kutija za Stealth woofer *pomozite*

kutija za Stealth woofer *pomozite*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mladen_zu je napisao(la):
pa bila bi dobra.....samo mislim da nebi trebalo biti problema sa portom nekako mi je preblizu stranice

a ne vjerujem ba,nea sta...:) ja msm da je to "kulturna" kutija,,a sve u svemu,on ce svirat,pa bio on u onoj od 60 il od 70 litara..heh
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
CrueL je napisao(la):
probaj obicnu bass reflex kutiju,,,od 60 l,i port precnika 10cm,,,ja sam kod sebe bio pravio i bilo extra:icon_biggrin:,,
duzina=57cm
sirina=37cm
visina=40cm,,,,,,a port uzmes cijev za vodu imas u Tesli ja mislim da je 1,50 KM

ovo je kutija od 80-tak litara po ovim dimenzijama...

eddo@ kutija od 40-50 litara tunirana malo visocije nekih cca 50-55Hz uopste nije BR kutija, port bi bio dug koliko i sirok ukoliko bi se stavljao port od 10 cm a promjera 12 cm nekih 16cm duzine.... BR kutija je tunirana na najmanje 35hz ne zove se dzaba BRRRRRRRRRR kutija :icon_smile:
ja bi za taj sub uradio kutiju dimenzija V:35cm D:50cm Š:35cm port promjera 12cm, duzine 28cm to je tuning oko nekih 40Hz i tu ces da brujis ako ti je do brujenja...

P.S.
evo link za BassBox pa se malo igrajte, citajte tutorijale ugl...
http://rapidshare.com/files/139617131/BassBox_6_Pro.rar

joj dobro si jbt,,,ima nekih 84 l,,,,jesam se ja zehebo,,,,
 
Član
Eto imas vec dobrih savjeta ovde (i vise nego dobrih) a kontinuitet basa ne odredjujes kutijom a "dubinu" vec odredjujes, u svakom slucaju ako nisi za kompresa (zvuk) vec za BR (nabijacina) poslusaj bekira i uzivaj
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
CrueL je napisao(la):
probaj obicnu bass reflex kutiju,,,od 60 l,i port precnika 10cm,,,ja sam kod sebe bio pravio i bilo extra:icon_biggrin:,,
duzina=57cm
sirina=37cm
visina=40cm,,,,,,a port uzmes cijev za vodu imas u Tesli ja mislim da je 1,50 KM

ovo je kutija od 80-tak litara po ovim dimenzijama...

eddo@ kutija od 40-50 litara tunirana malo visocije nekih cca 50-55Hz uopste nije BR kutija, port bi bio dug koliko i sirok ukoliko bi se stavljao port od 10 cm a promjera 12 cm nekih 16cm duzine.... BR kutija je tunirana na najmanje 35hz ne zove se dzaba BRRRRRRRRRR kutija :icon_smile:
ja bi za taj sub uradio kutiju dimenzija V:35cm D:50cm Š:35cm port promjera 12cm, duzine 28cm to je tuning oko nekih 40Hz i tu ces da brujis ako ti je do brujenja...

P.S.
evo link za BassBox pa se malo igrajte, citajte tutorijale ugl...
http://rapidshare.com/files/139617131/BassBox_6_Pro.rar
a jesu to unutrasnje stranice ili vanjske..? :)
 
Član
CrueL je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
CrueL je napisao(la):
probaj obicnu bass reflex kutiju,,,od 60 l,i port precnika 10cm,,,ja sam kod sebe bio pravio i bilo extra:icon_biggrin:,,
duzina=57cm
sirina=37cm
visina=40cm,,,,,,a port uzmes cijev za vodu imas u Tesli ja mislim da je 1,50 KM

ovo je kutija od 80-tak litara po ovim dimenzijama...

eddo@ kutija od 40-50 litara tunirana malo visocije nekih cca 50-55Hz uopste nije BR kutija, port bi bio dug koliko i sirok ukoliko bi se stavljao port od 10 cm a promjera 12 cm nekih 16cm duzine.... BR kutija je tunirana na najmanje 35hz ne zove se dzaba BRRRRRRRRRR kutija :icon_smile:
ja bi za taj sub uradio kutiju dimenzija V:35cm D:50cm Š:35cm port promjera 12cm, duzine 28cm to je tuning oko nekih 40Hz i tu ces da brujis ako ti je do brujenja...

P.S.
evo link za BassBox pa se malo igrajte, citajte tutorijale ugl...
http://rapidshare.com/files/139617131/BassBox_6_Pro.rar

joj dobro si jbt,,,ima nekih 84 l,,,,jesam se ja zehebo,,,,

tko pise zlo ne misli :lol: ;)
 
Član
ej people...samo da vam javim da sam napravio kutiju..;)
60 l,
bass reflex,
iverica 18 mm ,
port 28 cm,
.....i zvuk je dobar,,,ja sam licno zadovoljan..i hvala svima jos jednom na savjetima..:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top