kutija,kablovi...

kutija,kablovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi vidim da ste puni iskustva i znanja a ja sam tek zagrizao pa bih vas zamolio za par savjeta...ja cu vam nabrojati sta imam i sta sam uradio a volio bi da cujem vase misljenje da li bi se to moglo bolje odraditi...

wufer
Features TS-W307F
Maximum input power 900 W
Nominal input power 300 W
Frequency response 20 - 2.000 Hz
Sensitivity (1W/1m) 94 dB
Woofer size 30 cm
Woofer material Composite IMPP™ cone using interlaced Aramid fibre and dual-layer Urethane surround
Voice Coil bobbin type Aluminium
Terminals DIN-shaped

pojacalo
Combat 4000 1 ohm stabile AMP 2.0KW (Magnat)
GroundZero 2 Kanal Endstufe
Impuls 4 Kanal Endstufe
(mislim da su mu ovo spec. jedino mi je to izbacio)

ovo nasvrljano je skica moje kutije s tim da se ne sjecam bas dimenzija tacnih kablovi od wufera su obicni providni sto ih ima sugdje (vjerovatno se trebaju zamjenit)
na zadnjem mjerenju je izbaceno 140 decibela da se moze postici bolji rez sa ovim wuferima i pojacalom
i ovo bi trebao da je moj kasetofon:
http://www.sony.ba/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt55ip#pageType=TechnicalSpecs
i da radi se o golfu 2
hvala
 
Član
sve u svemu nije lose,samo skloni te kablove iz porta,izbusi kutiju pa ih provuci a ne da ti tarlandaju tako,a trebaju ti obicni slikonski 2x2,5 ili 4 mm..........

vidio sam ovog golfa u zivinicama na sr-u ?
 
Član
Ovaj setup sam gledao u Tuzli kad je Piemonte organizovao mjerenje i pricao sa tadasnjim vlasnikom!
A sta ti zelis da se takmicis pa trazis savjete ili za slusanja ?"!
 
Član
takmicenje me zanima...
ps. jos uvijek je vlasnik isti...podsjeti me ko si pa se vjerovatno sjetim...
 
Član
Takodje vidio kad je piemonte organizovao takmicenje, i bili smo bas zacudjeni kako dobro svira:icon_smile:;)

Dobar rez za prvi put ;)

A sto se tice savjeta ne znam sta te konkretno interesuje :icon_question:

Imas bas u ovom dijelu foruma tutorijale za takmicera neko na pikec forumu je to pisao shmajser il ko vec pa je Igy stavio i ovdje pa procitaj ...;)
 
Član
predpostavio sam da si to ti al haj da budem siguran :D

bas si mi i dao par savjeta tamo dok smo bili...
dobro zdravo?

adi187 je napisao(la):
Takodje vidio kad je piemonte organizovao takmicenje, i bili smo bas zacudjeni kako dobro svira:icon_smile:;)

Dobar rez za prvi put ;)

A sto se tice savjeta ne znam sta te konkretno interesuje :icon_question:

Imas bas u ovom dijelu foruma tutorijale za takmicera neko na pikec forumu je to pisao shmajser il ko vec pa je Igy stavio i ovdje pa procitaj ...;)

hvala
al mislim da bi kutija mogla biti preciznije i bolje napravljena tj prema nekoj tacnoj litrazi...izmjerim ujutro koje su sad dimenzije pa napisem...imali nesto posebno kod izrade jer ja sam ovu samo posarafao i silikonom ivice presao...
da li trebaju veci napojni kablovi,jaci akumulator(45ah trenutni),kondenzator...
 
Član
Treba ti proracun za kutiju bas za te woofere i za to auto,slotport kutije kao tvoja su malo zahtjevnije za izradu i proracun u odnosu na kutije sa aero portom...znaci uradis proracun i okruli port stavi od 16 cm al moze i slot kao i na ovoj da ne trosis pare na plastici orginalni a moze i cijev od kanalizacije posluzit :icon_smile:

Kablovi OK 35 mm za to pojcalao samo provjeri spojeve ,dobro ocisti masu i kupi bolje ove za woofere...

Za takmicenje kondenzator ti ne treba ...

Akumulator barem od 75A ako budes kupovo nov uzmi exide 75A oni imaju 30% vise startne snage i za takmicenje su cudo ;)
 
Član
Nema na cemu sta te interesuje pitaj odgovorit ce ti neko na forumu :cool:;)

Usput Vedad je u golfu 3 sa jednim 307 F i kenwood pojacalom imo 140dB znavi moze i ovo jos koji db se navuci :icon_smile:

Imas iwww. caraudio . ba & caraudio-rs . info forume mozda nadjes sta korisno kad te vec to zanima uclani se :cool::icon_smile:
 
Član
mislim da su instalacije ok odradzene, ali kutija je pravljena skoro po nekoj slobodnoj procjeni pa mislim da bi precizniji podatci i nacin izrade popravili score.skinuo sam program WinISD ali mi one skracenice skoro nista ne znace :D
tj zanima me od kojeg materijala kutiju praviti da li je dampirati ili nesto drugo, da li port ili bas reflex ili wap to su neke stvari koje sam usput citajuci pokupio...
da li i kako dampirati cijelo auto jer je rijec o golfu 2...
 
Član
za takmicenje radis kutiju sa portom,materijal medijapan...
ako imas financiskih mogucnosti dobro bi bilo da dampujes auto...
sto se kutije tice imas BassBox program,mislim da je on najjednostavniji...

;)
 
Član
Taj sam, ;)
A kutiju pravis sa Aero portom (ako hoces da se takmicis) kutija od MDFa naravno, sto vise kablova, jak akumulator, sve to na 2 ohma i eto te takmicis se :)
A za sve ostalo tu je Private message ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top