kvar na frezi MTD

kvar na frezi MTD

Član
Imam ovu MTD frezu kopačicu šta je već ima joj oko 3 god uzeta nova nije radila sve ukupno ni mjesec dana ,u zadnje vrjeme kad se upali motor radi neravnomjerno kao da sam sebi dodaje i oduzima gas,a kad se počne kopati sa njom tj. raditi izgubi snagu i neće da ide prije je sama sebe vukla novževima kopa i ide sad nemože nema snage malo počne i čim treba snage da uradi nešto ona neće,nadam se da sam opisao kako treba,majstor gledao 3 puta inače jedan od boljih ovde ali opet je sve isto samo bolje pali ali nema idalje snage,evo slike
o čemu se radi ako je neko imao iskustva sa ovakvim mašinama zamolio bih da pomogne ,volio bih da znam šta joj je uvjek je sve propisno održavano ali ove godine neće nikako da radi kako treba prije je imala snagu i radila super zvuk motora je bio ravnomjeran čim se upali moglo se osjetiti da je snažna mašina....










:123:
 
Član
Ja imam slicno tako samo sto kod mene nije freza nego za kopanje rupa... Ali kod mene je bio slican problem i kad dodam gas proma dobro cim opteretim (kad krenem busiti rupe) ona se zagusi i nema snage i kod mene je bio zaprljan filter zraka i ja ga ocistio i radi opet kao sat... :icon_smile: Pogledaj filter zraka, akonije prljav onda izmjeri kompresiju i vidi kakvo ti je sagorijevanje.... Isto tako kakav joj je cok jeli rucni ili automatski :)
 
Član
nakacis joj nitro mokri sistem i taman kad se zagusi ti ga aktiviraj trebalo bi rjesit probem;)
 
Član
zamolio bih bez spama ,i ovo je motor ako šta znate o ovome pomozite,

RS TURBO ,hvala na odg. sutra ću da vidim kakav je filter prije je bio ok sad neznam da nije majstor šta diro ;)
čok je ručni ,moraću još izmjeriti kompresiju
 
Član
Hm, ajde proveri kvacilo ako ga imas il tako nesto....pogledaj auspuh, filter, creva, onda blok i klip, jbg, kod ovih freza svasta moze da se pokvari....
 
Član
Ako je rucni cok onda probaj ostaviti malo na coku da radi i onda probaj jer ti moze biti da nije dobar odnos zraka i goriva jer je leden motor... Ali provjeri prvo filter zraka pa ako je ok tj. cist onda je upali i povuci cok i nek se ugrije (5-10minuta) i vrati cok pa probaj vidi dali ce imati snage. Ako isto bude onda izmjeri kompresiju. Jer inace motori ako to rade (pogotovo dvotaktni) to je najcesci problem je zaprljan filter zraka ili los odnos zraka i goriva.
 
Član
Pa ako je bio kod tog mehanicara ako je iole majstor prvo st oje provjerio je svijecica, kabl, lula valjda... :icon_smile:
 
Član
Trozic je napisao(la):
u nje je četverotaktni motor ,provjeriću sutra sve pa javim šta ima hvala na pomoći ;)

evo ovako prijatelju,krenes redom,,prvo provjeris filter benzina,moze se desit da ima negdje zacapljenje,onda kao sto su ti drugi rekli filter zraka moze vrlo lahko bit prljav,,zatim se baci na karburator,,dobro bi bilo da ga skines i da ga rastavis,zatim da ga poptopis u razredjivac,nek osoji 5 -10 minuta u nekoj posudi sa razredjivacem ,onda ga izvadis i vratis sve kako je bilo.....to bi trebalo da rijesi problem....
ona je mlada i mislim da nije za ocekivat da su joj klipni prstenovi ( karike ) otisle....znaci ja sumnjam na zacepljenje karburatora jer je to masina koja se ne pali svakodnevno i postoji velika mogucnost da se negdje zacepi nesto...;)
 
Član
Tako je @Dzeniii samo ja mu nebi preporucio da dira karburator jer ce dirnuti seraf za stelanje odnosa zraka i goriva i onda tesko da ce sam moci to nastelati ako ne zna....Kad budes to gledao ti skini prvo svijecicu i pogledaj kakve je boje, Ali prije negoli skines svijecicu upali je nek odradi pod cokom da se ugrije i onda ugasi cok i nek onda radi malo pod gasom nekih 2-3 minute pa onda skini svijecicu i vidi kakve je boje jer ako je upalis i radi pod cokom i onda pogledas tad nece biti dobar pokazatelj. Mora biti ugasen cok i malo raditi pod gasom (ne mora biti punmi gas). Svijecica ako je smedje boje tad ti je dobro sagorijevanje (dobar odnos zraka i goriva), ako je crna znaci da je puno goriva a malo zraka. Ako je boja bijele kafe ili siva onda ti fali goriva tj. puno zraka a malo goriva. To je sto se tice svijecice. Na karburatoru ne diraj serafcice za stelanje jer ces joj poremetiti odnos zraka i goriva. Javi kakve je boje svijecica pa ce se vidjeti sta dalje. :icon_smile:
 
Top