kutija za Stealth woofer *pomozite*

kutija za Stealth woofer *pomozite*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ljudi...ovako.. imam Stealth Chrome 12" woofer..sa 450w peak,i 250w rms...
pa bi trebo napravit kutiju za njega...pa ako iko zna dobre dimenzije..moze i za bass reflex a i slot port kutiju....bilo bi dobro kad bi neko mogo pomoc..;) hvala unaprijed..:)

**srce prati bass**
 
Član
vidi koji je tacno model pise na magnetu vjerovatno pa da nadjemo na googlu od kolko litara kutija treba i onda je za dimenzije i oblik kutije lako imaju neki programe za racunanje pa ce ti netko odradit ;)
 
Član
probaj obicnu bass reflex kutiju,,,od 60 l,i port precnika 10cm,,,ja sam kod sebe bio pravio i bilo extra:icon_biggrin:,,
duzina=57cm
sirina=37cm
visina=40cm,,,,,,a port uzmes cijev za vodu imas u Tesli ja mislim da je 1,50 KM
 
Član
hvala vam momci...hh...naso si me beni..xD ma i ja sam konto 60 l ..al hajd reko da vidim sta ostali misle kako je najbolje..:D
a tesko je nac inf. o ovom wooferu..jer nije neka bog zna marka pa zato... al hajd ako imate vremena..ukucajte Stealth Chrome 12" woofer ..:) aj pa javte ako ima sta..:)
 
Član
ne nego stavit ga u nekih 40-50 litara kutiju tuniranu malo visocije (nekih cca 50-55Hz) ... za wannabe bassove poput ovog takve kutije daju "najbolje rezultate" ... a igy nije losa ta tvoja ni u kom slucaju, samo sto ja mislim da ovom liku nije do "SQ"-a vec mu je do nabijacine tako da kompres otpada ...
 

IGY

Član
ako mu je do nabijacine onda po tvom
ako hoce zvuka onda po mom :cool:
i jedno i drugo rjesenje je dobro, samo sto nije precizirao sta zeli :lol:
 
Član
CrueL je napisao(la):
probaj obicnu bass reflex kutiju,,,od 60 l,i port precnika 10cm,,,ja sam kod sebe bio pravio i bilo extra:icon_biggrin:,,
duzina=57cm
sirina=37cm
visina=40cm,,,,,,a port uzmes cijev za vodu imas u Tesli ja mislim da je 1,50 KM

ovo je kutija od 80-tak litara po ovim dimenzijama...

eddo@ kutija od 40-50 litara tunirana malo visocije nekih cca 50-55Hz uopste nije BR kutija, port bi bio dug koliko i sirok ukoliko bi se stavljao port od 10 cm a promjera 12 cm nekih 16cm duzine.... BR kutija je tunirana na najmanje 35hz ne zove se dzaba BRRRRRRRRRR kutija :icon_smile:
ja bi za taj sub uradio kutiju dimenzija V:35cm D:50cm Š:35cm port promjera 12cm, duzine 28cm to je tuning oko nekih 40Hz i tu ces da brujis ako ti je do brujenja...

P.S.
evo link za BassBox pa se malo igrajte, citajte tutorijale ugl...
http://rapidshare.com/files/139617131/BassBox_6_Pro.rar
 
Član
heh..vidim ja..svasta ste vi meni pisali..:D ... nisam ljubitelj kom. kutija,nego bassreflex..:) znaci jednostavno hocu da sto vise udara,da ima dublji i duzi bass... pa et... i jos samo ovo..sta vam tacno znaci "tunirana" kutija..?
 
Član
marko_v je napisao(la):
za to moras vec imati neki programcic,frekvu odresjujes samom velicinom kutije,duzinom porta itd.

aha...imam na kom. frequency generator...pravo dobar program za isprobavanje zvucnika na svim frekvencijama...:D
 
Član
Dimenzije kutije + dimenzije porta = tuning kutije
tuning kutije = frekfencija na kojoj kutija radi...

kad te neko pita "na koliko ti je tunirana kutija" misli na kojoj frekfenciji radi...:icon_question:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Dimenzije kutije + dimenzije porta = tuning kutije
tuning kutije = frekfencija na kojoj kutija radi...

kad te neko pita "na koliko ti je tunirana kutija" misli na kojoj frekfenciji radi...:icon_question:


nezz...ev ja sam vako sebi zamislio kutiju..pa recite sta vi mislite..:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top