Kutija za 2 woofera 12"

Kutija za 2 woofera 12"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh da počnem i ja malo sa svojim projektima....naime moj prvi projekat će biti pravljenje kutije za 2 subwoofera promjera 12" marke Pioneer......Kutiju će praviti stručna osoba.....znači stolar....biće učvršćena šarafima,lijepljena....i pravit će se stolarski spojevi.....znači jednom riječu kutija će biti neuništiva što se tiće čvrstine...Ja sam pokušao razraditi dimenzije te kutije po Pioneer katalogu...ali bih ipak želio da podijelim te dimenzije sa vama,jer ipak ovde su stručne osobe i osobe koje su imale iskustva sa tim kutijama za woofere....kutiju naravno mislim staviti u gepek....prema mojoj razradi dimenzija kutije,ona je dužine 101,4cm, visine 52,7cm i dubine 43cm....e sada želim da vi dajete svoje komentare i prijedloge,jer želim da napravim kutiju baš perfektnu....također želim da vi kažete svoja mišljenja da li da je pravim sa bass reflexima naprijed?ako vi imate prijedloge prepravke dimenzija....danas sam mjerio gepek Golfa 2...i ne bi mogla ova kutija stati u njega jer je gepek ok 95-97 cm....jer dosta gepeka odbijaju sa strane izbočine amortizera...molio bih nekog ako može da isprojektuje mi kutiju ili da dadne prijedloge.....Evo ja stavljam izgled kutije otprilike...kakvu sam je ja zamislio...ovi crveni krugovi predstavljaju woofere,a plavi reflexe....UNAPRIJED HVALA VAM SVIMA PUNO KOJI MI POMOGNETE...:icon_smile::icon_smile:
 
Član
Imam kutiju isto izgleda kao ovaj layout sto si predlozio i mogu ti reci da sam zadovoljan sto se tiche dubine bass-a i sviranja woofera . . . samo ti je jako bitno za sta pravish kutiju . . . da li je za slusanje ili dB drag jel ima puno razlike sto se tiche velicine aeroporta i dubine kutije i sl.
 
nihad3tzo je napisao(la):
Imam kutiju isto izgleda kao ovaj layout sto si predlozio i mogu ti reci da sam zadovoljan sto se tiche dubine bass-a i sviranja woofera . . . samo ti je jako bitno za sta pravish kutiju . . . da li je za slusanje ili dB drag jel ima puno razlike sto se tiche velicine aeroporta i dubine kutije i sl.
ma ovo će biti kutija za 2 pioneer woofera po 3 kilovata....i naravno za nenormalno jak bass...mislim dubok....praviće se baš čvrsta kutija....neće bviti samo šarafi i drvofiks.....nego baš stolarski spojevi....nea šanse da se raspadne......samo trebam ugajguliti dimenzije....;)
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
nihad3tzo je napisao(la):
Imam kutiju isto izgleda kao ovaj layout sto si predlozio i mogu ti reci da sam zadovoljan sto se tiche dubine bass-a i sviranja woofera . . . samo ti je jako bitno za sta pravish kutiju . . . da li je za slusanje ili dB drag jel ima puno razlike sto se tiche velicine aeroporta i dubine kutije i sl.
ma ovo će biti kutija za 2 pioneer woofera po 3 kilovata....i naravno za nenormalno jak bass...mislim dubok....praviće se baš čvrsta kutija....neće bviti samo šarafi i drvofiks.....nego baš stolarski spojevi....nea šanse da se raspadne......samo trebam ugajguliti dimenzije....;)


koje woofere imas jel 3kw rms-a
 
Član
xzone je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
nihad3tzo je napisao(la):
Imam kutiju isto izgleda kao ovaj layout sto si predlozio i mogu ti reci da sam zadovoljan sto se tiche dubine bass-a i sviranja woofera . . . samo ti je jako bitno za sta pravish kutiju . . . da li je za slusanje ili dB drag jel ima puno razlike sto se tiche velicine aeroporta i dubine kutije i sl.
ma ovo će biti kutija za 2 pioneer woofera po 3 kilovata....i naravno za nenormalno jak bass...mislim dubok....praviće se baš čvrsta kutija....neće bviti samo šarafi i drvofiks.....nego baš stolarski spojevi....nea šanse da se raspadne......samo trebam ugajguliti dimenzije....;)


koje woofere imas jel 3kw rms-a

ubij me ak sam cuo da 12-ka izvlaci 3kW rmsa:lol:
tesko i maxa da pioneer izvlaci,mozda samo spl pro serija,ne vjerujem da ostali mogu,accelrate su slabi za to,a i ovi ostali
 
edoze je napisao(la):
xzone je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
nihad3tzo je napisao(la):
Imam kutiju isto izgleda kao ovaj layout sto si predlozio i mogu ti reci da sam zadovoljan sto se tiche dubine bass-a i sviranja woofera . . . samo ti je jako bitno za sta pravish kutiju . . . da li je za slusanje ili dB drag jel ima puno razlike sto se tiche velicine aeroporta i dubine kutije i sl.
ma ovo će biti kutija za 2 pioneer woofera po 3 kilovata....i naravno za nenormalno jak bass...mislim dubok....praviće se baš čvrsta kutija....neće bviti samo šarafi i drvofiks.....nego baš stolarski spojevi....nea šanse da se raspadne......samo trebam ugajguliti dimenzije....;)


koje woofere imas jel 3kw rms-a

ubij me ak sam cuo da 12-ka izvlaci 3kW rmsa:lol:
tesko i maxa da pioneer izvlaci,mozda samo spl pro serija,ne vjerujem da ostali mogu,accelrate su slabi za to,a i ovi ostali
ma ne 3kw RMS-a....mislim na 3KW max......mislim na one pioneer.....:lol::lol::lol:....a uzmi najnoviji katalog pioneer woofera...pa ćeš vidjeti da ima woofera po 3kW RMS-a.....a max snaga tog woofera je 8KW....;);)
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ubij me ak sam cuo da 12-ka izvlaci 3kW rmsa:lol:
tesko i maxa da pioneer izvlaci,mozda samo spl pro serija,ne vjerujem da ostali mogu,accelrate su slabi za to,a i ovi ostali
ma ne 3kw RMS-a....mislim na 3KW max......mislim na one pioneer.....:lol::lol::lol:....a uzmi najnoviji katalog pioneer woofera...pa ćeš vidjeti da ima woofera po 3kW RMS-a.....a max snaga tog woofera je 8KW....;);)

kao sto rekoh,spl pro serija, i onu su ti 15-ke;)
a ti si vjerovatno imao na umu da kupis one championship series,oznaka je 3001d4 il tako nesto:icon_question: oni su ti 1kW rms-a ak se ne varam;)
strojke...
 
edoze je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ubij me ak sam cuo da 12-ka izvlaci 3kW rmsa:lol:
tesko i maxa da pioneer izvlaci,mozda samo spl pro serija,ne vjerujem da ostali mogu,accelrate su slabi za to,a i ovi ostali
ma ne 3kw RMS-a....mislim na 3KW max......mislim na one pioneer.....:lol::lol::lol:....a uzmi najnoviji katalog pioneer woofera...pa ćeš vidjeti da ima woofera po 3kW RMS-a.....a max snaga tog woofera je 8KW....;);)

kao sto rekoh,spl pro serija, i onu su ti 15-ke;)
a ti si vjerovatno imao na umu da kupis one championship series,oznaka je 3001d4 il tako nesto:icon_question: oni su ti 1kW rms-a ak se ne varam;)
strojke...
da te sam mislio....jbg haveru i one grme nenormalno.....vidi....imam jedno pitanje pa ako možeš pomozi....sad imam u sobi kučno pojačalo sony....dramma jako...radi na 4-16 oma....e sad hoću da na njega nabacim 2 Pioneera po 1200W....ali ne znam da li da uzimam TS-W307D4 ili TS-W307D2.....Haver mi je preporučio.....tačnije bekir iz carbona....da su bolji D4....a ovi D2 su za takmičenja.....e sad ne znam koji je bolji....rekao mi je da premostim srednje izvode + i -....a krajnji skroz lijevi i krajnji skroz desni da spojim na pojačalo.....e sad ne znam fakat šta je bolje D2 ili D4....
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
da te sam mislio....jbg haveru i one grme nenormalno.....vidi....imam jedno pitanje pa ako možeš pomozi....sad imam u sobi kučno pojačalo sony....dramma jako...radi na 4-16 oma....e sad hoću da na njega nabacim 2 Pioneera po 1200W....ali ne znam da li da uzimam TS-W307D4 ili TS-W307D2.....Haver mi je preporučio.....tačnije bekir iz carbona....da su bolji D4....a ovi D2 su za takmičenja.....e sad ne znam koji je bolji....rekao mi je da premostim srednje izvode + i -....a krajnji skroz lijevi i krajnji skroz desni da spojim na pojačalo.....e sad ne znam fakat šta je bolje D2 ili D4....
iskreno,nemam pojma kakva je razlika izmedju ta dva,ono prakticno,,razlike u karakteristikama su minimalne...a sto se tice toga koji je bolji,poslusaj bekira,on se konta u te stvari,ja sam jedno vreijeme koristio d4 i ubi,a sa d2 se nisam susretao;) poslusaj njega,neces se pokajat;)
 
edoze je napisao(la):
BAHRO_BAKY je napisao(la):
da te sam mislio....jbg haveru i one grme nenormalno.....vidi....imam jedno pitanje pa ako možeš pomozi....sad imam u sobi kučno pojačalo sony....dramma jako...radi na 4-16 oma....e sad hoću da na njega nabacim 2 Pioneera po 1200W....ali ne znam da li da uzimam TS-W307D4 ili TS-W307D2.....Haver mi je preporučio.....tačnije bekir iz carbona....da su bolji D4....a ovi D2 su za takmičenja.....e sad ne znam koji je bolji....rekao mi je da premostim srednje izvode + i -....a krajnji skroz lijevi i krajnji skroz desni da spojim na pojačalo.....e sad ne znam fakat šta je bolje D2 ili D4....
iskreno,nemam pojma kakva je razlika izmedju ta dva,ono prakticno,,razlike u karakteristikama su minimalne...a sto se tice toga koji je bolji,poslusaj bekira,on se konta u te stvari,ja sam jedno vreijeme koristio d4 i ubi,a sa d2 se nisam susretao;) poslusaj njega,neces se pokajat;)
ma bekir je meni govorio da je D4 za slušanja.....a D2 za takmičenja......a ima razlike valjda u otporima.....to mi je rekao.....a imam brate betonn pojačalo sony....može gurati ko s pjesmom 2 woofera po 400RMS-a....čak i više.....jer stvarno pojačalo je dramma.....do sad je polomilo membrana i membrana....a mene interesuje imali kakve razlike između bass.....kakav je bass kod D4 i jesi li ti premostivo srednje izlaze mislim na + i - u sredini???
 

IGY

Član
hoces moje paje 307D2
dobijes i kutiju pravljenu samo za njih
ja sam se takmicio sa njima, ali sam ih i koristio za slzusanje
e sad dali hoces D2 ili D4 ti zavisi vise od pojacala, na koliko je ohm-a stabilno;)
 
Član
Da kao sto Igy rece zavi si ti od otpora na pojacalu koji ti pasu!

D4 imaju dvije zavojnice po 4 oma tak'da ih na pojacalo mos spojit da ti rade na 4 il'2 oma!
D2 mozes spoit tak da ti radi na 1 om,il svaku zavojnicu od 2 oma da spojis posebno na izlaz od pojacala !
Manji otpor vise snage,al vise i opterecenja na pojacalo a ta kucna ne vjerujem da su stabilna i na 2 !
 
IGY je napisao(la):
hoces moje paje 307D2
dobijes i kutiju pravljenu samo za njih
ja sam se takmicio sa njima, ali sam ih i koristio za slzusanje
e sad dali hoces D2 ili D4 ti zavisi vise od pojacala, na koliko je ohm-a stabilno;)
kod mene je haveru kučno pojačalo sony i ono radi na 4-16 oma...e sad ne znam koji su bolji za kučnog pojačala...D4 ili D2???

adi187 je napisao(la):
Da kao sto Igy rece zavi si ti od otpora na pojacalu koji ti pasu!

D4 imaju dvije zavojnice po 4 oma tak'da ih na pojacalo mos spojit da ti rade na 4 il'2 oma!
D2 mozes spoit tak da ti radi na 1 om,il svaku zavojnicu od 2 oma da spojis posebno na izlaz od pojacala !
Manji otpor vise snage,al vise i opterecenja na pojacalo a ta kucna ne vjerujem da su stabilna i na 2 !
meni brate je kučno pojačalo sony...i ja planiram uzeti 2 komada za kuće....heheh....a pojačalo radi na 4-16 oma.....pa sad ne znam koji je bolji za kučnog D4 ili D2....???
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
IGY je napisao(la):
hoces moje paje 307D2
dobijes i kutiju pravljenu samo za njih
ja sam se takmicio sa njima, ali sam ih i koristio za slzusanje
e sad dali hoces D2 ili D4 ti zavisi vise od pojacala, na koliko je ohm-a stabilno;)
kod mene je haveru kučno pojačalo sony i ono radi na 4-16 oma...e sad ne znam koji su bolji za kučnog pojačala...D4 ili D2???

adi187 je napisao(la):
Da kao sto Igy rece zavi si ti od otpora na pojacalu koji ti pasu!

D4 imaju dvije zavojnice po 4 oma tak'da ih na pojacalo mos spojit da ti rade na 4 il'2 oma!
D2 mozes spoit tak da ti radi na 1 om,il svaku zavojnicu od 2 oma da spojis posebno na izlaz od pojacala !
Manji otpor vise snage,al vise i opterecenja na pojacalo a ta kucna ne vjerujem da su stabilna i na 2 !
meni brate je kučno pojačalo sony...i ja planiram uzeti 2 komada za kuće....heheh....a pojačalo radi na 4-16 oma.....pa sad ne znam koji je bolji za kučnog D4 ili D2....???



:lol:
haveru :lol::lol:
ako ti je pojacalo sony koje kazes pravo jako :) i radi na 4 do 16 ohma onda sebi kupi dva d2 i stavis jednog na 4 ohma drugog na 4 ohma i spojis na izlaze od pojacala svaki odvojeno ovo ti je kombinacija za max snage

ako zelis dva d4 onda uzmes jednog i njega spustis na 2 ohma paralelnom vezom namotaja i drugog isto tako i onda obojicu seriski na izlaz od pojacala isto ce raditi na 4 ohma samo na 1 kanalu znaci manje snage

moj prijedlo prva solucija haveru :lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top