Lakiranje Feluga Sprejom

Lakiranje Feluga Sprejom

Član
LuxusBenz je napisao(la):
znači vi ste na postojećom farbi samo sanirali oštećenja, očistili i po postojećoj farbi udarili novu?

Ja sam skid bojom skinuo, al je ostala kao neka temeljna boja il sta vec..koje nije bilo sanse skinuti...tako da sam preko nje farbao ;)

Eo i druga gotova..
ava5adar.jpg
 
Član
E ovako,

mnogi misle AluFeluga = 100% Aluminijum, i ona vidljiva strana je aluminijum.

Nije tako, svaka Alu Feluga je ili lakirana, niklovana ili eloxirana, osim onih poliranih. Ali u vecini slucajeva je to lakirano.

Ukoliko hocete ponovo lakirati vase feluge, dovoljno je skinuti prvi sloj (Srebreno sivi), on se veoma lako skida vodobrusnim, i to samo toliko da se uklone ogrebotine. Nije potrebno skinuti skroz taj sloj.

Ispod tog sloja je inace svijetlo sivi (ili bež) sloj. To je ta temeljna. Nju je vrlo tesko skinuti. I to je dobro, jer ona stiti od dubljih ogrebotina.

Na taj sloj moze, ali ne mora primer.


LP
 
Član
Trebam sad vaš savjet:

Napokon došle na red i prednje Feluge, sve fino odradim kao sto sam pisao (ocistim, ošlajfam, prešpricam Sivim Sprejom)...

Ali pošto mi je onaj bezbojni Lak bio pri kraju odem do trgovine i uzmem prvi s police "Transparentni", ali ispostavilo se da je to MATT.

To sam primjetio tek nakon 3 sloja, grubo mi pod rukom, i nema sjaja kao na zadnjim Felugama.

Jbg, isti je proizvodjac kao sto sam kupio Sivi Lak (plava boca, pise Acryl RAL..) ali piše na poklopcu "TRANSPARENTE OPAQUE", i Google mi kaže Opaque=Matt

Ja kontao Transparentni = mora biti sjajni.

Šta sad da radim?

Ja sam kontao vodobrusnim 1000 ili 800 lagano ošlajfati i onda sa sjajnim preći.
 
Član
Zeran je napisao(la):
Trebam sad vaš savjet:

Napokon došle na red i prednje Feluge, sve fino odradim kao sto sam pisao (ocistim, ošlajfam, prešpricam Sivim Sprejom)...

Ali pošto mi je onaj bezbojni Lak bio pri kraju odem do trgovine i uzmem prvi s police "Transparentni", ali ispostavilo se da je to MATT.

To sam primjetio tek nakon 3 sloja, grubo mi pod rukom, i nema sjaja kao na zadnjim Felugama.

Jbg, isti je proizvodjac kao sto sam kupio Sivi Lak (plava boca, pise Acryl RAL..) ali piše na poklopcu "TRANSPARENTE OPAQUE", i Google mi kaže Opaque=Matt

Ja kontao Transparentni = mora biti sjajni.

Šta sad da radim?

Ja sam kontao vodobrusnim 1000 ili 800 lagano ošlajfati i onda sa sjajnim preći.

Probaj tako, trebalo bi biti ok.
 
Top