KW Gewinde pitanje?

KW Gewinde pitanje?

Početnik
trebas onda naruciti jace opruge ako se tako ponasa auto...

mozda su te tvoje gewinde sa neki astru G 1.4 recimo a kod tebe je OPC, tezi auto jer ima vise opreme i odmah problem...
 
muha je napisao(la):
trebas onda naruciti jace opruge ako se tako ponasa auto...

mozda su te tvoje gewinde sa neki astru G 1.4 recimo a kod tebe je OPC, tezi auto jer ima vise opreme i odmah problem...

to mu i ja govorim,ili da zamjeni te opruge nekim duzim....ali ipak KW je to ispitao pa je bolje da uzme originalne za njegovu astru...
 
ako bi poredio 1.2 motor i 2.0 razlika je i nekih 100-150kila sto i moze biti problem al opet tu ostaje pitanje da li ce se to puno promjeniti ako se uzmu tipske opruge , mozda je bolje rijesnje uzeti opruge bez podesavanja ili kao sto nermin kaze te iste staviti samo na mjesto ovih , dilema dilema
 
Početnik
ma kakvih ba 150kg pa C25XE je tezak 170kg a 1.2 je garant 100-120kg najmanje,razlika izmedju 1.2 i 2.0 je 50-ak kg u vrh glave
 
vise brate bar po ovoj stranici

http://www.autoevolution.com/carcompare/opel-astra-3-doors-1998-12i/opel-astra-opc-2000-20i-16v/
 
Početnik
ja ovaj podatak gledao u onom prospektu od motora,sad to je tezina bez mjenjaca vjerovatno..A on je 6 cil..Al opet sve i da je tako onda bi i prednje opruge bile npr od 1.4 pa bi onda naprijed jos vise pao,a na slici se vidi da je nazad vise..
 
slusaj...prvo pogledaj sta pise koje max i min spustanje za te zadnje opruge...ja sam isti problem imo na korsi A...manje vise problem...vise da kazem primjetio sam to...ali sam ja fino prednji kraj do kraja zagewindo i to je to...auto je bilo u nivou znaci kad su i prednja i zadnja strana do kraja spustene...e onda kad treba dic, zadnju stranu mozes 3cm a prednju 10tak cm...znaci radi se o tome da nazad ima neko minimalno spustanje i s tim se pomiri...i dalje za sportske opruge nazad nije problem jer je odvojena opruga, ali nece ici ta kombinacija da stavis tu maticu za stelovanje koja ti je sad ispod opruga..radi se o tome sto je odozdo rupa na matici npr.3cm precnika a gornji precnik matice 5cm...tako da opruge od gewindi imaju sa donje strane 5cm precnik da bi naleglo na gornju stranu matice, dok opruge koje nisu predvidjene za gewinde imaju sa donje strane 3cm precnik da bi nalegle na leziste opruge na koju inace nalegne matica za stelovanje sa rupom 3cm odozdo....mozda je malo komplikovano ali pokusaj docarat il na papir stavit i skontaces o cemu ti pricam...i da se ogradim, takavo je stanje na korsi, tigri, vektri...ako nista barem obrati paznju na to...i te odbojne gumice su smjesna stvar, to ne pokusavaj...pozdrav
 
znam da se razlikuje opruga za gewinde i obicna opruga to sam bas vidio na netu sto znaci da od toga nema nista , jedina opcija je ili staviti fabricke ili sportske neke sto minimalno spustaju , ja necu da pravim balans jer sam prenizak radi branika a nazad para kad stavim muziku hocu da se toga rijesim , ne fali mi puno sitnicja je to al me bode u oci kad vidim kako propadne pozadi
 
tito_i_partija je napisao(la):
slusaj...prvo pogledaj sta pise koje max i min spustanje za te zadnje opruge...ja sam isti problem imo na korsi A...manje vise problem...vise da kazem primjetio sam to...ali sam ja fino prednji kraj do kraja zagewindo i to je to...auto je bilo u nivou znaci kad su i prednja i zadnja strana do kraja spustene...e onda kad treba dic, zadnju stranu mozes 3cm a prednju 10tak cm...znaci radi se o tome da nazad ima neko minimalno spustanje i s tim se pomiri...i dalje za sportske opruge nazad nije problem jer je odvojena opruga, ali nece ici ta kombinacija da stavis tu maticu za stelovanje koja ti je sad ispod opruga..radi se o tome sto je odozdo rupa na matici npr.3cm precnika a gornji precnik matice 5cm...tako da opruge od gewindi imaju sa donje strane 5cm precnik da bi naleglo na gornju stranu matice, dok opruge koje nisu predvidjene za gewinde imaju sa donje strane 3cm precnik da bi nalegle na leziste opruge na koju inace nalegne matica za stelovanje sa rupom 3cm odozdo....mozda je malo komplikovano ali pokusaj docarat il na papir stavit i skontaces o cemu ti pricam...i da se ogradim, takavo je stanje na korsi, tigri, vektri...ako nista barem obrati paznju na to...i te odbojne gumice su smjesna stvar, to ne pokusavaj...pozdrav

To mozda kod opela nemoze(mislim na zamjenu opruga sa gevindi za opruge za klasicno spusenje),ali kod mene je tako vec skoro mjesec dana..kada su mi bile "fabricke" gevinde morao sam odvrnuti na max. visinu da bi mogao koristiti u svakodnevnici,ali sada sam stavio kratke opruge(Vogtland) na navoj od gevindi(smijesno zvuci ova recenica za onog ko zna njem. jer gevinde=navoj,i ustvari imam navoj na navoju :D ) i spustio u najmanju tacku i super je visina,cak cu moci zimuz da podignem auto jos nekih 80mm kada zaledi ulica da nebi slupao karter na kakvu santu na ulici... ;)
 
problem je kod opela sto se opruga za gewindu na kraju i pocetku suzava a obicna za spustanje se samo suzava na jednom kraju tako da ne mogu , al to je nebitno glavno pitanje kakva je kombinacija kw amortizeri sa fabrickim oprugama?
 
Little Dragon je napisao(la):
problem je kod opela sto se opruga za gewindu na kraju i pocetku suzava a obicna za spustanje se samo suzava na jednom kraju tako da ne mogu , al to je nebitno glavno pitanje kakva je kombinacija kw amortizeri sa fabrickim oprugama?

i to sam probao...osjeti se na sitnim rupama i dalje(skoro da isto trza kada npr. naidjes na manje neravnine na putu pa ono ko skakuce auto) ali udobnije je dosta i vece udare znatno bolje pegla...
 
znaci ostane opet krut pored fabricki opruga? to bi mi onda i odgovarala , nista ganjat otpad naci neke oprugice pa testirati
 
Top