjeg detalja, sigurna koncepcija… Roadline povisuje ton i zadovoljava sve Vaše zahtjeve što se tiče udobnosti i sigurnosti.
roadline_01.jpg

SCOUTY R

Genijalni SCOUTY R će Vas zavesti svojom afirmiranom naravi i jedinstvenim konceptom : čvrsti, pokretni krov, koji se može smjestiti u prtljažnik, prednji i stražnji spojler, sportska sjedala, autoradio RDS sa mp3-om... Odvažan i sportski, znati će Vas osvojiti svojim jedinstvenim dizajnom elegancije bez premca...
scoutyr_01.jpg

Crossline

Sa rekordnim kapacitetom prtljažnika u svojoj kategoriji (1600 litara!), Crossline predstavlja želju AIXAM-a za proširenjem granica vožnje bez dozvole. Elegantan, praktičan sa višestrukom namjenom…
Crossline povezuje tehnološke značajke svih kvaliteta koje očekujete od vozila bez dozvole i omogućiti će Vam da uživate na širokim prostranstvima, u gradu, na selu ili u planinama.
crossline_01.jpg

c/p s crotuners

Istina da još ni jednog nisam primjetil u gradu..možda i ima al je dosta nalik na smarta.Paleta modela od city-a,sporta,scauty-a itd. je stvarno zanimljiva. Cijena na stranici uvoznika nažalost nije nigdje izražena al se kreće od 9993 eura pa naviše :icon_eek:
Dali je ovo novi francuski boom i u ovom segmentu proizvoda ili će ta novina biti rezevirana samo za zlatnu mladež i bogate starce.
Makar da bi bio konkuretan smartu morao bi bit dosta down u cijenovnom rangu al ipak nije baš tak:http://www.autosport.hr/za-volanom/predstavljamo/163-aixam-quadricikli-
Btw. u Sloveniji se več naveliko s time voze od 2006..bar ako je vjerovati Wikipediji?
http://en.wikipedia.org/wiki/Aixam

Da i koliko sam shvatil..ak se skine blokada..top speed s ograničenih 45km/h skače na vrtoglavih 93km/h:D ("inače se to radi s šarafincigerom"..citat od jednog kolege:icon_twisted:)

pa chiptuning.. pa ide možda još ... :lol:

Što Vi mislite o ovoj skupocjenoj igrački??:icon_smile:
 
dobra ja sam ih dosta vidzo po italiji samo ko zivi na sokolju ili negdje ubrdu bice mu j*eno i oni su svi automatik i rade ko skuteri hihi
 
Član
ko bi ubijedio ove nase policajce da je ovo moped a ne auto ..
uostalom 18000KM je malo preskupo za ovo prkno :D
 
Član
ko nema vozačku, kupi golfa dvojku-trojku, motor ubaci da ima nekih 350 konjića i ne mogu ga stići, ne treba vozačka


18 hiljada KM ? svašta se pod haubu može staviti :lol:
 
Član
kavaz je napisao(la):
ko bi ubijedio ove nase policajce da je ovo moped a ne auto ..
uostalom 18000KM je malo preskupo za ovo prkno :D
Pa valda ima snage pošto je motor 400ccm3 dva cilindra i bosch pumpa za karoseriju koja je do 350kg.A 5,5 konja se da mislim korigirat do 15ks a onda je to več na pola do worp brzine:D
Osim toga i sam naziv teme a općenito vozila u tom segmentu su namijenjena za grad a ne za neki off road ili relly.

Cijena možda na neki bizarni način možda i ima smisla (da su državne dadžbine manje onda pogotovo)pošto recimo City Sport model ima alu felge,parking senzore,proširenja blatobrana,maglenke,stakla na struju koja se spuštaju za 5 cm prilikom zatavaranja vrata pa potom dižu.(radi manjeg otpora:D)
Ma evo sve je tu: OPREMA

Mislim, da neče pa previše zaživjet tu kod nas u HR jer makar bio i kao micro mercedes.. za te novce ubodeš smarta koji je ipak daleko za klasu iznad tog malog dvocilindraša...

al opet " ko zna...
da je nešto inovativno i da baš simpa izleda..to stoji..al je too much preskupa igračka

Kako got njegov video crash test izgleda dobar ..ne znam kako bi izgledalo da me na semaforu pogodi s guza npr. kakav golf 2...ma bilo šta kaj ima oko tonu i preko nje ...:icon_confused:
 
Član
Pa nedavno je jedan lik iz BanjaLuke cini mi se prodavao ovo cudo, za nekih 4000 KM.

Nek neko potrazi po oglasima, mozda se jos prodaje :icon_biggrin:

Ne znam kako bi u BiH to proslo bez vozacke, zbog cudnih zakona...
 
Zar ima neko dovoljno lud da kupi ovakvu glupost pored toliko AUTA koje može kupit za taj novac :icon_question:
 
Član
djavolica je napisao(la):
Zar ima neko dovoljno lud da kupi ovakvu glupost pored toliko AUTA koje može kupit za taj novac :icon_question:

Kome starci imaju dosta para a nema 18 godina i hoce da vozi i vozi i vozi, naravno da ce mu kupiti ovo. Sto da ne :icon_biggrin:
 
VR6Boki je napisao(la):
djavolica je napisao(la):
Zar ima neko dovoljno lud da kupi ovakvu glupost pored toliko AUTA koje može kupit za taj novac :icon_question:

Kome starci imaju dosta para a nema 18 godina i hoce da vozi i vozi i vozi, naravno da ce mu kupiti ovo. Sto da ne :icon_biggrin:

A u Bosni te za to fino neki "diplomirani" drot zaustavi i kazni za vožnju bez položenog vozačkog ispita :D
 
A jeste navalili "za te pare",pa furka auta i nije njegova ektremno velika snaga i brzina,nego to sto ga mozes "cerat" vec sa 16 godina. U Bosni nema boga da uspije ovaj proizvod,ali u nekim normalnim,zapadnim zemljama,sto da ne ;)
 
I onda bi bio fazon kad te ustavi policajac "nas" i pise ti kaznu jer ne nosis kacigu, buduci da je u kategoriji motocikala hehehe!!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top