KW Gewinde pitanje?

KW Gewinde pitanje?

mislim na to ako joj pomjeris taj oslonac ona ce biti npr sabijena ako si auto spustio max sto znaci da je vec pod opterecenjem i onda na neku rupu ili uvalu dobit ce jos vise opterecenja i moze doci do pucanja jer ona nije toliko elasticna kao opruga za gewinde , ja bar mislim da je tako sad moze biti da grijesim , bilo kako bilo poslao sam jedan mail na engleskom u KW evo sad ide jedan i na njemackom , ako ne odgovore trazit cu neke opruge da probam i tvoju varijantu

Evo slika da vidis o cemu sad pricam , znaci ovo je stanje kad je u gepeku bila kutija i woofer 15ska , tezina nekih 50-60kila odokativno mozda i manje....



ovo je meni previse dole i ne svidja mi se nikako a sad zamisli sta ce biti kad stavim na ovo jos nekih 20tak 30 kila
 
Znas sta je moguce da su ti feluge prevelike jer da je sad 15ka npr onda bi ti sad vec razalika izmedju gume i obrve bila dosta velika.
sto se tice odbojnih guma to nemoj raditi sa njima, jer ce dici auto za koji cm i nakon nekog vozanja pod opterecenjem ce se deformisati ispasti to se meni desilo
 
nije to problem da je manja felga upala bi ona ne bi se pola vidjela nego mi to prije nije smetalo toliko jer nisam obracao bas paznju i nije grebalo jer nije bilo jota pa fino upadne unutra , naprijed gewinde rade svoj posao , na sredini su znaci moze i gore i dole al nazad je problem i kad izvadim muziku nista znacajno se ne digne a one na max-u mamu im ccc
 
jaaaaa,ali ako je predvidjena opruga za astru tvoju i stavis je na astru ona nesmije puci i bit ce ti niska kao i sada,ali ako stavis onaj fasung za oprugu od gevindi(tj.onaj dio sto je dole i sto je na njemu navoj i ona velika matica)onda ce ti samo podici oslonac opruge za onoliko koliko je podesena matica na fasungu...)kontas me sad...to i svabe rade kada nabace pun gepek muzike jer nemas kupiti ili je preskupo da se uzima gevinde po narudzbi,pa oni kombinuju postojece mehanizme sa duzim ili jacim oprugama koje nedaju da se auto previse spusti...

morel sad :icon_cry:


:lol:
 
more more ako ti tako kazes onda cemo gledati nesto tako da i uradimo , i sve je to meni jasno samo mi eto nije jasno sto je na maxu ona opet u zemlji :lol:
 
rale_cazin je napisao(la):
Znas sta je moguce da su ti feluge prevelike jer da je sad 15ka npr onda bi ti sad vec razalika izmedju gume i obrve bila dosta velika.
sto se tice odbojnih guma to nemoj raditi sa njima, jer ce dici auto za koji cm i nakon nekog vozanja pod opterecenjem ce se deformisati ispasti to se meni desilo

i ovo potpisujem,jer auto ce ti na 1km 100puta skociti i svaki skok je udarac od nekoliko stotina kila na odbojnike i oni brzo stradaju...zamisli koliko ti je to udaraca na 100 ili 1000km...

Little Dragon je napisao(la):
more more ako ti tako kazes onda cemo gledati nesto tako da i uradimo , i sve je to meni jasno samo mi eto nije jasno sto je na maxu ona opet u zemlji :lol:

moze biti i da je sama opruga tako konstruisana jer ima to u specifiacijama koliko jedan "gewindefahrwerk-kit" moze dizati/spustiti,ono znas 30-60mm npr. ;)
 
Gevinde se rade prema standardnim dimenzijama auta, guma i svega 100% je fora u velicini feluge da stavis 15 ke kao sto sam ti rekao auto bi izgledalo kao koza odignuto, jer poluprecnik od centra feluge do kraja gume na vecoj felugi je veci a samim tim i razdaljina gume do obrve

I tvornicke opruge su puno mekse od opruga gevinde i ako ti podigne auto malo bit ce jos gore jer ces svaki put kad naidjes na uvalu auto ici gore-dole i pogotovo cesati od obrvu
 
ih da moze stati 15ska od diskova , najmanje 16ska moze na auto a kad sam i ima prije par mjeseci bila je ista sitaucija tako da .....
 
rale_cazin je napisao(la):
Gevinde se rade prema standardnim dimenzijama auta, guma i svega 100% je fora u velicini feluge da stavis 15 ke kao sto sam ti rekao auto bi izgledalo kao koza odignuto, jer poluprecnik od centra feluge do kraja gume na vecoj felugi je veci a samim tim i razdaljina gume do obrve

ima to veze rale,ali samo ako je slucaj da je profil gume isti na 15" i 16" npr da su mu bile 205 45 15,pa sad stavio 205 45 16.. ali ako su mu npr bile 205 55 15 a sada stavio 205 45 16 onda nema veze jer je precnik tocka kao cjeline ostao isti...
I to nije iskljuceno jer neznam koji mu je profil "fabricki",ali ipak i ovo je previse za tu predpostavku jer je do ruba na maximumu...moze biti i da mu je gevinde od kakvog slabijeg modela npr 1.4 modela pa je tezina auta veca,i opruge propadaju vise nego sto bi trebale ..
 
fabrika mi je stavila 215-40-17 , vozio sam i na 205-55-16 a sad vozim na 215-35-18 sto znaci da je to skoro sve isto sranje , nisam vam napomenuo (kako je meni Topic davno objasnio) da je kod mene neki "stariji" model gewindi tj sifra se promjenila i kad sam kupio auto zadnje opruge su popucale njegove orginalne , procitao sam sifru s njiih i Topic mi je narucio druge samo sto je bila i druga sifra , njemu su rekli iz KW-a da su to sad te iste opruge samo pod drugom sifrom , moze biti sad i do toga nisam pametan vise
 
Little Dragon je napisao(la):
fabrika mi je stavila 215-40-17 , vozio sam i na 205-55-16 a sad vozim na 215-35-18 sto znaci da je to skoro sve isto sranje , nisam vam napomenuo (kako je meni Topic davno objasnio) da je kod mene neki "stariji" model gewindi tj sifra se promjenila i kad sam kupio auto zadnje opruge su popucale njegove orginalne , procitao sam sifru s njiih i Topic mi je narucio druge samo sto je bila i druga sifra , njemu su rekli iz KW-a da su to sad te iste opruge samo pod drugom sifrom , moze biti sad i do toga nisam pametan vise

to je to onda,te su ti opruge ili krace ili su predvidjene za neki drugi model ;)

onda ti fino kupi kratke opruge za nazad i samo njih postavi kao sto si i rekao ;)
 
nema mi druge , sugavcima moram poslati mail da vidim da li se mogu kupiti samo zadnje 2je opruge jer cigani ne odgovaraju nista
 
bolje ti je malo prelistaj pik,cini mi se da ima neki lik gevinde za astru,pa samo se snjim dogovoris i fertig(nemoras mu navoditi zbog cega je stvarno,samo reci hoces te njegove jer su tvrdje,a tvoje su udobne..to uvijek pali kod nas,provjereno :D )

http://www.pik.ba/?trazilica=opruge+astra&id=&id=
 
ne bih to iskreno hocu da ostavim ovo da imam nikad ne znas sta moze stvarno biti mozda ima i neko logicno rijesenje pored toga , vidjet cemo dalje ide zima i garaza imam vremena da se skontam , kako god nesto cu napraviti :D

ove plave sto pisu da su zadnje mi nesto i ne izgledaju kao zadnje :icon_question: izgledaju kao da su pukle jer se inace treba da suzava na pocetku i kraju
 
Početnik
Little Dragon je napisao(la):
nema mi druge , sugavcima moram poslati mail da vidim da li se mogu kupiti samo zadnje 2je opruge jer cigani ne odgovaraju nista

naravno da mogu se kupiti samo opruge , opruge sa KW gewindi MORAJU biti zute...
 
Top