Lancia Lybra 1.9 JTD

Lancia Lybra 1.9 JTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako je na slici 200km/h na 4k moze 220km/h na 5k, imam i sliku kada sam isao 210 neayo malo preko 4k
Znas li ti gdje je tvoj maksimum snage? Je li ti mislis ako je fabrika na taho stavila 5 ili 6000 obrtaja, da ti toliko ustvari i mozes napraviti? Ti mislis ako je na golfu stavio 6000rpm na dizelu da on toliko i ima? a ustvari svu snagu ostvari do 3800-4200rpm i sve preko toga on ce i dalje ubrzavati ali sve preko toga samo snaga pocinje da opada. Na slici ti si napravio njen maksimum i ona ni grama preko toga ne moze ici osim ako ne ides na cesti koja ima pad (i govno se kotrlja nizbrdo). Svaki kilometar sat laze od 10 do 20%, tvom autu su fabricki podaci 185km/h, dok je kod tebe stojalo 200 sto znaci oko 15% ti laze sat. Znas li ti da ti ostvarujes maksimalnu snagu na 4000 obrtaja i rijetko, jako rijetko koji dizel ostvaruje maksimalnu snagu preko 4300rpm a na 5000rpm da ne govorim, medju njima je BMW-ovi dizeli koji mogu postici te obrtaje... Tvoj motor ima 77kW na 4000rpm, vec na 4100 on nema 77kW nego recimo 72Kw na 4500 on ima 65kW na 5000rom on ima 57Kw (ovo bubam da imas sliku u glavi kako auto ustvari i radi). Ti taj pad snage mozda neces osjetiti u prvoj i drugoj brzini, ali treca cetvrta i peta ces sigurno osjetit kad dodjes na 4000 i krenes prelaziti 4000 da to vise nije to da ne ubrzava tako kako je ubrzavao... Moras malo sjesti nauciti kako motor radi i sta znaci sta, pa onda pricati jer to tvoje sto kazes da ces na 5000rpm ici brze, cak ja mislim da u cetvrtoj i petoj ti neces ni moci napraviti vece obrtaje preko 4000rpm jer neces imati snage osim ako ides nizbrdo, u leru hoces jer motor nema nikakvog tereta i u prvoj drugoj i mozda trecoj, ali ako mislis da ces preko 4000rpm ici brze e neces ices sporije i na "200" na 4000rpm kad dodas gas vidjeces kako auto pocne usporavati dzaba sto obrtaji odose preko 4000rpm jer si ti preko 4000 izgubio punu snagu jer tvoj motor ne moze ostvariti vecu snagu iznad 4000... Mlad si ti jos :D naucices :D
 
Znas li ti gdje je tvoj maksimum snage? Je li ti mislis ako je fabrika na taho stavila 5 ili 6000 obrtaja, da ti toliko ustvari i mozes napraviti? Ti mislis ako je na golfu stavio 6000rpm na dizelu da on toliko i ima? a ustvari svu snagu ostvari do 3800-4200rpm i sve preko toga on ce i dalje ubrzavati ali sve preko toga samo snaga pocinje da opada. Na slici ti si napravio njen maksimum i ona ni grama preko toga ne moze ici osim ako ne ides na cesti koja ima pad (i govno se kotrlja nizbrdo). Svaki kilometar sat laze od 10 do 20%, tvom autu su fabricki podaci 185km/h, dok je kod tebe stojalo 200 sto znaci oko 15% ti laze sat. Znas li ti da ti ostvarujes maksimalnu snagu na 4000 obrtaja i rijetko, jako rijetko koji dizel ostvaruje maksimalnu snagu preko 4300rpm a na 5000rpm da ne govorim, medju njima je BMW-ovi dizeli koji mogu postici te obrtaje... Tvoj motor ima 77kW na 4000rpm, vec na 4100 on nema 77kW nego recimo 72Kw na 4500 on ima 65kW na 5000rom on ima 57Kw (ovo bubam da imas sliku u glavi kako auto ustvari i radi). Ti taj pad snage mozda neces osjetiti u prvoj i drugoj brzini, ali treca cetvrta i peta ces sigurno osjetit kad dodjes na 4000 i krenes prelaziti 4000 da to vise nije to da ne ubrzava tako kako je ubrzavao... Moras malo sjesti nauciti kako motor radi i sta znaci sta, pa onda pricati jer to tvoje sto kazes da ces na 5000rpm ici brze, neces ices sporije i na "200" na 4000rpm kad dodas gas vidjeces kako auto pocne usporavati dzaba sto obrtaji odose preko 4000rpm jer si ti preko 4000 izgubio punu snagu jer tvoj motor ne moze ostvariti vecu snagu iznad 4000... Mlad si ti jos :D naucices :D
Kao sto rekoh uzecu uredjaj i mjeriyi brzinu mojom se uredjaj krece postaviti sliku i to je to dilema zavrsena. Varanje sto si rekao znaci od velicina guma
 
Član
Znas li ti gdje je tvoj maksimum snage? Je li ti mislis ako je fabrika na taho stavila 5 ili 6000 obrtaja, da ti toliko ustvari i mozes napraviti? Ti mislis ako je na golfu stavio 6000rpm na dizelu da on toliko i ima? a ustvari svu snagu ostvari do 3800-4200rpm i sve preko toga on ce i dalje ubrzavati ali sve preko toga samo snaga pocinje da opada. Na slici ti si napravio njen maksimum i ona ni grama preko toga ne moze ici osim ako ne ides na cesti koja ima pad (i govno se kotrlja nizbrdo). Svaki kilometar sat laze od 10 do 20%, tvom autu su fabricki podaci 185km/h, dok je kod tebe stojalo 200 sto znaci oko 15% ti laze sat. Znas li ti da ti ostvarujes maksimalnu snagu na 4000 obrtaja i rijetko, jako rijetko koji dizel ostvaruje maksimalnu snagu preko 4300rpm a na 5000rpm da ne govorim, medju njima je BMW-ovi dizeli koji mogu postici te obrtaje... Tvoj motor ima 77kW na 4000rpm, vec na 4100 on nema 77kW nego recimo 72Kw na 4500 on ima 65kW na 5000rom on ima 57Kw (ovo bubam da imas sliku u glavi kako auto ustvari i radi). Ti taj pad snage mozda neces osjetiti u prvoj i drugoj brzini, ali treca cetvrta i peta ces sigurno osjetit kad dodjes na 4000 i krenes prelaziti 4000 da to vise nije to da ne ubrzava tako kako je ubrzavao... Moras malo sjesti nauciti kako motor radi i sta znaci sta, pa onda pricati jer to tvoje sto kazes da ces na 5000rpm ici brze, neces ices sporije i na "200" na 4000rpm kad dodas gas vidjeces kako auto pocne usporavati dzaba sto obrtaji odose preko 4000rpm jer si ti preko 4000 izgubio punu snagu jer tvoj motor ne moze ostvariti vecu snagu iznad 4000... Mlad si ti jos :D naucices :D
Neće on preko 220 ići ne sikiraj se :p tako je nama rekao haha
 
Član
Kao sto rekoh uzecu uredjaj i mjeriyi brzinu mojom se uredjaj krece postaviti sliku i to je to dilema zavrsena. Varanje sto si rekao znaci od velicina guma
Sve je to uredu ali ja ti govorim za obrtaje, sta je mene za tvojom krajnjom brzinom da ides 300. Ja ti govorim za obrtaje da tvoj motor ne moze ostvariti vecu snagu iznad 4000rpm, tu mu je maximum, sve preko 4000 ti snaga pocinje da opada...
 
Sve je to uredu ali ja ti govorim za obrtaje, sta je mene za tvojom krajnjom brzinom da ides 300. Ja ti govorim za obrtaje da tvoj motor ne moze ostvariti vecu snagu iznad 4000rpm, tu mu je maximum, sve preko 4000 ti snaga pocinje da opada...

Meni je blokada na 210, zato sam je toliko i vozio na nesto malo iznad 4k, kazem ti moglo bi jos barem do 220 nego nisam htjeo to da gasim speed limit, prijatelj mi ima fiata 81 kw i ide mu 220 isto
 
Član
Meni je blokada na 210, zato sam je toliko i vozio na nesto malo iznad 4k, kazem ti moglo bi jos barem do 220 nego nisam htjeo to da gasim speed limit, prijatelj mi ima fiata 81 kw i ide mu 220 isto
Kakva blokada? o kakvim blokadama pricas hahaha dizel i blokada :D ma daj nemojte se prosipati sa tim blokadama, procitaj tekst gore i onda odi na google i YT i malo razgledaj prvo kako motor radi benzinski kako dizelski da naucis kako rade i ostalo, nemoj se prosipati sa blokadama kojekakvim :) Pa ne vozis M5 pa da imas elektronsku blokadu na 250km/h :D ni ti ni tvoj kolega necete ni vidjeti za svog zivota s tim autima 220km osim ako ne nadjete kakav autoput koji ima uspon sa 20% :D kakav 81kW i 220, nek bude sretan ako mogne i 190 vidjeti :D
 
Poslednja izmena:
Član
Skini aplikaciju za mobilni i potjeraj pa ces vidjeti koliko sat laze :) a laze mnogo!
Ja sam imao tdi 81kw....ni blizu toliko nije mogao ici.

Ovo sa gumama da idu 320 sad cujem hahahahhahaha. Jesu od formule?
 
Član
Drug, kad sljedeci put uzmes kljuceve od starog, nemoj ici brze od ogranicenja, dok ne napunis barem 22 godine
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top