Maglenke bez kratkih svjetala Golf 2 ??

Maglenke bez kratkih svjetala Golf 2 ??

Član
Pozz svima....Zna li neko kako ili sta treba uradit kod Golfa 2 da bi maglenke radile bez kratkih svjetala..Imam fabricku instalaciju maglenki i idu preko prekidača svjetala i ne rade dok se svjetla ne upale..moze li se to kako premostit da se pale bez kratkih svjetala...Da me odmah ne napadate sa pitanjima poput "Koji ce ti k... to,,,seljački itd itd" dobro bi mi doslo po danu da poštedim xenone..
 
Član
i dobiješ kaznu što si upalio maglenke po danu, a nisi upalio kratka svjetla :D u nas je obaveza paljenja kratkih svjetala, a ne kojekakvih daylightova, i jedino rješenje je da se policija prevari, kojekakvim led svjetlima umjesto dugih kod bi xenon konverzije...
 
Član
i dobiješ kaznu što si upalio maglenke po danu, a nisi upalio kratka svjetla :D u nas je obaveza paljenja kratkih svjetala, a ne kojekakvih daylightova, i jedino rješenje je da se policija prevari, kojekakvim led svjetlima umjesto dugih kod bi xenon konverzije...
kako onda ta furka prolazi kod onih sto voze Octavie, Audije i sl.... kod njih su u većine samo maglenke upaljene...ali bez obzira na policiju dobro bi mi to doslo recimo kad hocu u garazu auto da utjeram da upalim samo maglenke ili tako te neke sitne relacije
 
Član
na koje Audije i Octavie mislis? Kod novijih skoda je daylight u sklopu maglenke, znam za slucaj gdje su pisali kaznu i za to, jer budalama ne mozes objasniti.... druga stvar to su novija vozila i mogu prolaziti tako, na g2 te niko nece pitati za daylight, nego gdje su ti kratka svjetla?
Provjeri imas li relej jer bez njega maglenke rade samo sa kratkim svjetlima, dok sa relejom moze ina pozicionim svjetlima... to je fabricki, ostalo pitaj elektricara
 
Član
na koje Audije i Octavie mislis? Kod novijih skoda je daylight u sklopu maglenke, znam za slucaj gdje su pisali kaznu i za to, jer budalama ne mozes objasniti.... druga stvar to su novija vozila i mogu prolaziti tako, na g2 te niko nece pitati za daylight, nego gdje su ti kratka svjetla?
Provjeri imas li relej jer bez njega maglenke rade samo sa kratkim svjetlima, dok sa relejom moze ina pozicionim svjetlima... to je fabricki, ostalo pitaj elektricara
upravo to, niko ne pegla novijeg audija za kratka svjetla, kad prašinar vidi da u faru nešto sija, to je to... a kod starijih auta ne prolazi... tako nam je, kako nam je, jbg... da se može na tehničkom šta riješit, da oni odobre neki daylight, pa da imaš papir da možeš tako voziti, ali ništa od toga :D
 
Član
Ja cu spojit h7 led u faru od dugog na poziciju i tako ne przit xenone stalno a izgledat ce kao kratko tj. daylight
Maglenke sam furao dok me nisu klepili policajci a kad realno pogledam i bezveze su mi pozicije i maglenke tako da sam bio papak 10tak dana :D
 
Član
Pod hitno izmijenit ZOBS o svjetlima po danu i dozvolit ugradnju nekog vida Daylight-a ali atestiran od neke ustanove a ne neki kičeraj...a nezz kako bi kod mene to bilo sa H7 spojit na duga posto mi je Bixenon..razmisljao sam nabavitit i masku sa malim farovima pa male farove spojit kao dnevna svjetla....ali bez obzira na sve volio bi odvojit maglenke od prekidaca svjetala...
Imam relej na poziciji br 10 za maglenke ...evo i slika table pa ako neko zna sta bi se tu moglo napravit neka napise...
tabla.JPG
 
Član
A dobro, realno neko sivo auto, bez svjetala se zna stopit sa okolinom, tako da je bolje uočljivo sa svjetlima... al dosta bi ljudi i platilo finu cifru da se može DL kakav uraditi da se ne može dobit kazna
 
Član
Jao jao , niko ni da blizu nesto kaze korisno , njegovo je hoce li platiti kaznu ili nece , nije to pitao covjek..

Moras naci pobudu na prekidacu maglenki , ne znam ti tacno reci , ali ovako odprilike , kabal sa kojim je prekidac maglenki spojen sa prekdiacem svijetla , taj kabal spojis na plus i to je to koliko se sjecam , ali opet kazem odprilike..

Negdje sam citao kad imas relej 51 da moze odmah se upaliti , ali cisto sumnjam da to veze ima ikakve..
 
Član
Pričaš o izmjeni ZOBS-a da budu legalna dnevna svjetla a voziš ilegalno sa xenonom.....
 
Član
Jao jao , niko ni da blizu nesto kaze korisno , njegovo je hoce li platiti kaznu ili nece , nije to pitao covjek..

Moras naci pobudu na prekidacu maglenki , ne znam ti tacno reci , ali ovako odprilike , kabal sa kojim je prekidac maglenki spojen sa prekdiacem svijetla , taj kabal spojis na plus i to je to koliko se sjecam , ali opet kazem odprilike..

Negdje sam citao kad imas relej 51 da moze odmah se upaliti , ali cisto sumnjam da to veze ima ikakve..
gledao sam ja te zice i na prekidacu svjetala i na prekidacu maglenki.. i nasao sam pobudu na maglenkama ali te boje žice mi nema na prekidacu svjetala..vjerovatno da onda ta pobuda dolazi sa releja (kod mene je br 19) ...mozda kad bi nasao taj 51 mozda bi radilo...

a ako bi dovodio ja pobudu odakle uzet +..direktno sa akumulatora sa osiguracem ili neka druga varijanta??
 
Član
Pričaš o izmjeni ZOBS-a da budu legalna dnevna svjetla a voziš ilegalno sa xenonom.....
gdje piše u ZOBS-u da su ilegalni ?? Ja ne znam nikog da je policija zaustavila i peglala zbog xenona..otkad ih imam zaustavljali se me par puta i nijedan ih nije ni spomenuo..ali nije to druze bitno sad ,, nego znas li ti meni pomoci oko ovog sto pitam u temi ;)
 
Član
Drugo je što mi živimo na divljem zapadu. Da bi xenon bio legalan moraš imati automatsku nivelaciju farova i perače farova.
 
Član
cuj da ne troši xenone, pa nije sijalica 100KM pa da je stedis. stvarno ne kontam. da si rekao da štediš alternator i gorivo zbog upaljenih svjetala pa bi mogao shvatiti ali sijalice stvarno ne kontam.
 
Top