Kupovina laptopa

Kupovina laptopa

Planiram kupiti laptop, pa me interesuju vase preporuke, kod koga je najbolje u Sarajevu kupiti laptop, koju marku preporucujete, neplaniram na njemu igrat igrica pa mi graficka i nije bitna, najvise mi je bitan HDD i brzina, pa sam konto mozda sam sastavljat neku konfiguraciju, pa et svi prijedlozi dobrodosli :D, cijena ovak do nekih 1200, nebih preko da idem
 
Član
evo ja imam vostro 1015 placen 1100 ja mislim sedmica windows na njemu slusa do sada odlicno brz ,ne stopa integrisana graficka je jedina mana ....

ja njega preporucujem ;)
 
Evo da se i ja ukljucim, uzeo sam HP620 , placen 1000km, tako da pogledaj i njega, jer sigurno se neces pokajati
 
nisi naglasio nov ili polovan :icon_biggrin:

ako hoces sminku, hp, dell, ali se zato spremi deranja oko servisa i rezervnih dijelova....
ako hoces djabanu funkcionalnu, acer, emachine (isto sranje), siemens, ali budi spreman da za oko 2-5g nesto crkne

ako hoces izdrzljivost i jeftin servis, dobru podrsku, asus, ibm (lenovo), teze se kvare, a cijene servisa prihvatljivije

Ostalo je do tebe, a sto se tice brzine, pa logicno, sto bolji proc i vise rama i no sikiriki ;)
 
Hvala vam ljudi, nov sam planirao naravno, a najbitnije mi je da je izdrzljiv, duga garancija. Sta mislite o Toshiba, ima dosta raje hvale ih pa et ako sta znate. I koje su radnje najsigurnije za kupovinu, sto se tice popravaka i toga :D
 
zuka_ je napisao(la):
bobom4Motion je napisao(la):
Evo da se i ja ukljucim, uzeo sam HP620 , placen 1000km, tako da pogledaj i njega, jer sigurno se neces pokajati

Imam i ja ovaj laptop i za ove pare je odlican ;)

pa da nije losa marka, a i performanse cijena su i vise nego odlicne, ja sma uzeo ovaj jer je bio na akciji i svi su razgrabljeni u rekordnom roku;)
 
Legend
nadam se da ce ti pomoci moja preporuka sta NE kupiti ....

imao Acer aspire 5520 1,8 DualCore , 2gb ram , 160 gb disk , u glavnom crkavao mi hdd 3x , uvijek kupim nov i to crknuo njegov od 160 gb , pa kupim 320gb crkne i on , pa na kraju 500gb i taj crkne ...ZGADIO MI SE

onda drugi acer ..... Pentium 4 2,4ghz , 512 ram , 120 hdd .... isto jedan disk rikne , zamijenim ga sa istim , i onda mu rikne nesto na maticnoj ploci i eno ga u dijelovima.....

znaci ACER ne kupuj , jos od dosta ljudi sam cuo slicne kvarove i zamjerke


a sto inace ljudi koji godinama koriste i kupuju laptope savjetuju ...... IBM / LENOVO i HP laptope , s tim nebi trebao imati problema kao sa gore navedenim ( bar po iskustvima iskusnih ljudi *
 
Član
ja imam asus vec skoro dvije godine radi besprijekorno..oko 1200 km je cijena, fercera i igre i sve ko ludo...preporuka ;)
btw. drug mi ima toshibu nova skoro , otisla maticna, nemoze nigdje popraviti, jeftino :D
 
Član
vidi da li u toj cijeni mozes naci neki Dell i da se namiris za duzi period... btw, neko pomenu IBM, nezz da li se vise uopste proizvodi pod njihovim imenom ista, jer ih je Lenovo kupilo...
 
Član
Ovako sa Toshibom imam dobra iskustva, Hp, zalosna iskustva jednom maticna, drugom hdd, pa sata kontroler, acer ne kupuj, jer je kolega u internet clubu imao kritika na njih, izjebase ga dobro da prostis... Gledam sada raja dosta fali Siemens Fujitsu, kazu da su dosta izdrzljivi za svoje novce, no evo ja sam sa Toshibe, Hp-a, presao na Dell, i ja sam prezadovoljan sto se tice performanci, izgleda, sve super, jos mogu pohvalit kvalitet izrade novijih delovih laptopa, dosta su kvalitetnije slozeni od Hp-a, i toshibe, mada ja nebih bjezao od toshibe, dok je Hp pogotovo pavilion serije uzasno los... A tebi ako ne treba sminka laptop, onda trazi stariju malo seriju IBM sa Penitum 4 proc, to su neunistivi laptopi....
 
Top