Lanci obavezni i pored zimskih guma

Lanci obavezni i pored zimskih guma

Početnik
Dakle da znate svi jos jednom sinoc sam imao svadju sa policijom..

zaustavi me policijac, dobro vecer, vozacka saobracajna...

Jel imate svu opremu...

Rekoh imam naravno, PP aparat, Prsluk, Sajla, Sijalice, Prva Pomoc, 4 nove zimske gume Michelin Pilot Alpin sa 8mm share

Eeeeeeeee kaze policajac a dje su Vam lanci...

Pa reko koliko znam 4 zimske gume ako imam na autu ne trebaju lanci , kaze on NE po NAJNOVIJEM zakonu poreed svega morate imate i lance,

i ja puknem reko super , dajte mi pravilnik u kojem to pishe, kad on tamo u gepek i donese mi gdje je izdanje 10 mjesec 2010 u kojem pise da se MORAJU imati i lanci obavezno,

super reko, zasto onda nisu gume sa ekserima dozvoljene , jel trebamo lopatu i krampu imati u autu, vrecu pijeska, 4 hamala da me guraju ako zapnem...naraavno nije imao odgovor na to...

naravno dobio sam nalog od 40km za neposjednovanje zimske opreme...

FUJ....

tako da znate, komad lanca od psa u gepek i kad pita imate li lance kazete naravno...
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

apsurd :icon_mad:
Hajde to za lance inekako ali koji ce mi ***** slep sajla kada niti smijes slepati niti biti slepan
 
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

pu mamu im jarecu, daj ima li gdje to izdanje svijeze za download, da znam sta su jos izmjenili......
 
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Imam sve osim protivpozarnog aparata, to cu morat zbavit ;)
nista me ne kosta nosit i lance bolje nego da me plavci peglaju :cool:
a imam i dodatnu zimsku opremu rucnu kocnicu :D
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

a dodje neko na ljetnim polu-slikovima, imatel" lance, imam, sretan put :icon_mad: trebaju jos uvest kada pitaju za lance, aj demonstriraj montazu, pola ih ne bi znalo :D a za uze je najjace, moras imat, a zabranjeno slepanje...
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

lanci su obavezni,a logicno je i da budu.....neka ih u gepeku,ne piju vode,ja svoje platio 30km prije 7 god i samo iz auta u auto,novi,osigurani plasticnom vezicom da se ne otvori kutija i mirna bosna....
Imas li ...IMAM...lakse reci imam nego se objasnjavati i razjasnjavati....
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Imam ih ali nemam sajlu za slepanje i prsluk nemozes sve imati al zato imam reflektirajucu kapu:icon_smile:
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

4 nove zimske gume, PP aparat, lanci, 2 užeta, 2 prsluka, 2 trokuta, sijalice, kurci, palci,..., može da mi se sagne po yogurt.:D
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

al najjace mi je kad pokazem lance za 13" a felge 16" na autu hahahahahahja
 
Početnik
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

guster je napisao(la):
al najjace mi je kad pokazem lance za 13" a felge 16" na autu hahahahahahja



Tako i mene jednom pa popusio ....





nego vezano za temu ... nek lanaca nist im ne fali ...
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

Limpi je napisao(la):
a dodje neko na ljetnim polu-slikovima, imatel" lance, imam, sretan put :icon_mad: trebaju jos uvest kada pitaju za lance, aj demonstriraj montazu, pola ih ne bi znalo :D a za uze je najjace, moras imat, a zabranjeno slepanje...

Ovo nesto na moj racun? Jer sam imao bas tu scenu preksinoc s murijom, Toyo R1R naprijed, jos ja mrtav ladan, rek'o imaju lanci u gepeku, aha, sretno prijatno :D
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

AMK-70 je napisao(la):
guster je napisao(la):
al najjace mi je kad pokazem lance za 13" a felge 16" na autu hahahahahahja
Tako i mene jednom pa popusio ....

ima i za to lijek pravis se budala :lol:

a u sustini i ne gledaju nista cim vide da imas kutiju sa lancima :icon_smile:
 

MTR

Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

jes dok ne naletite na budalu pa vam kaze : dedera montiraj te lance iz kutije :)
 
Član
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

ne moze te natjerati da montiras lance....

EDIT: osim ako na toj dionici nije proglaseno izvanredno stanje i zabrana kretanja vozila bez lanaca na pogonskim toskovima
 
Početnik
RE: Lanci obavezni i pored zimski guma

pa ne gledaju jer je svakako sve to samo da se zadovolji forma i nema veze sa razumom..

FUJ
 
Top