Laguna 2 problemi

Laguna 2 problemi

Pozdrav ljudi, molim pomoc, savjet, sta god...imam lagunu 2 redizajn, 2007 god, 96 kw, 1.9 dci sa automatik dpo mjenjacem...godinu i pol je kod mene, generalno sam prezadovoljan, presao 15000 bez ikakvih kvarova..e ovako, upalila mi se lampica dpf-a i sve otislo kvragu, vuca, potrosnja, injektori u tacki, uglavnom sve se poremetilo, jedanput cistio prisilnom regeneracijom, bilo dobro, ali kratko, poslije toga, uklonim ga skroz i ubacim softver bez dpf-a i rijesim sve probleme...ali sad mi se javila prevelika potrosnja, cak 12 l kombinovano, turbina malo pisti kad je hladan, ali vuce, dosta je lijena u startu,u servisu kazu da su svi parametri ok, sem turbine, kasno otvara, cak na 2300 rpm i prumjecujem da puno bolje vuce preko 2500.moze li biti uzrok potrosnje turbina i sta bi moglo bit s nje, ciscena je prosle god.druga stvar, mjenjac iz prve u drugu blago podigne obrtaje pa presalta, iz druge u trecu nekada blago trzne i izbaci gresku check gearbox i to samo kad je hladan.moze li mjenjac uticati na slabu vucu auta i potrosnju...bio bih jako zahvalan za bilo kakav savjet i misljenje
 
Jesam, zamijenio ulje prije 5 mjeseci, doduse 3.5 litara, koliko je izaslo iz mjenjaca, a majstor kaze da se filter ne mijenja jer mora rasklopiti cijeli mjenjac da bi dosao do njega
 
Član
Dobar taj majstor, samim tim sto ima filter znaci da se menja kao i ostali filteri na kolima stim da je ovom interval zamene veci. Noviji aut. menjaci su malo komplikovaniji a za neke postoji i poseban uredjaj za sipanje ulja jer se redovnom metodom nemoze nasuti dovoljno, sto nas dovodi do zakljucka da mozda imas "manjak" ulja u menjacu plus prljav filter a to sve vodi ka kraju tog menjaca, voleo bi da gresim. Ako imas auto datu il neki program pa proveri koliko ide ulja u menjac
 
Član
Ko ti je radio uklanjanje DPF-a i fix software-a? Vrlo vjerovatno imas problem sa mapom (programom, software-om) koji je ubacio pa turbina kasno otvara.

Mjenjac ti je majstor uradio svaka mu cast... To pod hitno vozi u servis, koliko znam u Srebreniku ima servis automatskim mjenjaca, poznaniku su radili reparaciju na A6-ci i savršeno su uradili, raspitaj se. Ako to ne uradis ubrzo, halali se sa mjenjacem i racunaj da ti je reparacija minimalno 1000 Eura.
 
Jesam, zamijenio ulje prije 5 mjeseci, doduse 3.5 litara, koliko je izaslo iz mjenjaca, a majstor kaze da se filter ne mijenja jer mora rasklopiti cijeli mjenjac da bi dosao do njega
Ispustis ulje, skines deklo mjenjaca, skines filter, isperes kompletan mjenjac od starog ulja, vratis filter, stavis novi dihtung dekla, vratis deklo. Saraf na kojem ispustas ulje ostavis odvrnut, sipas ulje dok ne krene izlaziti dolje, zavrnes saraf upalis auto ubacis u N i naspes ulje na mjeru.
 
Dobar taj majstor, samim tim sto ima filter znaci da se menja kao i ostali filteri na kolima stim da je ovom interval zamene veci. Noviji aut. menjaci su malo komplikovaniji a za neke postoji i poseban uredjaj za sipanje ulja jer se redovnom metodom nemoze nasuti dovoljno, sto nas dovodi do zakljucka da mozda imas "manjak" ulja u menjacu plus prljav filter a to sve vodi ka kraju tog menjaca, voleo bi da gresim. Ako imas auto datu il neki program pa proveri koliko ide ulja u menjac
 
Dijagnostika je pokazala gresku df049,sve upucuje na hidro blok, tako mi je rekao i seki iz Tinje kod Srebrenika, inace dobar strucnjak za mjenjace, a upravo on mi je i rekao da se filter ne mijenja
 
Ko ti je radio uklanjanje DPF-a i fix software-a? Vrlo vjerovatno imas problem sa mapom (programom, software-om) koji je ubacio pa turbina kasno otvara.

Mjenjac ti je majstor uradio svaka mu cast... To pod hitno vozi u servis, koliko znam u Srebreniku ima servis automatskim mjenjaca, poznaniku su radili reparaciju na A6-ci i savršeno su uradili, raspitaj se. Ako to ne uradis ubrzo, halali se sa mjenjacem i racunaj da ti je reparacija minimalno 1000 Eura.
 
Softver mi je radio Muse iz Gradacca,on tvrdi da nije do softvera jer je originalan za lagune sa automatskim mjenjacem...opet ovaj sto mi je gledao parametre turbine misli da je prljava jer takodje blago pisti i kod saltanja se cuje nesto kao treperenje, par puta me izbacivala na 2000 obrtaja i nece preko,ali to je bilo ljetos, poslije toga nije izbacivala, ali je auto tromo za toliko kw, neznam...
 
Top