Kupovina navedenih auta

Kupovina navedenih auta

Član
Za nekih mjesec dana planiram uzeti malo novije auto.....Razmisljam o Audi A4 2002,AUDI A6 2002-2004,PUG 407 2004-2006,BMW E46....Do nekih 10.000KM
DIZELI

Koje i zasto mi to preporucujete?
 
imao sam istu dilemu samo sto sam ja benzinca trazio, ja sa kupio a6, iako sam bas bio zagrijan za a4 ali eto presudila je velicina auta...
-a4 zato sto meni bas dobro izgleda i unutra i vani, 1.9tdi motor je odlicna solucija, medjutim meni je prostor koji nudi ovaj auto unutra premal...
-u a6 koliko vidim od 2002 je facelift, 2.5 tdi je rijesen nekih problema koji je prethodni od 150 ks imao, znam da je prije facelifta bio 1.9 tdi ne znam da li ovaj kasnije ima isti motor u ponudi, ali kako god po meni je to preslabo za taj auto...kako god da okrenes ogoromna prednost oba audija je sto mozes kupiti quattro :)...losa stvar kod ovih auta je ovjes tj. lafete...
-e46 sam se toliko trudio da kupim jer mi je to prelijep auto i ogromna zelja bio, medjutim unutra mi je zaista bio premal,a sto mi je najgore bilo oprema im je u vecini slucajeva kokuzna...bilo je bas tesko naci nekog sa finom opremom, jer su mi ovi sa obicnom bili stvarno barem meni ''ruzni'' unutra.
-407 neka ti bude zadnji izbor, imao sam i ja dva francuza ali me 407 razocarao kako udobnoscu kako nekvalitetom izrade..motor 2.0 hdi je solidan, 1.6 bih izbjegavao, imaju standardne ''boljke'' o kojim svi tako zastraseno pricaju fap filter i plivajuci zamajac(koji imaju svi od gore navedenih), a motori kao motori su ok.
 
Član
Teško da ćeš dobiti objektivno mišljenje. Ja kao ljubitelj Pežoa ću ti reći 407. Smješno je reći da je to auto neudobno, sigurno je udobniji od svih navedenih. Nije ni nekvalitetan, ali naravno ima i svojih boljki, kao svako auto. I definitivno je 2.0HDI najbolji izbor, jer je potežak auto.
 
Super Moderator
Za 407 je najbolji izbor 2.2 hdi :) od ponudjenih jeste najudobniji al od a6 nije
To je sve do ukusa svak ce predlozit sta mu se svidja il sta vozi. Najbolje sam da ih sve probas i odlucis :)
 
BHT Ovisnik
A4 osobno odvratan,posebno nazad, nekakav jajast,ruzan,premalen unutra, A6 neznam koliko ces lako naci Tdi-a dobrog jer su vecinom ti 2.5 sto ih kude, dok je e46 mnogoo prostran auto, A6 je širi unutra,ali po duzini E46 je skoro te velicine auta jer ima mjesta za noge za 4 putnika po 185cm bez problema da im neće biti skuceno natrag, fin mladenački dizajn, za motor neznam dal se itko zalio, ni za 318d niti 320d, mislim na redizajn 2001+ god. 407 isto jako udoban auto, za motore neam pojma, hvaljeni su, jedino sto je mozda mlađi,al bih pucao na E46, od francuza bih prije C5
 
ma da miseljenja su stvarno podijeljena i svako ima ono sto njemu odgovara i razlicite prohtjeve i zahtjeve...prvo skontaj sta ti hoces, ja sam trazio malo prostraniji auto, i za to su mi bili premali i a4 i e46...kao sto rekoh stvarno sam zelio e46 ali jednostavno mi nije ponudio ono sto zelim...
ovo za 407 govorim s argumentima, imao sam 406 i 307, nakon sto sam nakon 406 sjeo u 407 totalno razocarenje..takodje sam taj auto htio kupiti ali kad sam ga provozao i isprobao par njih odustao sam...moguce da se meni ucinio neudoban poslije 406, ali kvalitet izrade unutra plastika i kvrckanje me stvarno iznenadilo...nisam protivnik peugeota imao sam ih dva vozio svakog po 2 godine...307 ima vise prostora i od e46 i od a4, sad ce me iznapadati mozda :), ali stvarno mi je to u praksi dokazano...
i sto rece col3 c5 je isto super auto i ja bih njega prije 407, a ako si vec uzeo i klasu audija 6 onda bih takodje na tvom mjestu e39 facelift uzeo u obzir...sto rece allroad sjedi provozaj i probaj sve od navedenih i skontaj sta ti odgovara, to je jedino i najbolje rjesenje...
da ne bi otisli u drugom pravcu ono sto je bitno da svaki od ovih auta za odrzavanje mislim da isto dodoje, svaki ima neku ''boljku'' ali kad se to sve sabere i oduzme otprilike ti dodje na isto...vjerujem da ce se i ostali sloziti, a to ti je ono sto je bitno kod kupovine..
 
Član
Hvala svima na misljenju sve mi to znaci,odustajem od A6 i A4,sad cu dobro razmisliti između E46 i 407 znaci treba mi auto da se sto manje kvari trenutno imam auto kojem svaki dan al bas svaki nesto fali..jedino sto bih prije isao na 407 zbog toga sto je mlađi na odnossu e46 al opet BMW je BMW
 
BHT Ovisnik
@ BoB_MarleY
To sto se tice udobnosti 406/7 jeste, kao svaki francuz, nema vise one udobnosti kao sto je bilo do serija malo poslije 2000 god.
Samo mene cudi to sto kazes 307 da je veci od E46... il se nisi dobro vozio ili sto, ja sam ovisnik o prostoru u autu, (momak sam vozim karavana,dok otac bmw limuzinu) e46 mi nije padao na pamet jer standarno je bmw 3 uvijek bio mali. trazio sam e39, dok kolega me nije natjerao da njegovog provozam i da se odvezem s njim 300km na put, i kada sam vidio da stvarno auto ima mjesta rekao sam da nema potrebe mi za e39,jer ja sa 185 cm kada sjednem iza samog sebe,nazad imam jos skoro 10cm razmaka izmedu koljena i prednjeg sica. U svojoj klasi vozila to je def auto s najvise prostora, vise nego u mene volvo karavan, dok u istom polozaju sjedenja u 307 moram rasiriti koljena sa strana sica da ne udaram, kolega je imao i starijeg i rediazjna sa 2 i 4 vrata

sto se tice odrzavanja bmw-a ima lanac, ne zupcasti, pa je samo bitno sipat njegovo ulje, dijelovi su tu i tamo pristupacni, ako se redovno odrzava nije vele skupo, u mjerenju sa npr. golfom 4 skuplje nesto jeste, dok sam amortizere po komadu sachs neki dan placao 130km po komadu novi, stabilizatori oko 20km, zbog zadnje vuce su naprijed vecinom malo bolje utegnuti pa nisam bas vele cuo da se zale il daju novac na ovijes, samo dobro pogledaj da ne klapa sta gdje ako se odlucis
 
Poslednja izmena:
Član
Ako su ova 2 ostala kao izbor, moj prijedlog je 407, NE zato što volim Peugeot, naprotiv, sam sam mislio uzeti sebi E46 i odustao sam zbog nekvalitetnog lima, SVAKI truli na rubovima, pragovima, blatobranu, gepeku,... Sa ovim imam iskustva i previše i ko god nesto kaže u vezi ovog da nisam u pravu, izuzetak je jer im je to boljka, farbali smo i popravljali ih do sad preko 10. Sa Peđom nećeš imati problema što se tiče ovoga. Inače, ja bih išao na opciju benzin, jeftiniji u startu, plus plin i voziš se za dž.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Top