Kupovina novog auta savjeti o kupovini,

Kupovina novog auta savjeti o kupovini,

Zanima me šta forumaši misle o sljedećim autima, imaju li koje poznate mane, koliko košta veliki servis i neki potrošnji dijelovi, npr koliko kostaju novi disk+pločice, prednji,zadnji, i sl. kakvi su za održavanje: Evo kandidata:

1. Ford Focus 1.6 TDCI 80 kW karavan 2005 godište, cijena 5200€
2.Škoda Fabia Ambient sport 1.9 TDI 74 kw, karavan 2006 godište cijena 5500€
3.Volkswagen Golf 1.9 TDi Atlantic karavan 74 kw. 2006 godište 6050 €
4.Opel Astra 1.9 CDTI karavan 88 kw,, 2005 godište, Cijena 6200€

Ako neko ima prijedlog za neko drugo auto, uslov je da je dizel i karavan i mladje od 2004 godišta i da je jeftino za održavanje..
 
Član
opel_forever je napisao(la):
George je napisao(la):
promijeni naslov u:
kupovina rabljenog auta savjeti o kupovini

ja ti glasam za golfa ;)

meni je novo, jbg. znaju ljudi na šta mislim,,
na osnovu čega glasaš za golfa

ma golf ili škoda em što su noviji em što ćeš ih lakše održavati i mislim da su pouzdaniji po meni znači to je moje mišljenje nek se niko ne nađe uvrijeđen fokus je dobar al za 3 godine ga neces moc prodat za pola tog iznosa dok ce golf i škoda vjerovatno ostat na istoj cijeni, a opelu jednostavno vjerujem samo ako je benzin nevjerujem u njihove diesele eto toliko od mene
 
Član
Opel ili Ford, prije Opel.;)

Za ove pare možda da pogledaš i 307 karavanče, Megane, Citroen,...
 
Član
ma sa golfom neces pogrijesit kako god...ispricana prica 100x sto se tice odrzavanja i dostupnosti dijelovi...dobro drzi cijenu i moze se prodati lakse...e sad opet je do tebe
 
Član
Nije ti nijedan od ta 4 navedena poznat po nekoj udobnosti imaju malo krući ovjes ali to je bolje za naše ceste, a tebi bi bolji onda bio 307 karavan ili megane karavan oni su mekši a i cijena je tu negdje
 
Član
vw ili opel... prije vw jer mi je nekako ljepsi... ruzna mi je vala astra karavan dok golf karavan ima front od jette... :)


golf na duze relacije... pouzdan jest, udoban ne... :icon_smile:
 
Član
ako je tako onda odustani od golfa, onaj karavan mi je ogavan brata mi, bolje nesto drugo uzmi, mozda focusa,,, roman u travniku ima focusa karavana, meni se jako svidio, kompletan dojam o autu mi je extra;)
 
Član
vidim da 307 karavan nisi napisao u prvom postu... predobar autic... lijep na oko a udoban pravo... ;) ja bi njega najprije...
 
Top