Lastovcic

Lastovcic

Član
I sta si sad sa tim mislio rec, sta god da uradi kvalitetno i da ocekiva neku dobit, treba ulozit dosta ;)
 
Član
Ne kvalitetno na to da on kvalitetno savije cijev i slicno :) nego kao se uradi kako treba precnik cijevi, spoj cijevi, gdje ih spojiti i kako, kako koju itd... usisni takodje uraditi, itd...
Ja ti kazem da moze osjetiti kad uradi bilo sta i na atmosfercu samo ako kako, nije bas sve u parama da moras uloziti dosta, ako ne znas kako i sta i gdje mozes ti uloziti brdo para i dobiti slabije nego sto si imao... Uloziti se mora ali nije bas da moras uloziti para i para... Sve ti ovo kazem iz iskustva a ne rekla kazala...
Ne treba uvijek gledati konji konji, dovoljno je da dobijes zivost motora sa nekim sitnicama, da nije trom na nekim odredjenim obrtajima, da je zivahan pa je i to je dobvoljno za neke ljude, a ne daj konja konja :p
 
Poslednja izmena:
Član
Moze sam sebe zavaravat s tim sto stavi gljivu, ili skine srednji lonac da se auto dere i ima osjecaj leti, najisplatnije :p
 
Član
Moze sam sebe zavaravat s tim sto stavi gljivu, ili skine srednji lonac da se auto dere i ima osjecaj leti, najisplatnije :p
Ja nigdje nisam rekao da ce sa skidanjem srednjeg lonca dobiti snage... Ja sam rekao ako se uradi auspuh kompletan 4-2 sistem ili 4-2-1 sistem sa odgovarajucim porecnikom i ako se uradi kako trreba se moze dobiti, ako se uradi kraca usisna grana i naravno kako treba da se uradi, veci leptir i tu se moze dobti ne 2-3 konja nego i preko 10 konja... Clio je recimo iz 2.0 16V motora sa 172 konja digao na 182 konja sa samo usisnom granom koju su uradili i izduv malo doradili ;) sve mozes uraditi ako znas kako i gdje i sta, ne radi se o ogromnim parama, nego ako se razumijes i znas sta radis i kako trebas raditi onda mozes i sam da uradis a samo materijal da kupis, tako na par sitnica se iz atmosferca moze izvuci fine snage...
 
Pa dobro sad',ne planiraš od njega praviti Lamborghini Venena,tebi treba koliko sam shvatio neki kulturan i nepretjeran auspuh i zvuk
Ehh' sad' znači,najveća snaga=tuning motora+čip
Ali pazi po pitanju čipa,taj ko radi mora da ima orginalnu mapu-šemu elektronike ECU-a,da bih poslije mogao,ako se predomisliš,vratiti na fabričke postavke
Nemoj žaliti za čip,barem da bume uradjeno kako treba;)
 
Top