lifan - trza na pola gasa

lifan - trza na pola gasa

Član
Na bloku, između brezona imaš jednu rupicu. To je kanal kojim uljna pumpa tjera ulje na bregastu i klackalice. Da li je papirni dihtung nov ili si premazivao sa diht masom, ako jesi makni diht masu i stavi novi dihtung (ili iskruži novi od klignerita) jer je moguće da ulje ne dolazi do bregaste jer je ta rupa možda zapušena.
Skini poklopac ventila, zaverglaj i vidi da li dolazi ulje do bregaste.
 
dihtung je original i kad sam danas skidao poklopac ventila bilo je dovoljno ulja po klackalicama i bregastoj , tako da , sto se tice uljne pumpe i lja , ok je .
 
Super Moderator
Ma rijesi se ti tog skutera, imam ja dobar runner sp50 za tebe, 2007 godina, ima ZX auspuh, malossi prenos :D
 
Član
plavooki_31

koliko imas na satu predjenih km s tim lifanom , i kako ga vozis, jel uvijek gas do kraja il ga cuvas :icon_biggrin:
 
Super Moderator
Dogovorit cemo se, prelistaj po piku malo cijene, moj ce biti jeftiniji
Ako hoces sutra da vidis motor javi se
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
plavooki_31

koliko imas na satu predjenih km s tim lifanom , i kako ga vozis, jel uvijek gas do kraja il ga cuvas :icon_biggrin:

Kod mene već oko 15 000 km na full gasu, 150ccm. :cool:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
black je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
plavooki_31

koliko imas na satu predjenih km s tim lifanom , i kako ga vozis, jel uvijek gas do kraja il ga cuvas :icon_biggrin:

Kod mene već oko 15 000 km na full gasu, 150ccm. :cool:

i jesil imao ikakvih kvarova :icon_question:

može odg i na pp

Što se tiče mašine, ništa od kvarova. Na oko 5000 km prosvirao mi ležaj na zadnjem točku, njega zamjenio i sve ok. Izmjena ulja na svakih 1500 km. Ne računam potrošni materijal kao što je remen, disk pločice, akumulator itd. Prošlo ljeto je crko regler al toga imaš kod Stanka ko halve. :icon_biggrin:
 
Član
Ja imam isto tu GY6 masinu i kit od 80 ccm , ne treba ti uopste veca dizna, samo dobro smjesu nasteluj i ima da pici ,ja sam jos stavio gljivu i olakso prenos , smjesu stelujem otprilike 720 stepeni ,tj 2 kruga i onda pomjeram po milimetar gledam po boji svjecice ,i meni je isto tako trokirao i imao nepravilan ler gas ,ocistio karb i prestelo ga ,i ide i dan danas 13000 na satu
 
Član
Da ne otvaram novu temu, imam lifanov skuter 49ccm. preso 4000 2008 godiste, i imam nekih problemcica sa njim, dok je hladan vuce stvarno dobro, vozio ga 70 niz blagu nizbrdicu, a 60 ide po ravnom, i nema blokade, takvog ga uzeo. Eh sad, kad se zagrije, prvo sto teze upali, drugo, nece da primi gas, drzim do kraja a on samo sto se ne ugasi, ako pustim gas ugasi se, i kad procepi onda se ne gasi, ali je na startu lijen skroz, i osjecam da nema snage hajd da kazem u pola. I treće, kad idem uzbrdo, ima snage osjetim to na motoru, ali desava se sledece, povucee i ide do nekih 20 km/h (ali je brdo bas veliko) i onda odjednom samo pocne da opada, isto kao auto kad prebacis tipa iz druge u 4 ili 5. i kazaljka padne na nulu skoro i opet povuce do 20 i sve tako u krug, ne moze da drzi konstantno uzbrdo.? hvala unaprijed na odgovorima.
 
Super Moderator
S@jko je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, imam lifanov skuter 49ccm. preso 4000 2008 godiste, i imam nekih problemcica sa njim, dok je hladan vuce stvarno dobro, vozio ga 70 niz blagu nizbrdicu, a 60 ide po ravnom, i nema blokade, takvog ga uzeo. Eh sad, kad se zagrije, prvo sto teze upali, drugo, nece da primi gas, drzim do kraja a on samo sto se ne ugasi, ako pustim gas ugasi se, i kad procepi onda se ne gasi, ali je na startu lijen skroz, i osjecam da nema snage hajd da kazem u pola. I treće, kad idem uzbrdo, ima snage osjetim to na motoru, ali desava se sledece, povucee i ide do nekih 20 km/h (ali je brdo bas veliko) i onda odjednom samo pocne da opada, isto kao auto kad prebacis tipa iz druge u 4 ili 5. i kazaljka padne na nulu skoro i opet povuce do 20 i sve tako u krug, ne moze da drzi konstantno uzbrdo.? hvala unaprijed na odgovorima.

To za uzbrdo - prenos
ovo sto ne prima gas ne znam..prima li kad ga dignes na nogare? Ne prima samo pod opterecenjem? Ako je ovo drugo onda kad se ugrije prenos slabije ide...razlog vjerovatno potroseni neki dijelovi, mozda rolnice, a to se cesto desava kad se lamele na zvonu potrose
 
Član
Pa moze li se uradit sta po pitanju prenosa? A i kad ga dignem na nogare i sa lera mu puknem pun gas ono zatrokira i prokine, al to samo kad je baš baš zagrijan, i isto jos kad je na nogarama, posto nema blokade, dam mu pun gas i udje u obrtaje cini mi se kolikoo moze i vec kad je "u crvenom" pocne mi bacat crn dim na auspuhu, a isto tako svejcica je uvjek crna kad je skinem, i cesto mi se desi ako je ugašen a neko dira gas, nece upalit, moram svjeciciu skidat da posusim.
 
Super Moderator
Odvuci nekom da ti skine variomat i vidi rolnice.. U biti nije to tesko skinuti al ako nemas kljuc za skidanje neces moci obicnim kljucem ili ako nemas pistolj za odvrtanje
Rolnice trebaju biti valjkaste, kad se potrose postaju sve vise kockaste. Variomat slobodno ispoliras vodobrusnim 1000 pa 2000.. A sto se tice lamela tj. lamelica, one su ti na zvonu, nazad kod tocka, takodje unutra u deklu i na zvonu su 3 lamelice al nema to bas svugdje kupiti, to kad skines vidis jesu li potrosene.. Remen takodje moze biti uzrok kad se pregrije prenos a remen pri kraju
 
Top