kupovina peugeot 407 karavan pomoc

kupovina peugeot 407 karavan pomoc

Član
Poz forumasi planiram da kupim navedenog pezoa 407 karavana sa 2.0 motorom pa da mi pomognete ima li auto nekih mana jer mi se auto mnogo svidja!Kod nas su svi skepticni oko tog odrzavanja i prekupih dijelova pa da pitam vas jer ste iskusniji!HVALA
 
Koji preskupi djelovi? Vozim 10 god. Peugeot I dosta stvari je jeftinije nego za passat.a 2.0 hdi je odlican motor, s njim se nemozes zeznit
 
Član
Tipična seljačka politika da je skupo održavanje, a servis za moj Peugeot jeftiniji nego za bilo šta drugo.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ako nadjes baraku uvalit ces u nju sve sto imas bez obzira na proizvodjaca
Ako je auto ok, nema vecih kvarova, ulje, filteri, remenje je tu negdje...
Rodjak ima to auto, 6 brzina, otvorene ispod 5 litara sto je za 407 karavan i njegovu tezinu za respekta
Nije imao vecih kvarova, ulje i filter oko 75KM ako se ne varam, nesto je pravo povoljno
Otkinuo je zaštitu naprijed ispod branika i neki lip koji je imao jer ima specifično isturen nos a auto je poprilično nisko...
 
Član
Što se tiče održavanja to je sve tu u 5 deka , a ako je kršina nebitno je dal je Passat ili 407.
Neke stvari na koje obrati pažnju su , obavezan pregled u kakvom su stanju dizne tj. kakva im je korekcija , jer su znali imati problem sa tim Siemensovim diznama ,oslušnuti u kakvom je stanju plivajući zamajac , provjeriti da li ima punu snagu jer je znao otići akutator VG na turbu ,obrtiti pažnju na trap, posebno napred , jer je izuzetno komleksan a samim tim i skup da se obnovi isto tako ako nema veliku navigaciju , onaj mali displej od radija i klime će štekati kad ugrije,isto obrati pažnju koliko ima aditiva za FAP filter , jer je i to skupo...
Uglavnom solidan auto ali ako je zapušten , onda je rupa bez dna , kao i u ostalom sve u toj klasi.
Redovno održavanje je tu negdje sa ekvivalentnim VW-om dok npr "veliki" servis je jeftiniji.
 
Član
Sto se tice dijelova za redovno odrzavanje, DA. Sto se tice drugih stvari, dijelova limarije i to, naravno da NE.
Znas rec da neko ima seljacko razmisljanje a ne znas prihvatiti kritiku. Pises neku glupost vozis 206 koji je dvIje tri klase ispod 407 s kojim poistovjecujes . Nisi seljak malo si ogranicen samo : od tebe samo sam procitao recenice nemoj dizele uzmi benzinca i ironicno "das auto" . Lijep pozdrav

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Član
Znas rec da neko ima seljacko razmisljanje a ne znas prihvatiti kritiku. Pises neku glupost vozis 206 koji je dvIje tri klase ispod 407 s kojim poistovjecujes . Nisi seljak malo si ogranicen samo : od tebe samo sam procitao recenice nemoj dizele uzmi benzinca i ironicno "das auto" . Lijep pozdrav

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Normalno da je tako.
Nisam seljak, ja sam seljacina.
Naravno da sam uvijek prije za benzin nego za dizel i naravno, "DAS AUTO".
 
Slusajte ljudi ,bilo cije prepiranje po tudjim temama bi banovao,covjek fino pita za navedeno auto,ako neako zna nesto korisno nek se javi a ako ne,ben zaobidje
 
Top