Kutija za 2 woofera 12"

Kutija za 2 woofera 12"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G_T_I je napisao(la):
daj nam model pojacala
http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://hifi-leipzig.de/shop/images/product_images/info_images/913_1.jpg&imgrefurl=http://www.hifi-leipzig.de/shop/product_info.php/info/p913_Sony-TA-F420-kraeftiger-Verstaerker.html&usg=__AqEgvigkT0IWSuJp_3wOXwejmkw=&h=140&w=210&sz=8&hl=bs&start=4&um=1&tbnid=jPvKOMfWn5ofjM:&tbnh=71&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3DSONY%2BF420%2BAMPLIFIER%26um%3D1%26hl%3Dbs%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26sa%3DX

ETO TI LINK....ALI SLABO DA ĆEŠ TU IŠTA NAĆI....JER IMAJU SAMO SLIKE...I NEŠTO MALO PODATAKA...ALI SLABO....ALI IMAJU SLIKE ET....;);););)
 
Član
Kako sam ja shvatio ovo je pojacalo 2/2, a ne 2+2 kanala, nebitno nije zezeanje kada to sve zavrsis pojacaj na 3/4 snage pojacala ,pa nam javi i sretno;)
 
G_T_I je napisao(la):
Kako sam ja shvatio ovo je pojacalo 2/2, a ne 2+2 kanala, nebitno nije zezeanje kada to sve zavrsis pojacaj na 3/4 snage pojacala ,pa nam javi i sretno;)
Ovco pojačalo brate ima 4 izlaza....s tim da možeš prebacit svu snagu na jedan izlaz.....a možeš i podijeliti na 4 ili na 2 izlaza.....ma betonn pojačalo...OK...hvala puno brate.....za par dana uzimam jedan....pa onda kad skupim para opet drugi i pravim onda kutiju za oba.....uglavnom odlučio sam...uzimam d2 definitivno...i hvala vam svima na lijepim željama.....a čim uzmem woofer...ide klip.....boom boom booooooooooooooooom....hah....:lol::lol::lol::lol::icon_smile::icon_smile:;);)
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Kako sam ja shvatio ovo je pojacalo 2/2, a ne 2+2 kanala, nebitno nije zezeanje kada to sve zavrsis pojacaj na 3/4 snage pojacala ,pa nam javi i sretno;)
Ovco pojačalo brate ima 4 izlaza....s tim da možeš prebacit svu snagu na jedan izlaz.....a možeš i podijeliti na 4 ili na 2 izlaza.....ma betonn pojačalo...OK...hvala puno brate.....za par dana uzimam jedan....pa onda kad skupim para opet drugi i pravim onda kutiju za oba.....uglavnom odlučio sam...uzimam d2 definitivno...i hvala vam svima na lijepim željama.....a čim uzmem woofer...ide klip.....boom boom booooooooooooooooom....hah....:lol::lol::lol::lol::icon_smile::icon_smile:;);)

auu slabo jarane pojacalo za taj 1 woofer a da ne govorim za 2

koliko sam razumio po podacima sa linka pojacalo ima 110W po izlazu

a taj woofer ti je mislim 400RMS znaci 4 ovakva pojacala za 1 taj woofer

svirace to ali samo 20% od pune snage 1 woofera a 2 kad spojis heheh no comment
 
HerrNuki je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Kako sam ja shvatio ovo je pojacalo 2/2, a ne 2+2 kanala, nebitno nije zezeanje kada to sve zavrsis pojacaj na 3/4 snage pojacala ,pa nam javi i sretno;)
Ovco pojačalo brate ima 4 izlaza....s tim da možeš prebacit svu snagu na jedan izlaz.....a možeš i podijeliti na 4 ili na 2 izlaza.....ma betonn pojačalo...OK...hvala puno brate.....za par dana uzimam jedan....pa onda kad skupim para opet drugi i pravim onda kutiju za oba.....uglavnom odlučio sam...uzimam d2 definitivno...i hvala vam svima na lijepim željama.....a čim uzmem woofer...ide klip.....boom boom booooooooooooooooom....hah....:lol::lol::lol::lol::icon_smile::icon_smile:;);)

auu slabo jarane pojacalo za taj 1 woofer a da ne govorim za 2

koliko sam razumio po podacima sa linka pojacalo ima 110W po izlazu

a taj woofer ti je mislim 400RMS znaci 4 ovakva pojacala za 1 taj woofer

svirace to ali samo 20% od pune snage 1 woofera a 2 kad spojis heheh no comment
eeeee...znao sam....svi se odma zalijećete......da je po 110....e vidiš jarane...zajebo si se......i ja sam mislio da me frajer zajebo,ali nije.....priključivano je ovo pojačalo i mjerena mu je snaga.....kilovat je snage......;);););)....a dok je na njemu radio woofer...on je imao 400 RMS-a kao i pioneer i na 4-tvorci je več krčao....znači on može gurati bar 2 woofera po 400 RMS-a....i plus fine tonce....pa zaboga....ne uzima baky svašta....;););)
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
eeeee...znao sam....svi se odma zalijećete......da je po 110....e vidiš jarane...zajebo si se......i ja sam mislio da me frajer zajebo,ali nije.....priključivano je ovo pojačalo i mjerena mu je snaga.....kilovat je snage......;);););)....a dok je na njemu radio woofer...on je imao 400 RMS-a kao i pioneer i na 4-tvorci je več krčao....znači on može gurati bar 2 woofera po 400 RMS-a....i plus fine tonce....pa zaboga....ne uzima baky svašta....;););)

kak si mjerio snagu:icon_question: treba mi to u neke druge svrhe:icon_biggrin:
 
edoze je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
eeeee...znao sam....svi se odma zalijećete......da je po 110....e vidiš jarane...zajebo si se......i ja sam mislio da me frajer zajebo,ali nije.....priključivano je ovo pojačalo i mjerena mu je snaga.....kilovat je snage......;);););)....a dok je na njemu radio woofer...on je imao 400 RMS-a kao i pioneer i na 4-tvorci je več krčao....znači on može gurati bar 2 woofera po 400 RMS-a....i plus fine tonce....pa zaboga....ne uzima baky svašta....;););)

kak si mjerio snagu:icon_question: treba mi to u neke druge svrhe:icon_biggrin:
haver mi ima instrumente za mjerenje snaga pojačala,woofera,zvučnika....uglavnom što se oprema koristi po takmičenjima......i prikopčali pojačalo normalno na laptop....i pustili jedan tempo....ne znam kako da ti objasnim....znači nije bilo ubrzanaja...niti je lupo bass....nego pustio on na izlaze istu frekvenciju ili šta već.....i rega mu očitalo na laptopu na instrumentu.....a da te pitam haveru.....po tebi jeli bolje da uzmem d2.....???pojačalo mi radi na 4-16 oma.....kad premostim d2 imaću 4.....i biće bom bom boooooooooooooooooooom.....??ozbiljno te pitam...koji je bolji d4 ili d2?:icon_biggrin:
 

IGY

Član
mislim da nas sve redom zajebavas
procitaj sam temu od pocetka pa vidi koliko si puta promjenio misljenje
 
Član
[/quote]
eeeee...znao sam....svi se odma zalijećete......da je po 110....e vidiš jarane...zajebo si se......i ja sam mislio da me frajer zajebo,ali nije.....priključivano je ovo pojačalo i mjerena mu je snaga.....kilovat je snage......;);););)....a dok je na njemu radio woofer...on je imao 400 RMS-a kao i pioneer i na 4-tvorci je več krčao....znači on može gurati bar 2 woofera po 400 RMS-a....i plus fine tonce....pa zaboga....ne uzima baky svašta....;););)
[/quote]

vjeruj taj te frajer zajebo ;)
110 je po izlazu i to mozda cak max power a to sto je woofer krcao na 4-vorci heheh to je zato sto ti je pojacalo u clipingu :icon_rolleyes: citaj NEMA DOVOLJNO SNAGE
tp pojacalo da ima 1kw taj woofer nebi krcao vec bi ga pocelo izbijat tj,. lupao mi grlom u magnet drugim rjecima shebo bi ti se :icon_smile:
 
eeeee...znao sam....svi se odma zalijećete......da je po 110....e vidiš jarane...zajebo si se......i ja sam mislio da me frajer zajebo,ali nije.....priključivano je ovo pojačalo i mjerena mu je snaga.....kilovat je snage......;);););)....a dok je na njemu radio woofer...on je imao 400 RMS-a kao i pioneer i na 4-tvorci je več krčao....znači on može gurati bar 2 woofera po 400 RMS-a....i plus fine tonce....pa zaboga....ne uzima baky svašta....;););)
[/quote]

vjeruj taj te frajer zajebo ;)
110 je po izlazu i to mozda cak max power a to sto je woofer krcao na 4-vorci heheh to je zato sto ti je pojacalo u clipingu :icon_rolleyes: citaj NEMA DOVOLJNO SNAGE
tp pojacalo da ima 1kw taj woofer nebi krcao vec bi ga pocelo izbijat tj,. lupao mi grlom u magnet drugim rjecima shebo bi ti se :icon_smile:
[/quote]
pa izbijalo ga je.....krčo zvučnik....nije mogo da podnese snagu....ali dobro nea vezze....POJEDINI MISLE DA VAS ZAJEBAVAM I NEMA POTREBE DA IKO OVDE VIŠE KOMENTARIŠE...TEMU ZAKLJUČAJTE...I GOTOVA STVAR.....ALI JA ZNAM KAKO ĆE RADITI....POZZZS VIMA....;);)

IGY je napisao(la):
mislim da nas sve redom zajebavas
procitaj sam temu od pocetka pa vidi koliko si puta promjenio misljenje
wtf:icon_eek::icon_eek:...pa šta bi ti da kupuješ woofere....to se ne bi bojo u šta ćeš dati pare....neću haveru da kasnije žalim u šta dade pare...kontaš....ako je kučno pojačalo recite fino d4 ili d2...šta ti je ba...što bi vas zajebavo....ja fino tražim savjet...a ti tako haveru...al eto nema vezze.....
 
Član
DE nam reci je li ti taj wooofer radio BOOOOOOOM u kutiji ili si ga nako spustio na pod pa on poceo krcati, a to mjerenje od 1kw, ccccccc, tvoje je pojacalo 125 eura, za takvu snagu kucnog pojacala treba se izvaliti makar 1.000 eura i tesko da SONY to moze , za te stvari postoji NAD, HARMAN KARDON, itd i ociigledno ne znas sta je nominalna snaga, sta sinusna, sta P.M.P.O. zbrajas to ko pojedini ljudi konje u autu ,pa se kontas to je nesto ,nebitno moguce je kad sve to spojis i zavrsis da iz pojacala osjetis neki cudan miris ,ne to nije rostilj ,to je integralno kolo i na onim slikama ne vidjeh da ti pojacalo ima aktivnu ventilaciju tolika snaga bez ventilacije, kako mora da je neko super napredno, vjerovatno jeste dok mozes sve kanle spojiti u jedan, pa nije trska da u metlu spajas:lol:
 
Član
Baky!!!
Vidi reko sam ti kako ces, znaci "mozes" to spojiti sve na to pojacalo, ali pazi dokle ides sa gainom... nemoj pretjerivati, kad pocne distorzija (izoblicavanje zvuka) to ti je granica... Pazi kucna pojacala u sustini imaju slican princip rada kao i auto pojacala ali se ipak razlikuju... Auto pojacalo mozes opteretiti jacom snagon nego sto je deklarisano ali istom otporom koji je deklarisan dok sa kucnim pojacalom to nemozes... npr ako je snaga kucnog pojacala deklarisana na 100W onda gura zvucnik do 100w, dok kod auto pojacala snaga deklarisana na npr 500w moze gurati zvucnik od 1500w ali na otporu koji je propisan naravno...
E sad NIKO OVDJE nije toliko kompetentan da ti kaze kako ce to raditi kod tebe, mislim svi ponesto znamo ali u sustini ne znamo sve...
Znaci sve je do tebe i tvog UHA kako ces ocijeniti kvalitetu zvuka i znati gdje mu je granica maximale... znaci sve to pokopcas na sto veci otpor... nek ima fini topli zvuk kucne muzike... oznaci sebi na amp-u gdje ti je max... nedaj da apm ide u protect jer moze otici u protect 10-15 puta posle cega ti ne gine u 90% slucajeva kolaps amp-a...

pozzzz i sretno u slaganju muzike... ;)
 
Bekir_SA je napisao(la):
Baky!!!
Vidi reko sam ti kako ces, znaci "mozes" to spojiti sve na to pojacalo, ali pazi dokle ides sa gainom... nemoj pretjerivati, kad pocne distorzija (izoblicavanje zvuka) to ti je granica... Pazi kucna pojacala u sustini imaju slican princip rada kao i auto pojacala ali se ipak razlikuju... Auto pojacalo mozes opteretiti jacom snagon nego sto je deklarisano ali istom otporom koji je deklarisan dok sa kucnim pojacalom to nemozes... npr ako je snaga kucnog pojacala deklarisana na 100W onda gura zvucnik do 100w, dok kod auto pojacala snaga deklarisana na npr 500w moze gurati zvucnik od 1500w ali na otporu koji je propisan naravno...
E sad NIKO OVDJE nije toliko kompetentan da ti kaze kako ce to raditi kod tebe, mislim svi ponesto znamo ali u sustini ne znamo sve...
Znaci sve je do tebe i tvog UHA kako ces ocijeniti kvalitetu zvuka i znati gdje mu je granica maximale... znaci sve to pokopcas na sto veci otpor... nek ima fini topli zvuk kucne muzike... oznaci sebi na amp-u gdje ti je max... nedaj da apm ide u protect jer moze otici u protect 10-15 puta posle cega ti ne gine u 90% slucajeva kolaps amp-a...

pozzzz i sretno u slaganju muzike... ;)
ma hvala tebi jarane....vidi se da si bog oko muzike....ja ću uzeti d2 jedan za početak.....on će raditi normalno...pa ću onda i drugi čim uzmem i njega.....a neće puno raditi na kučnom pojačalu...idu u auto....a i ti kažeš da je d2 bolji što se tiće svega...hvala tebi jarane na svemu....ABD ja kad budem u auto muziku ubacivo ti ćeš mi nači dobro pojačalo i ti češ mi sve spojiti...nije bitno koliko para haveru.....;);)

G_T_I je napisao(la):
DE nam reci je li ti taj wooofer radio BOOOOOOOM u kutiji ili si ga nako spustio na pod pa on poceo krcati, a to mjerenje od 1kw, ccccccc, tvoje je pojacalo 125 eura, za takvu snagu kucnog pojacala treba se izvaliti makar 1.000 eura i tesko da SONY to moze , za te stvari postoji NAD, HARMAN KARDON, itd i ociigledno ne znas sta je nominalna snaga, sta sinusna, sta P.M.P.O. zbrajas to ko pojedini ljudi konje u autu ,pa se kontas to je nesto ,nebitno moguce je kad sve to spojis i zavrsis da iz pojacala osjetis neki cudan miris ,ne to nije rostilj ,to je integralno kolo i na onim slikama ne vidjeh da ti pojacalo ima aktivnu ventilaciju tolika snaga bez ventilacije, kako mora da je neko super napredno, vjerovatno jeste dok mozes sve kanle spojiti u jedan, pa nije trska da u metlu spajas:lol:
a dobro haveru nisam ovde došo da se svađam niti to želim.....pozz;);)
 
Član
vala ja tebe vise ne pratim,prvo si pitao kolika je litraza kutije za 2 bassa,onda hoces na kucno spajat,onda se pitas koji je bolji,sad hoces jedan kupovat:icon_question:
kak mislis da ce ti jedan radit u kutiji koja je zapreminom i otvorima radjena za 2:icon_question:svasta:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top