Lupkanje u desnom tocku

Lupkanje u desnom tocku

Član
FirellesMonster je napisao(la):
Jos nisam rijesio problem sa lupkanjem tj. skljocanjem necega u lijevom tocku... zamijenuo sam kugle, krajnice, selen blokove, gumice balans stange, aksijalne lezajeve... dobio sam mnooogo precizniji volan, udobniju voznju ali problem lupkanja je ostao tu :icon_mad: a sve sam ovo zamijenuo misleci da ce problem nestati... ovo mi se desava samo kad smotam vise od pola u jednu ili drugu stranu i krenem u rikverc onda kao otpukne nesto, al ono bas :icon_question: ili kad nailazim na kanal predvidjen za oticanje vode sirine 10-ak cm i kad lagano prelazim ono skljocne i to pravo :icon_mad: prosle godine sam mislio da sam ovo rijesio, da je uzrok bio nagib tocka ali nije... sad je sve uradjeno kako treba ali... opruge i amortizeri su u solidnom stanju.. sta jos ima u podvozju da moze zajebavati... kineticki zglob (unutrasnji, vanjski), seleni mosta ili nesto misteriozno... a to kad se desi osjetim na papucicama to skljocanje... lupajte sta vma god na um padne da bi moglo biti da pogledam... ja neznam vise sta da gledam, stvarno :icon_mad::icon_rolleyes:

Jesi li pogledao da ti auspuh ne dirne negdje :icon_question: Pogledaj one limice na kocinicama mozda oni lupkaju ;)
 
da nebi bacao pare bezveze zamjeni mjesta kinetickih zglobova,lijevi na desnu desni na lijevu,nemam vremena da ti objasnjavam ali mislim da ces rijesiti problem
 
rs6 je napisao(la):
takodje postoji mogucnost da ima lufta u letvi volana, ako je servo ....

ima servo....

AldinShpura je napisao(la):
da nebi bacao pare bezveze zamjeni mjesta kinetickih zglobova,lijevi na desnu desni na lijevu,nemam vremena da ti objasnjavam ali mislim da ces rijesiti problem

to cu i uraditi bas da vidim... ako bude kako ti kazes, bices legenda jer si rijesio misteriju :lol::lol:
 
FirellesMonster je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
takodje postoji mogucnost da ima lufta u letvi volana, ako je servo ....

ima servo....

AldinShpura je napisao(la):
da nebi bacao pare bezveze zamjeni mjesta kinetickih zglobova,lijevi na desnu desni na lijevu,nemam vremena da ti objasnjavam ali mislim da ces rijesiti problem

to cu i uraditi bas da vidim... ako bude kako ti kazes, bices legenda jer si rijesio misteriju :lol::lol:



cekam rezultat :icon_smile:
 
Ljudi, nisam jos stigao zamijenuti kineticke .. maloprije kad sam se vracao iz grada gotovo na svakom 2-3 jacem kocenju "otpukne"... kad sam dosao kuci, u mjestu malo jace volan mrdam lijevo-desno i osjetim na pedalama to kao neko kuckanje, skljocanje, puno manjeg intenziteta, neznam ni ja vise sta je... sta bi tu moglo biti... servo letva, spona, kineticki, most :icon_question:
 
Član
Ja mislim da mu nije ništa čim još ide, a i ako jeste, popraviće se samo od sebe preko tastature.:cool:

Čovjek ti prošle sedmice kaže pretpostavku šta je, kažeš da ćeš poslušati, ništa uradio nisi i opet pitaš šta je:icon_question:
 
OggyBoy je napisao(la):
Ja mislim da mu nije ništa čim još ide, a i ako jeste, popraviće se samo od sebe preko tastature.:cool:

Čovjek ti prošle sedmice kaže pretpostavku šta je, kažeš da ćeš poslušati, ništa uradio nisi i opet pitaš šta je:icon_question:

Beskoristan komentar, ali bitno je postove povecavati! ;)

P.S. prethodni post sam napisao ne bi li mozda neko sa jos vecom sigurnoscu pretpostavio sta je u pitanju. ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ja mislim da mu nije ništa čim još ide, a i ako jeste, popraviće se samo od sebe preko tastature.:cool:

Čovjek ti prošle sedmice kaže pretpostavku šta je, kažeš da ćeš poslušati, ništa uradio nisi i opet pitaš šta je:icon_question:

Beskoristan komentar, ali bitno je postove povecavati! ;)

P.S. prethodni post sam napisao ne bi li mozda neko sa jos vecom sigurnoscu pretpostavio sta je u pitanju. ;)

Dokle više to kenjanje o postovima?! Jebe mi se za broj postova, neka se to ukine, samo mi zape za oko kad sam pročitao 3 stranice teme da nedelju dana ništa ne diraš i opet kukaš kako lupka?! Da ne očekuješ da se sam popravi?! Aldin ti fino napiše u čemu može biti problem, a ako ne znaš ko je Aldin, prelistaj malo forum i vidi čime se čovjek bavi i niko kompetentniji, možda, na forumu nije od njega po tom pitanju. Al' ajd', možda se samo popravi, vjerovatno ja griješim. NHF, al' eto, čudno mi da nisi pokušao, a niko ti ne može reći sa sigurnošću do čega je, nit' ko vidi auto, nit' ga voza, ali bar imaš nekoliko dobrih pretpostavki koje je lako provjeriti.;)
 
Jucer 2h gledali sta bi moglo biti i u biti smo na tragu rjesenja problema... AldinSpura mi je napomenuo jednog momka s kojim je on radio a ja na njega zaboravio, odem ja kod njega i pocnemo u potragu za problemom... dignemo na dizalicu, uzme tocak smota puni desni i da vrati cuje se "pu" ali blago bez opterecenja... izadjemo na parking, pomjeramo auto naprijed nazad pod punim smotanim volanom desno i svaki put kad otpukne vidi se na tocku da trzne i blago osjeti na volanu... ponovo vratimo na dizalicu, smotamo puno desni, ubacimo u brzinu i pustimo da ide kad cuje se kineticki zglob da "kvrcka, grebe"... a bas u tom predjelu oko zgloba se cuje taj zvuk... on nije mogao locirati 100% odakle zvuk dolazi ali zamjenom zgloba necu pogrijesiti jer nevalja ali cu i najvjerovatnije rijesiti ovaj problem... samo majstori nemogu da vjeruju da kineticki zglob moze tako da se ponasa, da proizvodi takav zvuk, da bukvalno "puca" mali milion zglobova se cuje da "kvrcka" ali da ovakav zvuk proizvodi nisu jos vidili :icon_eek: kineticki je narucen i ide na zamjenu kad stigne jer ga nemaju na stanju u autodijelovima :icon_smile:
 
Član
Ja sam mislio da ti nisu disk plocice da se ne vracaju koliko trebaju pa kad se vrate pukne odjednom :D,zastitni limovi(mada nebi trebao onda osjetiti na volanu),moglo bi to biti u vezi sa letvom nesto,moze biti da je kriv lijev disk ;)
Haj eto zar da si rijesio problem
 
Član
kad vec uradis to, provjeri i kako to kod nas vole reci "anšlag" tj, koliko tocak moze ici u neku stranu, jer ako ode previse u jednu stranu, kineticki se dosta savije, nekad se cak i razleti, pa moze i to da zeza i novi kad stavis.
 
Član
Prepostavljam da si kod Belog iš'o da ti to uradi na kraju?Treb'o si odmah otići kod njega,ima potrebno znanje,a i potrebnu opremu.
 
Top