Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Hoce da budu No.1 sila i to ti je! Sje*ace svakoga ko im stane na put! Oni izazivaju ratove da bi gdje imali da utrpaju svoje oruzije, pa onda na kraju izigrajavaju mirdzije i dolaze da sprovode mir!

P.S. KOLUMBO je*em TE RADOZNALA!:icon_smile:

Vec jesu uz glavnu pomoc svoji tvoraca a to je UK,oni su glavni,oni su stvorili tu Ameriku,oni drze sve,pogledajte sta su u proslosti drzali i crpili kojekakva bogatstva i resurse( UK vladari apsolutni zasad al propasce i oni kad tad). Srecom ima kakvog takvog balansa: Kina,Rusija,Indija i u Juznoj Americi Brazil i Venecuela.
 
Član
Što je najgore dopičiće svijetu tiranija pogotovo arpaskom a i počeće zbog američke gamadi rat širokih razmjera gdje će opet milioni nevinih ljudi stradati...mada i ovako u svakom svom poduhvatu imaju kolateralnu štetu u vidu desetina pa i stotina hiljada civilnih žrtava!!!
 
Početnik
Ja inace sam zaljubljenik u II sv rat i ko god malo dublje prouci sami napad na Japan pomocu prvih atomskih bombi skontace sta Ameri zele vec dugo i postizu to uz krvave konflikte.Npr kada je bacena 1 atomska bomba Japan je s epredao ali Ameri hebeni su bacili i drugu.Zasto? Ne da pobijede jer to su vec imali vec da jednostavno pokazu ko su i sta zele nadalje a to je dominacija i moc.Smuci mi se kad gledam neke konferencije i sl i kao oni zagovaraju atomsko razoruzanje i sl.Imam nesto poznanika i kucnih prijatelja u Americi koji imaju njihovo drzavljanstvo i njima samima se gadi Amerika.Jednostavno nema veceg go*neta oa Amerike.Gdje god doju donose:tugu,razocarenje,bol,probleme i krvoprolice.Ali mi a Bgm i ostali su nemocni barem sada i u neko dogledno vrijeme jer nekazu dzabe nevrijedi se bosti sa rogatim.Jednostavno trpit je i cekat da propadnu sami od sebe.a to nece biti uskoro.Stoga treba neke stvari iskulirati,zaboraviti i smetnuti sa uma.Bit ce nam laksi zivot :icon_smile:
 
Član
Odakle ti to da se Japan predao nakon prve atomske, ja koliko znam, predao se par dana nakon druge...
 
Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Odakle ti to da se Japan predao nakon prve atomske, ja koliko znam, predao se par dana nakon druge...

Japan se predao nakon bacanja prve ali zbog "greske" u komunikacji tj ta vijest kao "nije" dosla do Amera oni su se odlucili na bacanje druge :icon_smile:

Po meni jew to iscenirano od str amera
 

MTR

Član
ova informacija iz prvog posta je potpuno tacna uz dodatak da npr . Libija je jedina drzava na planeti koja je imala stopu imigracije od 0% , znaci niko se nije iseljavao a i zasto bi , studenti ( buduci ) su samo trebali uprt' prstom na drzavu u kojoj bi zeljeli da studiraju , sve je bilo djabana .....

eh sad , bilo koji pametan insan sa ovolikim pristum informacijama kakve imamo danas ce izvuci bit onoga sto se desavalo u zadnjih 25 godina .
Najbitnija informacija od svega u tom momentu je da Jugoslavija,Iran,Libija,Sjeverna Koreja,Kuba i Venecuela NISU imale bankarski sistem zasnovan na principu Centralnih banaka putem kojih bi se zaduzivale tj. postajale robovi elite .
Jugoslavija je 1989/1990 imala veci BDP od Danske,Belgije i Holandije i samim time je bila predlagana kao jedna od prvih 12 clanica EU u nastajanju ( jbg , 25 miliona stanovnika , velika drzava , jaka vojska ....), no medjutim desilo se nesto sto njima nije odgovaralo .
Juga je imala vanjski dug od oko 30-35 milijardi dolara koji je trebao da bude anuliran 1991 godine jer je Juga sklopila ugovore 1989 o izvozu tenka T-84 za Kuvajt ( 250 komada ) Iran ( oko 100 komada ) i jos mnogo toga , cak bi bili u plusu .... ostalo znate ................tj. sada vidim narod Libije onako kako je bilo kod nas prije 20 godina .

Sad sto se tice Libije , Gadafi je imao investicije po cijelom svijetu ( inace je suvlasnik npr.Italijanske Intesa San Paolo banke od 22 % ) i u jednom momentu je rekao da hoce svoje pare nazad , eee brate ne moze , isto tako je ojacao drzave u okruzenju Niger , Chad i Sudan sto ovima nije po volji nikako .
Napravio je najvecu vjestacku rijeku na svijetu putem koje bi se vrsilo snabdijevanje svih pomenutih drzava , znaci opet bi bili nezavisni od ovih prokletnika

Itd ...da ne nabrajam dalje ima tu svega , svijet se formira prema volji nekolicine koja se enormno bogati , koji su nedodoirljivi za zakon , dok ostali nemaju sta da jedu a zive u zemlji koja lezi na prirodnim bogatstvima koja bi im omogucila normalan zivot .

Najbitnije je da se naprave robovi kakvi smo i mi sami danas , npr. znate li ikoga a da nema 2-3 dignuta kredita , da zivi na slamku ? da li je toga bilo prije ? Koja to drzava u Europi ima vijesti svaka 2 sata , vijesti koje utjeruju strah u kosti ,vijesti koje nisu vijest vec se pune glave nacionalizmom i kojekakvim glupostima ?

et' ne mogu vise , fuj
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Ja inace sam zaljubljenik u II sv rat i ko god malo dublje prouci sami napad na Japan pomocu prvih atomskih bombi skontace sta Ameri zele vec dugo i postizu to uz krvave konflikte.Npr kada je bacena 1 atomska bomba Japan je s epredao ali Ameri hebeni su bacili i drugu.Zasto? Ne da pobijede jer to su vec imali vec da jednostavno pokazu ko su i sta zele nadalje a to je dominacija i moc.Smuci mi se kad gledam neke konferencije i sl i kao oni zagovaraju atomsko razoruzanje i sl.Imam nesto poznanika i kucnih prijatelja u Americi koji imaju njihovo drzavljanstvo i njima samima se gadi Amerika.Jednostavno nema veceg go*neta oa Amerike.Gdje god doju donose:tugu,razocarenje,bol,probleme i krvoprolice.Ali mi a Bgm i ostali su nemocni barem sada i u neko dogledno vrijeme jer nekazu dzabe nevrijedi se bosti sa rogatim.Jednostavno trpit je i cekat da propadnu sami od sebe.a to nece biti uskoro.Stoga treba neke stvari iskulirati,zaboraviti i smetnuti sa uma.Bit ce nam laksi zivot :icon_smile:
Bacanje Atomskih bombi na Hirosimu i Nagasaki,svjesno na civilne mete i gradove sa tisucama civila,zena,djece i njihovo nepotrebno ubojstvo je najveci zlocin u ljudskoj povijesti za koji niko nije odgovarao a pociniteljima su podignuti spomenici umjesto da idu na vjesala,eto to je Amerika.
 
Danas je sve interes i kes-lova, nista vise. Ja sam nekoliko godina zivio u Libiji, stanovnici tamo imaju dosta zatucan mentalitet, bez obzira na obrazovanje, na vjerska pravila, na mogucnosti (koje im je uzgred Gadaffi i dao) oni i dalje razmisljaju kao plemenske zajednice. Pleme prvo, pa tek ostalo, medjutim kad lovu vide sve zaborave, na sva pravila obicaje, sve. Jednostavno, pohlepni su, kao i vecina ljudi ove nase planete, samo sto oni nemaju mjere ni u cemu i jedino je Gadaffi bio sposoban da ih smiri. 1969. godine je sa vlasti skinuo tadasnjeg kralja Libija, taj kralj je bio jedan prdonja stari, koji nije dao Libijcima da rade u drzavnim sluzbama, niti da se obrazuju, dok sa druge strane Gadaffi je sve dao narodu Libije, doveo je covjek struju, vodu, zaposlio ljude, obrazovanje unaprijedio, jednostavno izdigao zemlju kako socijalno, tako i ekonomski.
Pitanje vremena je samo bilo kad ce ga smaknuti sa vlasti, dosta puta je od 1969. godine pokusano izvesti atentat ne njega, medjutim sad je bilo najpodesnije, to su ove ''demokratske'' zemlje uvidjele, u zadnje vrijeme se Gadaffi opustio u potpunosti, dozvolu potpunu slobodu medija, onda su ovi to iskoristili i preko onog sugavog Facebook-a zapoceli polako revoluciju. Izgovor je naravno bio ''demokratija'' ta njihova zapadnjacka, u kojoj samo dolar, funta i jen igraju bitnu ulogu, jer realno da je njimo stalo do demokratije i sloboda ljudskih sto ne oslobode Kubance od Kastra, tamo ljudi ne smiju nista reci protiv vlasti, televizor i racunar su do skora bili zabranjeni?
Uglavnom, da me ko pogresno ne shvati i Gadaffi je covjek od interesa, ali je bar znao kako voditi narod uspjesno, a sebe je nagradjivao, samo sto ovi sad nemaju pojma i veze sa vodjenjem naroda, oni znaju samo za interes.
 
Član
Kad se USA uključila u Evropi u 2. Svjetski rat...kad su se već svi dobro poubijali i oslabili...tako da bi ona izašla kao pobjednik i najmanje oštećena zemlja tim ratom...već tad je poečal strategija koja i danas se sprovodi...u USA predsednici su isturene ličnosti a politika je ista od 50-ih na ovamo...imaju kao demokratiju a vladaju dvije stranke na onoliku državu i obadvije imaju jednaku politiku...daj molim te...zadužuju se da pokrpe bužet a nije im skupo napadati zemlje bez razloga njaskupljim oružjem na svijetu...svaki krah njihove ekonomije iazaove duboku krizu u čitavom svijetu pa dokle više da svi pate zbog te amerike a za nju ne važe međunarodno pravo, konvencije...oni uvijek imaju alternativno rješnje i niko ih ne pita kako može mimo pravila...
 
Član
Kad se USA uključila u Evropi u 2. Svjetski rat...kad su se već svi dobro poubijali i oslabili...tako da bi ona izašla kao pobjednik i najmanje oštećena zemlja tim ratom...već tad je poečal strategija koja i danas se sprovodi...u USA predsednici su isturene ličnosti a politika je ista od 50-ih na ovamo...imaju kao demokratiju a vladaju dvije stranke na onoliku državu i obadvije imaju jednaku politiku...daj molim te...zadužuju se da pokrpe bužet a nije im skupo napadati zemlje bez razloga njaskupljim oružjem na svijetu...svaki krah njihove ekonomije iazaove duboku krizu u čitavom svijetu pa dokle više da svi pate zbog te amerike a za nju ne važe međunarodno pravo, konvencije...oni uvijek imaju alternativno rješnje i niko ih ne pita kako može mimo pravila...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
ljudi moji, izadjite popijte koje pivo, prosetajte sa djevojkom, pokupite sta...ne vrijedi se nervirati oko ovoga. nista promijenit necete. a zivot bas kratak.. ;)

ramazan, ne pijem... :D :lol::lol::lol:


back to topic... amerika sve radi smisljeno i iz interesa... uglavnom je nafta ta za koju se danasnji svijet bori... ima tu jos nekih stvari ali pare su najbitnije... neg, drug, ekonomista mi rece neki dan... kao amerikancima dolar propada i hoce da prave svoju valutu, potpuno novu koja ce se koristiti u SADu i Kanadi.... i da Euro (valuta) ce morati propasti... eh sad, prica li on gluposti ne znam... malo sam skrenuo sa teme al necete zamjeriti ;)

prica ;) euro da propadne pa hajde mozda, iako je i to skoro pa nemoguce, al dolar da propadne :lol: "AKO" dolar propadne, e onda pisi da je SVE propalo, jer znas i sam da se sve zivo veze za dolar. bukvalno bi HAOS nastao...
 
Član
Amerika najbolja zemlja na svijetu :D :D :D heheh ja vjerujem samo u pare a oni trenutno finu svotu na moj racun uplate za godinicu tako dok me ne pocne neko drugi placat niko nevalja :D
Sta cu kad sam materijalista :D
 
smajke je napisao(la):
Amerika najbolja zemlja na svijetu :D :D :D heheh ja vjerujem samo u pare a oni trenutno finu svotu na moj racun uplate za godinicu tako dok me ne pocne neko drugi placat niko nevalja :D
Sta cu kad sam materijalista :D

kurvo jedna :lol:
Brisi ovaj post da nema kakvih CIA-ša na forumu pa ces i ti u libiju na proteste ;)
 
Član
smajke je napisao(la):
Amerika najbolja zemlja na svijetu :D :D :D heheh ja vjerujem samo u pare a oni trenutno finu svotu na moj racun uplate za godinicu tako dok me ne pocne neko drugi placat niko nevalja :D
Sta cu kad sam materijalista :D
Spasi se od propasti materijalizma izgubljena ovco i dok ti nije kasno okreni se duhovnom i pravom putu.:icon_biggrin:
 
Top