Logitech Z4

Logitech Z4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jarane ovi zvucnici nisu losi ali ipak bi ti preporucija da maknes ove ,male satelite i stavis prave zvucnike od linije ili tako nesto..a bass kutiju mozes pojacat sa dodatnin bason (ili dva) i neces pozalit viruj mi..........;)


evo ti pa vidi
 
bakus1950 je napisao(la):
jarane ovi zvucnici nisu losi ali ipak bi ti preporucija da maknes ove ,male satelite i stavis prave zvucnike od linije ili tako nesto..a bass kutiju mozes pojacat sa dodatnin bason (ili dva) i neces pozalit viruj mi..........;)


evo ti pa vidi




Imam ja jaku liniju LG ne koristim je trenutno,mada ce za sad ostat ovako!

A kako mislis da pojacam kutiju sa dodatnim basom?
 
Član
bakus1950 je napisao(la):
jarane ovi zvucnici nisu losi ali ipak bi ti preporucija da maknes ove ,male satelite i stavis prave zvucnike od linije ili tako nesto..a bass kutiju mozes pojacat sa dodatnin bason (ili dva) i neces pozalit viruj mi..........;)


evo ti pa vidi




vjerovatno mislis na ubacivanje dodatnih woofera, na sto nemam komentara...
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Nemoj mi zamjeriti, ali prijedlog ti je 0 bodova, tjeras covjeka da unisti ovakav kristalno cist zvuk, i da umjesto utegnutog "drum" bass-a dobije neki iritirajuci... :icon_confused:
 
Član
ha svako ima nesto sto zeli,ako osobno mene pitate ja bi radje imao malo(razlika je samo u nijansama) manje kristalan zvuk a da dobijem puno vise na jacini i dubini.ali ako ti ne zelis dirati bass onda nemoj ali ti onda obavezvno preporucujem da zamjenis ove male satelite sa zvucnicima od linije..razlika je ogromna
a sto se tice dodavanja bass-a,ti u bas kutiji imas jedan utikac za bass koji je zalemljen na el.plocu i sa druge strane te ploce su ti ostali mali vrhovi od tog lemljena bas na tom mjestu koji ti imaju jednaku snagu kao i pravi utor za bass..zice zalemis za te vrhove i to je to..cas posla;)
 
Član
bakus1950 je napisao(la):
ha svako ima nesto sto zeli,ako osobno mene pitate ja bi radje imao malo(razlika je samo u nijansama) manje kristalan zvuk a da dobijem puno vise na jacini i dubini.ali ako ti ne zelis dirati bass onda nemoj ali ti onda obavezvno preporucujem da zamjenis ove male satelite sa zvucnicima od linije..razlika je ogromna
a sto se tice dodavanja bass-a,ti u bas kutiji imas jedan utikac za bass koji je zalemljen na el.plocu i sa druge strane te ploce su ti ostali mali vrhovi od tog lemljena bas na tom mjestu koji ti imaju jednaku snagu kao i pravi utor za bass..zice zalemis za te vrhove i to je to..cas posla;)

sto se tice zvucnika od linije,sta ce time dobit,pojacalo mu pojacava samo vise frekvencije?dobit ce jace visokotonce:icon_rolleyes:
sto se tice kopcanja jos jednog bassa,moze spalit pojacalo jer dobije paralelan spoj pri cemu se otpor popolovi (ako su i fabricki i taj zvucnik istog otpora)
da ne napominjem da samim otvaranjem kutije gubi 2-godisnju garanciju
 
Član
bakus1950 je napisao(la):
a slusaj ko zna zna a ko nezna-nek ode kod nekoga ko zna:icon_smile:

ovu izjavu:D
ja spajao vece zvucnike na vivaxovo kucno kino,umjesto onih visokotonaca...isti klinac,mozda malo kvalitetniji zvuk,jer se ipak radi o vivaxu,ovi zvucnici su bili pioneer
za woofer,cisto sumnjam da bi to radilo dugo,glupo mi to,da kacis jos jedan
a za garanciju,ako ti spalis nesto od toga,niko ti nece vratit onih 200KM:D
 
Član
a sta si ti zapea za ton garancijon u mene stoju dva dodatna bassa ima vec po godine i nista,sve radi odlicno a i cila moja muzika je vec prozivila par partya tako da se meni to isplatilo:lol:

o da i jos dvi crvene led diode pristekane na bass(zaboravih na njih)
 
Član
i kod mene je slican set samo 5.1 i svi zvucnici sto su dosli sa pojacalom sam sklonio i stavio druge jace i pioneerov woofer od 300w rms-a sa kutijom i ne da lupa razvaljuje a tako mi radi vec godinu dana i jos se nista nije sjebalo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top