lampica golf IV TDI 77kw

lampica golf IV TDI 77kw

Član
e ljudi imam slican problem, radi se o tdi pd motoru na 90* crijeva su tvrda i samo opusti na odusak...... Znam da je moguce da je dihtung glave ali neko kaze da TDI PD mora imat neki pritisak neko kaze da je radi ovog neko radi onog ( auto se jednom pregrijalo temp je popela se na 100 i izbacioo je vodu, veliki ventilator mi je zakazao ) ????? sad da li je moguce da je do boce ili je do digtunga glave ( auto ne izbacuje balone u komp bocu nema ulja nema emulzije ili kako ti ga vec ) .... majestor kaze da tesko kod njih puca dihtung pa na sta vi sumnjate i da li neko ima majstora kojem prepustiti taj posao ?????????
 
Član
ja sam nadosuo vode i evo nikad se vise nije upalila, ima vise od godinu dana i eto nije se nikako vise desio taj problem.. a gledaj bio nebio dihtung glave odvuci majstoru nek ti promjeni, nije ni to neki pojam, promjeni ti platis i prst u uho, nije ni to skupo, samoda nedodje do tog da ravnas glavu i te gluposti.. odvuci provjeri i nek obavi posao..
 
Član
De ne otvaram novu temu,vezano za isti problem.Vec mi se dva puta desilo u zadnjih par mjeseci.Naime,desi se ako auto ne palim duze od 10 dana,i kad ga upalim,fali mu dosta rashladne tekucine u boci.Ako ga koristim svaki dan redovno,uopste ne trosi tekucinu,Isao sam kod majstora,nidgje ne curi,u motor ne ide.,na auspuh nista ne izlazi,nzm ziv sta je.Znaci desava se samo kad auto duze stoji,a u voznji sve normala,i vuca,i potrosnja,i temperatura.Rijec je o Golf 4 74kw.
 
Član
To kako si ti opisao stvarno nema nikakve logike osim da ti negdje curi voda...
ma isao sam kod par majstora,i cak u garazi stavim karton ispod,i nema nigdje ni kap,sipam samo G12,ostao bi trag negdje,ali nema nista,nekad ako duze ne vozi se fali i do 1.5l tecnosti,primjetilo bi se.A kad se svakodnevno vozi nista ne fali. :/
 
Član
Jednostavno nema logike, osim ako ti ne pusta unutarnji hladnjak pa ti ulazi voda unutra mada bi i kad se vozi za 10-15
dana moralo zafaliti vode..
 
Član
Jednostavno nema logike, osim ako ti ne pusta unutarnji hladnjak pa ti ulazi voda unutra mada bi i kad se vozi za 10-15
dana moralo zafaliti vode..
Nzm ni ja vise sta bi.U unutrasnjost ne ulazi,provjeravao sam,niti mi magli,a moralo bi se osjetiti kad se upali grijanje,ipak G12 ima miris,a ispod nigdje ne curi,isao na dizalicu par puta,a inace sam u garazi uvijek,i uvijek je ploca ispod suha,nema nista.
 
Član
Onda jedostavno ti udje zrak u sistem i onda kad stoji polako taj zrak izadje i zato ti fali vode :bag: ne znam sta bi ti drugo rekao osim toga, sve suho, vozis auto ne kapa ne trosi sve ok samo kad ostane onda to bude... Samo da ostane zraka i da taj zrak kad stoji polako izadje o_O
 
Top