Lucidni (kontrolisani) snovi...

Lucidni (kontrolisani) snovi...

Član
<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XWNKR6Q0sco?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/XWNKR6Q0sco?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>
 

IGY

Član
i ovako ne spavam nikako, jos mi i ovo treba :lol::lol::lol:

dellas je napisao(la):
100 puta sam u snu provalio da je san ali se nisam probudio i mogao sam da kontrolisem san. Ili se u snu probudim iz sna i onda je kao stvarno ali je i dalje san, e to je gadan trip :)

za ovo mogu potvrditi da je 100% istina :cool:
 
Član
@dellas, je ali ti spavas 26 sati dnevno, ti si upraksan :D

@golftz isti sam ti, poslije tog posta sam morao da proguglam je li to fkt moguce :D ;)
 
Član
Desavalo mi se par puta, bar ovaj dio da sam usao u to neko stanje. Legnem, kao kunjam i nakon nekog vremena otvorim oci i budan sam donekle, ali ovo sto pise - paraliza. Ne mozes se pomjeriti, nista, tu me neka gadna panika uhvati, ogroman osjecaj bespomocnosti da odmah zelis izaci iz toga. Ima neka fora, glavu mozes micati cini mi se, pa odmah se tu razmrdam i cim malo pomjeris tijelo iz poze u kojoj je bilo - dodjes sebi. Nisam nikad pokusao tada kontrolisati snove - nego sto prije izaci iz tog stanja.

A ovo da nekad znas da sanjas a sanjas, desilo se i meni koji put - kad sam sanjao stvarno.

Sto sam jos primjetio kod snova - da mi logika tamo gotovo nikako ne radi. Kad je neka gadna situacija pa nesto smisljas, bjezis od nekog i sl, vazda nemas izbora, nemas ideja il bude neka jednostavna i glupa. A cim se probudis i sjetis se toga, nakon 2 sekunde imas 5 boljih rjesenja kojih se nikako nisi mogao sjetiti za vrijeme snova, iako si se trudio.
 
Član
trizex je napisao(la):
@dellas, je ali ti spavas 26 sati dnevno, ti si upraksan :D

@golftz isti sam ti, poslije tog posta sam morao da proguglam je li to fkt moguce :D ;)

dosta ljudi kaze da jeste... hajd, valjda ce nam se javiti ova 2 nasa volontera, mada oni su zaspali nakon 3 minute... :lol::lol::lol:
 
Član
trizex je napisao(la):
@dellas, je ali ti spavas 26 sati dnevno, ti si upraksan :D

@golftz isti sam ti, poslije tog posta sam morao da proguglam je li to fkt moguce :D ;)

Redukovao sam na 12 :)

Ne ozbiljno, te lucidne snove imam bas cesto, tj imam "moc" da ih kontrolisem :cool:
 
Član
meni najgore kad sanjam da idem u wc i kao ja ulazim otkopcavam lace i ppsssssss ,,, kad nesto vruce u picku maternu ,joj probudim se kad sav se upiso ko novorodjence ,joj sramote mati mila :icon_cry: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
BART: :lol::lol::lol::lol:

Rijetko imam snove, svako možda pola godine. Neradnici i ljenčine sanjaju, mi koji se budimo nasilno zorom nemamo taj luksuz, tj. ne sjećamo se snova:D
 

OmO

Član
Eh.. ja probao, ali nije uspjelo :lol: Ne mozes ostati miran da si Bog, + zaspao sam nakon 10 min.. i evo sad se probudio.. Probat cu opet nekad, a kao sto kaze dellas ponekad i ja mogu kontrolirati snove, izgleda da sam se i ja upraksao :D
 
Aj ti izduraj pola sata da ne zaspes a umoran:lol:! Ljudski um je citava jedna nauka. Meni se desava cesto, da ne mogu da razaznam da li je san ili java, i to obicno pred zoru kad treba da su budim, jer vjerovatno bude u nekoj fazi budjenja!

A sto se tice snova, vazda ko neki lopov, samo bjezim krijem se, nekad bude pucnjave:lol: uglavnom umaknem za dlaku i tako svaki put! Prije mi se desavalo da sanjam ko slow motion, trcim a stojim u mjestu, ili pricam a niko me ne cuje:lol: to kazu kad rastes sad ko ce ga znati! I svi su snovi bez veze, nista povezano, sve nesto da Bog sacuva!

Joj kad bi mogao jedno 5 sisatih plavusa izhalucinirat:lol::lol::lol:
 
Top