kutija,kablovi...

kutija,kablovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SPL kutija mora biti pod pravim uglovima znaci ni jedna strana ne smije biti pod uglom,radis je iskljucivo od medijapana i to 18 mm nikako ispod preko je pozeljno al nije tolko neophodno ...
Kutiju preci iznutra sa fiberom predjes rubove popunis silikonom prije toga!
Uvecini slucajeva kutija za spl ima manji volumen nego ona za slušanje.
Prilikom sklapanja svaki elemenat koji spajas mazes lepilom i koristis sarafe za spajanje, ne stedi ni na sarafima ni na lepilu Icon_coolIcon_lol woofer i port idu sa iste strane, port mozes kupit gotov al posto je poskup moze posluzit i neka pravljena varijanta od vodovodne cijevi i tak kao sto sam ti vec reko u prethodnom postu ....
Ta trenutna kutije poprilicno dobro svira i nek ti bude temelj za dalje proracune mozda samo malo izmjene i to je to,pokusaj na ovoj svojoj kutij ovaj slot port prosirit i produbit il sta pa vidi kakv ti je zvuk mada je to tesko bez term laba al et pokusaj ...:icon_rolleyes:

Sto se tice damping materijala i tu ona stara kolko para tolko i muzike...sto skuplji to i kvalitetni ,ima i alternativa tipa bitumenske trake i paste za gradjevinarstvo al nije to to ...Dynamat ti je najbolji al gotovo i najskuplji materijal za dampiranje, imas jeftiniju alternativu STP a sad kolko treba ne znam koje je auto,najbitnije je krov uradit al moras tapacirung skinut a to i nije bas lagano ....ovaj standartplast StP imas u caraudio.ba pa pogledaj ...

I puste vise te tajnosti i vama je neko moro reci par stvari sto skrivati, reci javni i nek i drugi znaju i nauce pa ce nekom posluzit ...
 
Član
Od ovih nasih postova ce barem imat neke koristi a od ovok tvog da Bog da,usput Bog se pise velikim slovom ....;):lol::lol::lol:

Mogo si mu i ti dat koji savjet kad vec citas temu umjesto sto je bezveze spamas :icon_rolleyes:
 
Član
eddo je napisao(la):
jaoooooj ko njemu daje savjete za takmicenje bozeeeeee ... :lol:

sta je pogresno rekao :icon_rolleyes:

tebi sto se pravopisa tice usput definitivno moze davati savjete.... :lol:

:icon_exclaim:
 
Član
ljudi teorija je mozda 5% SPL-a ... ma kakvih 5% nije ni 2% ... i onda se vi nadjete da djelite savjete o spl-u pa j*ote ja nista neznam pa sutim a vi se raspisali tu ko da ste izmislili SPL ... za mene se samo Allah pise velikim slovom, bog moze bit svako pa i cak noris ... :lol:


Spreco ako hoces da naucis nesto, ubodnu pilu, medijapan, drvofix, sarafi, poliester (ili lak za brodski pod), par sarafcigera, aeroport mislim da je 16-ka ok, tu je igy koristio, al ja bi opet navrno 20-ku ipak su to dvije 12-ke, pa ozezi pravi kutije i riktaj frekvencije pa tako dok ne ubodes nesto da valja ... ovako od ovih genijalaca il nekog bilo koga drugog nemozes ocekivat nesto puno pomoci ... dok sam ne pljunes u ruke i dobro se namucis, nema ti nikakvog rezultata ... dosta od mene, nebi vise da se petljam medju ovakve, a i ti dalje radi sta hoces ... ako si zeljan da te naucim ovo malo sto ja znam, bujrum u amk piemonte ... aj sad cao LUZERI ...
 

IGY

Član
vidim da nije niko primjetio da su ovo F wooferi od pioneer-a za pocetk promjeni to, trazi D2 dva komada da mozes ici na 0.5 ohm za brpa i na 2 za slusanja, i naravno treba ti i pojacalo koje je stabilno na 0.5 ohm
pa kasnije se igras sa kutijom velicinom porta, polozajem kutije,
i za pocetak ti treba odlicna struja, jer lanac je jak koliko i njegova najslabija karika, u ovom slucaju to je struja :icon_biggrin:
 
Član
IGY je napisao(la):
vidim da nije niko primjetio da su ovo F wooferi od pioneer-a za pocetk promjeni to, trazi D2 dva komada da mozes ici na 0.5 ohm za brpa i na 2 za slusanja, i naravno treba ti i pojacalo koje je stabilno na 0.5 ohm
pa kasnije se igras sa kutijom velicinom porta, polozajem kutije,
i za pocetak ti treba odlicna struja, jer lanac je jak koliko i njegova najslabija karika, u ovom slucaju to je struja :icon_biggrin:

Primjetio sam ja pricali smo vec i vecinu toga sam mu vec rekao, mada zeli da se oproba sa opremom kakva je sada
 
Član
Svaka cast za subwoofer i pojacalo :cool: ...kutija ti je odlicna,samo bih trebao te kabele izvuci sa straznje str. kutije i obloziti je nekim tapisonom ili skajem...
ovako i meni bi trebala mala pomoć...ja i frend planiramo ici na db-drag (natjecanja) ali nismo upoznati s nekim odredenim pravilnikom,a imamo:
2x-subwoofer Sony XSL154P5B-1500W Peak Power (450W RMS)-30cm,
1x-subwoofer Sony XSL154P5B-1200W Peak Power (330W RMS)-25cm,
2x-pojacalo Panasonic CY-PA4003N-1000W (250 W x 4),a od toga 250 W (64 W x 4 kanala pri 4Ω)
...imam sad zasad samo ovu sliku,kad ih jos uslikam onda ću ih staviti...
HVALA I POzzzzzz svima!!!!1 :icon_biggrin:
 
Član
@tresko:eek:tvori si novu temu i tu postavi pitanje... a sto se takmicenja tice tesko da se sa sony-jem ista moze postici...
 
Član
eddo je napisao(la):
ljudi teorija je mozda 5% SPL-a ... ma kakvih 5% nije ni 2% ... i onda se vi nadjete da djelite savjete o spl-u pa j*ote ja nista neznam pa sutim a vi se raspisali tu ko da ste izmislili SPL ... za mene se samo Allah pise velikim slovom, bog moze bit svako pa i cak noris ... :lol:


Spreco ako hoces da naucis nesto, ubodnu pilu, medijapan, drvofix, sarafi, poliester (ili lak za brodski pod), par sarafcigera, aeroport mislim da je 16-ka ok, tu je igy koristio, al ja bi opet navrno 20-ku ipak su to dvije 12-ke, pa ozezi pravi kutije i riktaj frekvencije pa tako dok ne ubodes nesto da valja ... ovako od ovih genijalaca il nekog bilo koga drugog nemozes ocekivat nesto puno pomoci ... dok sam ne pljunes u ruke i dobro se namucis, nema ti nikakvog rezultata ... dosta od mene, nebi vise da se petljam medju ovakve, a i ti dalje radi sta hoces ... ako si zeljan da te naucim ovo malo sto ja znam, bujrum u amk piemonte ... aj sad cao LUZERI ...

Pa nije znao mozda ni ovo sto smo mu rekli,sad et barem nes zna da smo sutili ne bi ni ovo nesto naucio ...
Eddo ce te naucit :cool: Momak prvi put doso na takmicenje i izbacio 140 dB i to sa slabijom opremom od tvoje a ti ko neki iskusan takmicar vrtis se oko te cifre godnama 140 dB koji db vise manje uglavnom tu je negdje :lol: ,,,ajd sad ces ti reci karavan auto,kutija za slusanje itd..:icon_rolleyes: a i teb su govorili kako da povecas rezultat a tvoja stvar sto sve na svoju ruku radis, SPL kutiju za one 257 si vala mogo sklepat ne kosta to tolko,uglavnom standardno samo pametujes ...i sto bi pravio kutiju prije nego je proracuna dzaba trosit materijal a nece nista opet naucit ako je samo skepa bez ikakvog proracuna:icon_question::icon_rolleyes:

Nisam takmicar al znam sigurno nekih stvari sto on ne zna a zeli se takmicit i sto mu ne bi reko ako ce mu vec pomoc:icon_smile:

:icon_exclaim:
 
Član
IGY je napisao(la):
vidim da nije niko primjetio da su ovo F wooferi od pioneer-a za pocetk promjeni to, trazi D2 dva komada da mozes ici na 0.5 ohm za brpa i na 2 za slusanja, i naravno treba ti i pojacalo koje je stabilno na 0.5 ohm
pa kasnije se igras sa kutijom velicinom porta, polozajem kutije,
i za pocetak ti treba odlicna struja, jer lanac je jak koliko i njegova najslabija karika, u ovom slucaju to je struja :icon_biggrin:

iskreno mislio sam jos ovu sezonu gurat s njima, jer trebao bi jos par stoja dodat za nove,malo se fokusirat na instalaciju,izolaciju,struju i probat novu kutiju napraviti...malo preciznijih mjera i sa vise paznje jer je ova bila gotova u 2 dana...skica...i sarafanje..bez puno mjerenja i filozofiranja...pa da vidimo kako ce se pokazat, a dogodine ili akb ove, nove neke zvucnike ubaciti...
ps. kakvo vam je misljenje o pojacalu?
 
Član
spreco ako se ne varam te paje su 1x4 ohma sto znaci da ti na brp ides na 2 ohma a to je stvarno smjesno ... imas dole u oglasima momak prodaje 2x307d2, vidi sa njim da mu das svoje paje on tebi nek da svoje i doplati mu nekih 50-tak maraka to bi trebalo bit sasvim dovolja razlika s obzirom da zvucnici novi (i 307F i 307D2) su bili potpuno iste cjene ...
 
Član
eddo je napisao(la):
spreco ako se ne varam te paje su 1x4 ohma sto znaci da ti na brp ides na 2 ohma a to je stvarno smjesno ... imas dole u oglasima momak prodaje 2x307d2, vidi sa njim da mu das svoje paje on tebi nek da svoje i doplati mu nekih 50-tak maraka to bi trebalo bit sasvim dovolja razlika s obzirom da zvucnici novi (i 307F i 307D2) su bili potpuno iste cjene ...

WOW pametan savjet j*ote:D
a eddo ti Bog, Allah, Isus (k)Hrist ti je smjesno i de iskuliraj malo popij pivo, provozaj skodu ili moto biciklo koje posjedujes jer nije na mjestu!

A kolega (Spreco) eddo ti je pametno rekao za woofere ali to odmah vuce i promjenu pojacala, manji otpor odmah i vuce jaci akku pa samo ako imas novca za sve to onda mjenjaj ako ne....guraj s tim ;)
 
Član
davore idi ba sa 20 jarana skupi sta sice i sklapajte setup sace sezona a mene ne uzimaj cesto u usta ;) ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top