LED dnevna svijetla

LED dnevna svijetla

JD.

Član
Limpi je napisao(la):
i opet ce vozace skoda(fabija, octavija, romstera, yeti-a, rapida), passata, pola, itd... zaustavljat, a sto ti gore maglenke(jer nisu led trakice, krugovi i sl), pa idemo opet objasnjavaj maglenke/daylight... welcome to bosnia heh...


samo brate isprintaj racun od auta sa popisom opreme i stavi u auto i kad te zaustave imas dokaz da su dnevna svjetla, i naravno nije problem objasniti ejr ti je i prekidac za svjetla u polozaju AUTO

ali to naravno kad uvedu dnevna svjetla u zakon

sada ko ne zeli probleme neka pali kratka ko i prije i to je to
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Pitanje je samo šta će biti sa onim autima koja nemaju dnevna svjetla, hoće li morati koristiti kratka ili ne...pretpostavljam da hoće, tj. da će za njih ostati kao i do sada.

Nigdje se upotreba kratkih svjetala nije opravdala....(osim u Švedskoj i sl.), negdje su sasvim ukinuta, negdje samo jesen i zima (Hrvatska) - što je opet bolje od trenutnog stanja u BiH.

Vozio ti Golfa keca ili predzadnju Astru, ako nemas dnevna svjetla morat ces ugraditi ako to stupi na snagu. Naravno, neces moci ti ugraditi, nego ces ici kod unaprijed odredjenih tehnickih ili drugih firmi koje to ugradjuju, a kostalo bi 70 maraka. Samo novi nacin da se pare uzmu i napravi ciganluk na cestama.

Gdje se to naknadno ugrađuju dnevna svjetla? Da neće neko na odltimer vrijedan 500.000 da ugrađuje diode i ostale zajebancije:lol: Malo sutra...

Nego, to je bomba nekih saobraćajnih "stručnjaka"....nigdje to na svijetu ne postoji....zašto retroaktivno ne ugrađuju ABS, ESP, disk kočnice itd. itd.:lol:
 
dscn0030ho.jpg

20110729093659.jpg


Vako sam ja vozio prije jedno Godinu dana sa mojim bivsim Passatom.
To su original dnevna Svjetla od Audia S6 i imaju Dozvolu. Kad dadnem Kontakt svjetla sa punom Jacinom, cim upalim Svjetla smanje se na pola Jacine i onda su dozvoljeni kao Pozicija. I to mi je bilo upisano u Papirima tako i nikad nisam vamo imo Problema na Technickim samo zausteve me i pitaju sta je to, objasnim him ljepo i gotovo.
Ali kad god sam dole bijo samo Probleme sa Policijom haha
Pitaju uvjek sto vozim sa Maglenkama i tako dalje, hoce da me ubjede da su to Maglenke haha ko da ja neznam sta sam montiro.
Ali Kazne nisam nikad platio uvjek me nesto zapisivali...
 
Član
Jucer se ja zaustavio pored policije koja zaustavlja i reko da ih pitam za to. Prilazim i pozdravljam ih. Kazem, da li moze jedno pitanje ? Kazu oni moze ali nemoj nista tesko. Hehe, nasmijem se malo a i oni nekakvi zajebanti.
I pitam ja njih da li je to problem voziti sa LED po danu, kazu ljudi samo su dozovljena kratka svjetla a to sto si ugradio mozes upaliti nocu da ti malo sija, hehe. Reko pa kod mene se to upali kada se auto upali i kada svjetla upalim to se smanji. Kazu oni, aha, pa jbg mozes tako probat vozit pa vidi hocel ti ko sta. Samo polako nemoj brzo. Eto sta covjek da radi, do sada mi nisu nista, vozit cu ovako do prve kazne. Valjda je nece biti uskoro, vadit cu se da to sva novija auta imaju :D
Pozz
 
Član
Ali ja jednu stvar ne kontam , a to je na osnovu cega ti on moze napisati kaznu ????


Znaci ja sam imao one trakice smd diode po 6 diodi , nekako bilo taman , a na trakici dodju 10 diodi i odsjekao i skratio ..i spojio na poziciju , upalim kratka upale se i diode i to je to .... i da ti na to napise kaznu ??? Po kojem zakonu ?? Maglenke nisu jer te diode nedaju dovoljnu osvjetljenost otprilike metar da osvijetle ispred auta i to je to ..


........
 
Član
badboy je napisao(la):
Ali ja jednu stvar ne kontam , a to je na osnovu cega ti on moze napisati kaznu ????


Znaci ja sam imao one trakice smd diode po 6 diodi , nekako bilo taman , a na trakici dodju 10 diodi i odsjekao i skratio ..i spojio na poziciju , upalim kratka upale se i diode i to je to .... i da ti na to napise kaznu ??? Po kojem zakonu ?? Maglenke nisu jer te diode nedaju dovoljnu osvjetljenost otprilike metar da osvijetle ispred auta i to je to ..


........

Ne vjerujem da moze napisati kaznu ako su upaljena i kratka svijetla i te diode. Problem je sto ja po danu vozim samo sa LED i ne palim uopste ni pozicije ni svijetla. LED su spojene kada se auto upali i one se pale a kada palim svjetla one se smanje na pola jacine. Kada rade samo LED imaju jacinu da osvjetle mozda cak i vise od metar po noci. A zajedno sa svjetlima ne osvjetljavaju nista.
 
Top