Lanci obavezni i pored zimskih guma

Lanci obavezni i pored zimskih guma

RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Zar je obavezno i PP aparat imati na putnickom vozilu? Koliko sam do sada upucen bio samo teretnjaci moraju imati PP aparat? Znaci, valja mi i lance kupit. I nesto ne svacam, nemas nista opreme 40 KM kazna, fale ti lanci, ili nesto drugo, znaci jedna stvar svejedno dobijas 40 KM kazne, ne kontam ja to majkemi nikako, ovdje lud zbunjenog jebe izgleda!
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

trizex je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
a dodje neko na ljetnim polu-slikovima, imatel" lance, imam, sretan put :icon_mad: trebaju jos uvest kada pitaju za lance, aj demonstriraj montazu, pola ih ne bi znalo :D a za uze je najjace, moras imat, a zabranjeno slepanje...

Ovo nesto na moj racun? Jer sam imao bas tu scenu preksinoc s murijom, Toyo R1R naprijed, jos ja mrtav ladan, rek'o imaju lanci u gepeku, aha, sretno prijatno :D

nije, a ni ne znam na cemu vozis :D nego vise na ljude, koji krenu na put i sl, pogotovo preko prevoja u sred zime, a ljetne gume... ugrozavaju sebe, ali i druge..npr. jucer po onoj mecavi, prvo preko rostova, uhvatila se kolona nikad, neka petica bila ni 20km/h lola vozi, onda na silasku, opet stani i cekaj, frajer nasao spustat 307 na ljetnim, ide sredinom i lagano se klize... meni ti ljudi ne idu u glavu, sada za vikend dok je bilo sunca guzva na praoni, gledam auta, vise od pola ih na ljetnim, a nisu uopste "losa" auta, onda izadje na magistralu, krene padat pa tusi promet....

a evo opreme za putnicka, pp nije obavezan ;)
http://bihamk.ba/dokumenti/ostalo/obavezna%20oprema%20za%20web.pdf
 
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Eh super meni ne treba PP aparat :D

moze deo u spreju :lol::lol::lol::lol::lol:
:icon_exclaim:
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Muha mozda nisi dobro procitao. Lanci u naselju nisu obavezni ako je auto opremljen zimskim gumama. Lanci su obavezni jedino van naselja, gdje je to znakom propisano
 
Legend
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

smjesno :S
svaki dan mjenjaju,i na taj nacin kaznjavaju ljude..

sramota
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

ma samo nek oni nas jebu,za pare nije problem, PARA NEMA :smajli01:
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

prije 2 sedmice me zaustavili na putu iz vog prema rajlovcu kaze imate li opremu, ja reko imam sve osim lanaca ali imam sve 4 zimske, i on samo pogledo vido ima dosta sare nije ni mjerio kaze sretno i vratio mi dokumenta
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Ja sam jos na ljetnim gumama, lance imam, al trebat cu i zimske gumice montirati uskoro...

almir_gr to je tacno nazalost, falila ti jedna stvar il sva oprema, istu kaznu placas.

A ja sam se prije nekih mjesec dana sa nekim raspravljao na ovom forumu, ne sjecam se koja tema, bas oko ovoga. Postoje 2 aktuelna zakona, prema Pravilniku o saobraćaju u zimskim uslovima, vozila sa zimskim gumama ne moraju imati lance. Ali, po Pravilniku o ukupnoj masi i gabaritima, to je obavezni dio opreme. To je greska ovih koji su pisali te pravilnike i propise, al posto nam je sve ovdje nidje veze, to prolazi bez problema, a tebe zbog toga mogu peglati i platit ces kaznu.
 
Legend
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

muha je napisao(la):
Dakle da znate svi jos jednom sinoc sam imao svadju sa policijom..

zaustavi me policijac, dobro vecer, vozacka saobracajna...

Jel imate svu opremu...

Rekoh imam naravno, PP aparat, Prsluk, Sajla, Sijalice, Prva Pomoc, 4 nove zimske gume Michelin Pilot Alpin sa 8mm share

Eeeeeeeee kaze policajac a dje su Vam lanci...

Pa reko koliko znam 4 zimske gume ako imam na autu ne trebaju lanci , kaze on NE po NAJNOVIJEM zakonu poreed svega morate imate i lance,

i ja puknem reko super , dajte mi pravilnik u kojem to pishe, kad on tamo u gepek i donese mi gdje je izdanje 10 mjesec 2010 u kojem pise da se MORAJU imati i lanci obavezno,

super reko, zasto onda nisu gume sa ekserima dozvoljene , jel trebamo lopatu i krampu imati u autu, vrecu pijeska, 4 hamala da me guraju ako zapnem...naraavno nije imao odgovor na to...

naravno dobio sam nalog od 40km za neposjednovanje zimske opreme...

FUJ....

tako da znate, komad lanca od psa u gepek i kad pita imate li lance kazete naravno...


a evo bar kod mene nekoliko lokalnih policajaca znam .... to su ti mozgonje
jednog upitam sa odprilike isto kao kod tebe sto se desilo

jedan kaze,imas dobre gume ne trebas lance,minim sara mora biti 3-4mm

drugi kaze mozes na ljetnima vozit ako ima sare vise od 3-4 mm ali moras imati i lance....

treci kaze moras imati i lance , i zimske gume sa sarom preko 3-4 mm


eto to ti je slika obrazovanja,interesovanja za zakon nasih policajaca,...

cast izuzetcima koji zaustave,pa vidi da imas dobre gume,pa predje preko toga sto nemas lance bez obzira na zakon , a zbog ovih kao u tvom slucaju , ja sam stavio sto kazes svakakvih , jos nema od pseta ....kad hoce neka vidi i neka se pusi,a inace do kuce moram uz zeznutu stranu a nikad do sad nisam stavio lance,....
 
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

VR6Boki je napisao(la):
almir_gr to je tacno nazalost, falila ti jedna stvar il sva oprema, istu kaznu placas.

Pa to se meni desilo, kupio proslo auto tek, i tu noc zaustave me, imas opremu, ja njemu odmah, nemam opreme, tek kupio auto danas, sutra rijesavam sve, citav dan kod majstora, ma kakvi neda pricati sa sobom, imao samo rezervi tocak, i napise mi nalog 40 KM za ne posjedovanje opreme. I, gledam ovo ista kazna za ne posjedovanje jedne ili dvije stavke, sto nema smisla!
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

almir_gr je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
almir_gr to je tacno nazalost, falila ti jedna stvar il sva oprema, istu kaznu placas.

Pa to se meni desilo, kupio proslo auto tek, i tu noc zaustave me, imas opremu, ja njemu odmah, nemam opreme, tek kupio auto danas, sutra rijesavam sve, citav dan kod majstora, ma kakvi neda pricati sa sobom, imao samo rezervi tocak, i napise mi nalog 40 KM za ne posjedovanje opreme. I, gledam ovo ista kazna za ne posjedovanje jedne ili dvije stavke, sto nema smisla!

Ima idiota u policiji, da je to cudo. Ja sam isto prosle zime platio 40 KM, jer nisam imao reflektujuci prsluk. Jednostavno lik trazio da nesto pise, mjerio saru u gumama, pregledao sve ostalo pa hajd onda, vadi opremu. Sve sam ostalo imao, cak i aparat za gasenje, al nisam imao prsluka i zapisa mi 40 KM...
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

VR6Boki je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
almir_gr to je tacno nazalost, falila ti jedna stvar il sva oprema, istu kaznu placas.

Pa to se meni desilo, kupio proslo auto tek, i tu noc zaustave me, imas opremu, ja njemu odmah, nemam opreme, tek kupio auto danas, sutra rijesavam sve, citav dan kod majstora, ma kakvi neda pricati sa sobom, imao samo rezervi tocak, i napise mi nalog 40 KM za ne posjedovanje opreme. I, gledam ovo ista kazna za ne posjedovanje jedne ili dvije stavke, sto nema smisla!

Ima idiota u policiji, da je to cudo. Ja sam isto prosle zime platio 40 KM, jer nisam imao reflektujuci prsluk. Jednostavno lik trazio da nesto pise, mjerio saru u gumama, pregledao sve ostalo pa hajd onda, vadi opremu. Sve sam ostalo imao, cak i aparat za gasenje, al nisam imao prsluka i zapisa mi 40 KM...

Mislim da se sjećam ovog tvog posta od prošle godine. Jel' to na nekom parkingu bilo?
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Jest, sto je najgore zaustavio me jer sam se vozao na parkingu po snijegu...
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Jao tuge boki:icon_eek:

Možda je mislio da radiš na parkingu. Gdje ćeš na posao bez prsluka:D
 
Top