lampica golf IV TDI 77kw

lampica golf IV TDI 77kw

Član
trebas vidjet kolko cesto gubi vodu, duval crijeva, imal mrlji na sipki od ulja, na cepu od motora, rastel nivo ulja, imal vode u boci

eto to je ono sto moras pregledati
 
Član
ArminM je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
buraz prati ti temperaturu auta, a to što ti se dešava je najvjerovatnije do boce rashlade tečnosti, sjebe se senzor na njoj i onda ti javlja taj jebeni STOP, da ti fali vode samo bi ti upalio onu malu lampicu za vodu.
odeš u ovlašteni servis i kupiš novu bocu 22 KM i rješen problem ;)

nije njemu do boce, vidis da mu je falilo vode, dosuo je i lampica se ugasila;)

ne pali se njemu lampica za vodu, več mu se upali STOP preko cijelog borda sa lampicom za vodu i onda kad ugasi-upali auto ona se ugasi, a to znači može biti boca (može i ona puštati vodu) ili može biti da ti je vodena pumpa procurila, a pumpa-dizna da pomješa vodu to je rijetkost ko kuća
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
buraz prati ti temperaturu auta, a to što ti se dešava je najvjerovatnije do boce rashlade tečnosti, sjebe se senzor na njoj i onda ti javlja taj jebeni STOP, da ti fali vode samo bi ti upalio onu malu lampicu za vodu.
odeš u ovlašteni servis i kupiš novu bocu 22 KM i rješen problem ;)

nije njemu do boce, vidis da mu je falilo vode, dosuo je i lampica se ugasila;)

ne pali se njemu lampica za vodu, več mu se upali STOP preko cijelog borda sa lampicom za vodu i onda kad ugasi-upali auto ona se ugasi, a to znači može biti boca (može i ona puštati vodu) ili može biti da ti je vodena pumpa procurila, a pumpa-dizna da pomješa vodu to je rijetkost ko kuća

je je, upravu si, samo cinjenica je da mu nestaje vode
ja vise u te rijetkosti ne vjerujem, otkako sam se izjebao s vodom i dihtunzima, lampicama kojekakvim
 
ma ljudi ako mu trosi vodu a ne vidi gdje znaci ni crijeva ni pumpa ni nista ne pusta a i ne raste mu nivo ulja u motoru to je sigurno otiso mu dihtung ali vodu ne baca u motor vec u auspuh tako se mom komsiji desilo s 4 TDI 84 Kw samo mu bilo do dihtunga
pozzzz ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ma ljudi ako mu trosi vodu a ne vidi gdje znaci ni crijeva ni pumpa ni nista ne pusta a i ne raste mu nivo ulja u motoru to je sigurno otiso mu dihtung ali vodu ne baca u motor vec u auspuh tako se mom komsiji desilo s 4 TDI 84 Kw samo mu bilo do dihtunga
pozzzz ;)

moze biti i da je glava pukla, isto meni bilo samo glava pukla
pukla kod injektora, voda isla u izduvnu granu mislim
ja sam tada cesto imao problema i sa paljenjem, mislio sam da mi je do alnasera, ali kad je majstor ispitao glavu i otkrio gdje je pukla sve mi je bilo jasno
metalni je dihtung i kod njega, oni bas tesko pucaju, ali nije nemoguce
 
Pozdrav,
Ja imam sličan problem, naime radi se o golfu 4 81kw, počelo mi je nestajat vode i ja pregledam sva creva i zaključim da nigdje ne curi i ostavim ja auto na leru da radi i sačekam da dođe tenparatura na 90 C i kad se upali ventilator baca mi vodu na onaj odušak na boci od vode?????


Jel imao ko sličan problem???

HVALA,
 
Član
niko23-23 je napisao(la):
Pozdrav,
Ja imam sličan problem, naime radi se o golfu 4 81kw, počelo mi je nestajat vode i ja pregledam sva creva i zaključim da nigdje ne curi i ostavim ja auto na leru da radi i sačekam da dođe tenparatura na 90 C i kad se upali ventilator baca mi vodu na onaj odušak na boci od vode?????


Jel imao ko sličan problem???

HVALA,

ja sad imam takav problem
radjena mi glava, a i dihtung, i primjetim sad da mi baca vodu na onaj odusak, sve ispod boce mi je prljavo, bas sam s nekim ljudima pricao, kaze ne bi se to smjelo desavat
ne duva crijeva,ne mijesa vodu i ulje, al baca vodu na taj jebeni odusak:icon_confused:
 
Član
U mene se neki dan ponovo upalila nakon duzeg vremena,opet fali tecnost,odem kod svog majstora,dignemo auto,i ispostavilo se da je otisla neka gumica oko oduska nekog(nerazumem se bas),naplatio mi 10km,i sad bez problema.Nemora odmah biti veliki kvar u pitanju.Otidji nek neko dobro pregleda auto,mora negde pustati.U mene licno se uvijek upalila ako auto ide niz vecu nizbrdicu,tad tecnost iscuri.Ali eto sad sve ok;)
 
Član
eto ja sam u ponedjeljak isao u tuzlu, kad sam se vracao par kilometara prije kuce upalila mi se lampica od vode, stanem i dospem vodu.u utorak ujutro sam samo pregledao nivo, a u toku dana sam otisao u hrvatsku i vratio se nisam nista dosuo
sutra opet idem na put, necu nista sipati pa da vidim bas

ali cinjenica je da mi je prljavo oko boce, to mi nije nikako jasno od cega je tako:icon_confused:
 
Član
niko23-23 je napisao(la):
Pozdrav,
Ja imam sličan problem, naime radi se o golfu 4 81kw, počelo mi je nestajat vode i ja pregledam sva creva i zaključim da nigdje ne curi i ostavim ja auto na leru da radi i sačekam da dođe tenparatura na 90 C i kad se upali ventilator baca mi vodu na onaj odušak na boci od vode?????


Jel imao ko sličan problem???

HVALA,
Ta boca je standardni problem kod te generacije vozila.. ;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Zna voda procuriti i na malom hladnjaku,pa da gubi vodu ;)

ali to je toliko ocigledno
ovdje govorimo o boci, momak je primjetio na boci da mu izlazi, isto kao i ja
nije hladnjak, on ima svoje simptome, lako ga otkrit
 
U ovom slučaju mogu biti samo dva moguća uzroka , prvi je čep ekspanzione posude a drugi uzrok je preveliki tlak u rashladnom sustavu . Čep ekspanzione posude je ujedno i sigurnosni ventil od prevelikog tlaka i on može biti neispravan. Ako je tlak u sustavu prevelik tada je uzrok oštećena brtva glave motora. Ako ne možete izmjeriti tlak u rashladnom sustavu onda najprije zamijenite čep ekspanzione posude.
 
Član
niko23-23 je napisao(la):
U ovom slučaju mogu biti samo dva moguća uzroka , prvi je čep ekspanzione posude a drugi uzrok je preveliki tlak u rashladnom sustavu . Čep ekspanzione posude je ujedno i sigurnosni ventil od prevelikog tlaka i on može biti neispravan. Ako je tlak u sustavu prevelik tada je uzrok oštećena brtva glave motora. Ako ne možete izmjeriti tlak u rashladnom sustavu onda najprije zamijenite čep ekspanzione posude.

jesil ti otvarao svoju glavu motora, kod mene je radjena glava, zavarena obradjena, sve bilo extra nekih 20 dana
poslije toga ponovo pocelo nestajati vode, jos nisam vozio da mi se ponovo otvara glava, istrosio sam se momacki, nezz sta da mu cinim
ja sada na 90 stepeni otvorim bocu bez problema, nema pritiska u njoj:icon_confused:
 
Top