Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Član
http://www.info19.ba/news/news/6595/cinjenice-koje-sigurno-niste-znali#.Tlfkz0rcVnM.facebook


evo naletih na ovo na netu, pa reko da podjelim sa rajom forumasima. pa jbt ovi budalasi u libiji nisu normalni, imat ovakve beneficije od drzave i onda to sve srusit, stvarno nevjerovatno. mozda ovo nije tacno, pa ako neko ima neke relevantnije informacije nek napise, al ovo me stvarno iznenadilo.
 
Član
ma ja znam jedno da su debili ovi sto Gadafija hoce da skinu ... al neka malo dok pocnu umirati pred bolnicama jer nemaju da plate lijecenje vjerovatno ce se pokajati :icon_mad:
 
Tako je i u V.A. Emiratima , to sam i ja cuo od jednog sto je tamo radio, misle ljudi da ce biti bolje kad budu smjeli da sve placaju .
 
Član
ove stvari sam cuo od covjeka koji tamo radi godinama, tako da sam se cudio sto bi neko rusio drzavu u kojoj ima takve uslove...prvo sto mi pada na pamet je to da je zemlja bogata naftom i to je cilj amerikanaca, dakle sve iscenirao s njihove strane kao i mnogim drugim drzavama , gdje je sve ok , onda oni najednom naprave kao 'nista ne valja'...

sta bi mi trebali onda da uradimo :icon_question:
al necemo jer ovdje vise nijedna svjetska sila nema interes, da ima i desilo bi se nesto slicno i kod nas to sam siguran ;)

npr. BNP je daleko nizi kod nas, kad ti se rodi djete dobijes karinu, struja skupa ko da je uvozimo iz Brazila a ne sami proizvodimo, auto mos kupiti samo ako izbrojis sve i jednu marku i sipati skupo gorivo, djeciji doplatak kod nas nekih 30 marki, mos se ozenit i popusti ***** sto ce ti drzava sta dati, na birou mozes provesti zivotni vijek da ne dobije marke itd itd...nasih firmi bezbroj opstaje i odlicno posluje zahvaljujuci izgradnji objekata u libiji, i nasi ljudi tamo dobro zaradjuju....Gadafi vlada preko 40 godina sada najednom ne valja, ko je ovdje lud ?

p.s. da prostite na izrazavanju :)
 
Član
mislim da nije samo nafta u pitanju , nego biti i nedodirljiva sila
Libija nije prva gdje je bilo dobro i koju su ameri i CIA rasturili, sada ce se ameri smiriti jedno godinu i mislim da je na redu sirija kako naglasavju i provociraju , nadji mi jedano mjesto na planeti sto CIA ne prati da nebi ko slucajno ojacao ,

i tako ce sve jace zemlje rasuti i hajde ti onda kao mala drzava sta progovori

to su paraziti sto zive na tudje racune
 
nije da brani ikoga ali takva je situacija i kod nas npr. Sarajevski kanton je drzava kod njih ide sve prvo pa onda ostali za par godina djeciji doplatak i sl.
a tako je i kod njih u Tripoliju imaju sve te beneficije a ostale pokraine i gradovi dabogda zbog toga je sva ova hampa
ispravite me ako grijesim

p.s. prije 10-ak minuta ujeo me srsljen za glavu boli ono pravo ufff
 
ljudi moji, izadjite popijte koje pivo, prosetajte sa djevojkom, pokupite sta...ne vrijedi se nervirati oko ovoga. nista promijenit necete. a zivot bas kratak.. ;)
 
Alooo ljudi, AMERIKA. . . Nafta,nafta, crno zlato! Hoce svugdje da vladaju, zato mi se i gade! Guraju noseve svugdje, nema rata da oni ne ucestvuju! Al neka, vrati se to sve, evo bas malo prije na TV citam, neki uragan "Irena" blizi se NY-ku, sve se to vrati!:icon_mad::icon_mad:
 
Član
pogledati film Zeitgeist, otvori oci definitivno, irak,egipat,tunis,libija,sirija se cini kao logican slijed dogadjaja. Ali nacelno se s tim ne treba mnogo zamarati,kako rece kolega iznad.;)
 
Član
dumpors je napisao(la):
pogledati film Zeitgeist , otvori oci definitivno, irak,egipat,tunis,libija,sirija se cini kao logican slijed dogadjaja. Ali nacelno se s tim ne treba mnogo zamarati,kako rece kolega iznad.;)
Ne kazem da je sve u njemu istina ali strasan dokumentarac,obavezno pogledati,imaju 2 djela cini mi se.
 
Član
a kad se rjese gadafija sta onda doci ce neki drugi samo sa gadafijom je lako on je glavni i to se zna a sta kad ih dodju dvojica trojica pa svatkoi ma svoje.to je isto da se rijesis najveceg dilera droge na balkanu samo ga drugi zamjeni gadafi ih sviju drzi na okupu da se nenapadaju izmedjuse a oni to hoce da batale;)
 
Top