Lupkanje u desnom tocku

Lupkanje u desnom tocku

wade_ je napisao(la):
Prepostavljam da si kod Belog iš'o da ti to uradi na kraju?Treb'o si odmah otići kod njega,ima potrebno znanje,a i potrebnu opremu.

Jesam druze, kod njega sam isao... momak je stvarno korektan... sve rijeci hvale imam za njega... on nemoze sa sigurnoscu reci da je kineticki ali zvuk dopire iz predjela gdje je kineticki + kineticki se "cuje"... zamjenom kinetickog necu pogrijesiti samo se nadam da cu rijesiti i ovaj vjeciti problem... on kaze da je imao jos jedan ovakav sl. slucaj na jednom golfu i da je bio lezaj u rukavcu ali kod mene nije lezaj.. trebao bi za dan-dva stici kineticki pa cu ga zamijenuti...
 
stvarno neznam sto se opterecujes glupostima, ali vjerovatno greska sto se odmah neode kod kompetentne osobe, reci Mehi-Belom da ne..re previse i neka zamijeni kineticki :D imao je on slucaj takav kad smo pola dana gurali golfa naprijed-nazad da sa sigurnoscu utvrdimo sta je do kinetickog i opet zamjenimo pogresni :lol: de ba nije niko vidovit,ovdje se moze samo iz iskustva pisati, dok se nelegne pod vozilo i nerastavis djelove nema nista od toga...Meha..Beli po Konjickom :icon_smile: je upravu, moze biti i lezaj,ali ja ipak kontam da je kineticki,zato sam ti i rekao da im zamijenis mjesta prije nego kupis nov,da sa sigurnoscu utvrdis sta je problem,ako bude lupao na drugoj strani,logicki da je on,ako ne,onda je drugi problem...desi se da lupa unutrasnji,do mjenjaca,ali on kad ode osjetis samo blagim pritiskom na papucu kocnice,kako kucka,kad pritisnes malo jace prestane...

ti nama samo javi jesi li sretan poslije posjete majstoru,i uzmi br. od Mehe ako ti bude usput pa mi posalji,nismo se culi odavno
 
Član
Trebao si odmah otići kod njega i riješena stvar.Ja za koji dan odoh do njega,imam par stvari riješiti.Da idem ovim polumajstorima ne pada mi na pamet. ;)
 
Danas se vozam i par puta naglo startam kad svaki put cujem kako lupne i pukne zestoko... u zadnje vrijeme kroz 2-3 mjeseca se sve vice povecavalo... danas sa drugom to gledao, on sjedne, potegne rucnu, ubaci u rikverc i naglo pusta kvacilo kad jbt nosac od mjenjaca seta gore dole, i to punoooo :icon_eek::icon_eek: nmg da vjerujem da to do sada nismo mogli otkriti... fkt nmg da vjerujem... niko na njega nije gledao... nosac od mjenjaca u qurtzu... uz kineticiki ide zamjena nosaca mjenjaca i to bi bilo to... lupkanje i "pucanje" bi trebalo prestati... valjda pri motanju se mjenjac pomjeri i poluosovinu malo nakrivi i proizvodi takav zvuk... kineticki mi jos nije stigao :icon_rolleyes: a nosac sutra kupujem pa bu to zamijenili :cool: :123:
 
Član
lupkanje mogu pravit i potrošeni diskovi tj. kliješta, dobiju puno lufta i pločice malo zvekeću od disk,
a može i letva volana da pravi zvukove tipa kao sto ti cujes
 
Top