Kupovina drugog auta - lock

Kupovina drugog auta - lock

MTR

Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

zao mi je sto nemam slike , ovo sto Zela govori za 1,5 dCi je istina , neki dan ovi moji montirali 4 nove dizne ( posto su stare riknule ) i auto nije u leru radio max 5 minuta i ista stvar - rikavela i ove nove . Nakon skidanja rezervoara , pumpi itd i istresanja goriva u kadu naslo se toliko strugotine ko na tokarskom stroju , cak nismo smjeli ni procjedit nego smo je roknuli u bure u kojem se ciste masni dijelovi . Osim toga na 1,5 dCi su cesta pojava rikavela i turbine , djaba odrzavanje , mora se ulje mjenjat ko na golfu , svakih 5-6 hiljada km
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

od svih auta dva mi se najviše sviđaju golf 3 i seat ibiza. Kakvi su 1.9 TD motori u 3ice u 1.4 b motori u ibize
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

ZELA GTI je napisao(la):
Nelle G: Tko sam ja da ocjenjujem nečije znanje o autima? Preporučuješ momku motor od kojeg svi bježe. Stalno se provaljuješ na ovakvim temema! Već sam ti dao savjet, piši po offtopicu. Bolje ti leži;)

A evo malo o 1.5 dci motoru: Rak-rana tih motora, proizvedenih do 2004., je visokotlačna pumpa Delphi (odnosno Lucas). Problem je u bregastom vijencu s kuglicama, koji pokreće pumpne klipiće. Nije dobro otvrdnut, odnosno cementirani je sloj pretanak pa se ljušti. Strugotina potom prolazi kroz brizgaljke i uništava ih, potom ulazi u cilindre i brazda ih, a povratnim vodom odlazi i taloži se u spremniku goriva.

Odlična ti je preporuka zar ne?

Ja prenosim licne utiske, jedan je 2003 drugi mislim da je 2005... Stvarno nemaju problema, citao sam o tim problemima na 1.5 dci, al stvarno ovaj s tim nema problema,bar ne zasad...
Kod brata isto na poslu njegov kolega ima 1.5dci doduse ne znam koja je godina isto tako nema kvarova...

i ne znam sto si zapeo toliko za njega, to je bila moja preporuka kao 3 opcija...
Prva je sigurno bila Punto JTD druga Pug 206 benzin zbog jeftinog odrzavanja i koliko toliko male potrosnje..a 1.6 HDI se svakako isplati uzet ako je udobrom stanju i imas malo vise para...

Zela, ne mislim se s tobom prepirat, daleko od toga i vrjedjat. Ja prenosim svoje licne utiske, ti napisi ono sto znas i svakom dobro.

Na kraju krajeva, tu smo da damo savjet...;)
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

ZELA GTI je napisao(la):
A evo malo o 1.5 dci motoru: Rak-rana tih motora, proizvedenih do 2004., je visokotlačna pumpa Delphi (odnosno Lucas). Problem je u bregastom vijencu s kuglicama, koji pokreće pumpne klipiće. Nije dobro otvrdnut, odnosno cementirani je sloj pretanak pa se ljušti. Strugotina potom prolazi kroz brizgaljke i uništava ih, potom ulazi u cilindre i brazda ih, a povratnim vodom odlazi i taloži se u spremniku goriva.

Odlična ti je preporuka zar ne?

Potpis. Ja sam imao megane-a, sa tim motorom i poceo je da dimi zbog dizni i ja sam ga prodao zbog toga, inace je trosio stvarno kao upaljac, clio trosi jos manje. E sad sta je glavni problem, to sto su svi dosli iz uvoza,a tamo pregazili >300 000km, a sad na satu 100 000 i za 50 000 se pokvari i posle renault lose napravio motor...to je smesno. Kad bi nasao taj motor sa pravom kilometrazom pa i da ga uzmes, ovako bolje ga je izbeci;)
@Nelle G: Tvojim prijateljima sigurno dobro sluzi taj motor, jer nije puno presao, ali ti opiljci kad pocnu da prolaze kroz dizne tu je kraj...Taj motor se proverava kod majstora koji mora dobro da pregleda pumpu;)

superman je napisao(la):
od svih auta dva mi se najviše sviđaju golf 3 i seat ibiza. Kakvi su 1.9 TD motori u 3ice u 1.4 b motori u ibize
Sa tim 1.9TD nemam bas nikakvog iskustva, ali 1.4 na ibizi je djubre od motora, trosi podosta, ne ide nikako, pocinje da trosi ulje posle 100 000km, i da cvakce k`o dizel.....
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

Sa tim 1.9TD nemam bas nikakvog iskustva, ali 1.4 na ibizi je djubre od motora, trosi podosta, ne ide nikako, pocinje da trosi ulje posle 100 000km, i da cvakce k`o dizel.....

[/quote]

Hvala na podijeljenom iskustvu, takodjer i ostalima!
Idemo dalje...
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

imam ti ja Fiat Punto 2001 godina,,ako si zainteresovan da ti postavim slike i ostale onformacije
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

ne zanimaju me manja auta punto je dobar ali za moje potrebe je premal
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

Mislim da bi se ovde moglo naci nesto za tebe...i zapamti sa kes parama sve cene idu dole;)
http://www.pik.ba/?trazilica=opel+astra&kategorija=18&kanton=&brand=&vrsta=sve&od=7000&do=7800&stanje=&kategorija=18&model_text=&tip_select=&godiste_min=&godiste_max=&kilometra-a_min=&kilometra-a_max=&konjskih-snaga_min=&konjskih-snaga_max=&kw-kilovata-_min=&kw-kilovata-_max=&kubikaza_min=&kubikaza_max=&gorivo_select=&velicina-felgi_select=&transmisija_select=&broj-vrata_select=&boja_select=&muzika-ozvu-enje_select=&parking-senzori_select=&t=
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

dellas je napisao(la):
Mislim da bi se ovde moglo naci nesto za tebe...i zapamti sa kes parama sve cene idu dole;)
http://www.pik.ba/?trazilica=opel+astra&kategorija=18&kanton=&brand=&vrsta=sve&od=7000&do=7800&stanje=&kategorija=18&model_text=&tip_select=&godiste_min=&godiste_max=&kilometra-a_min=&kilometra-a_max=&konjskih-snaga_min=&konjskih-snaga_max=&kw-kilovata-_min=&kw-kilovata-_max=&kubikaza_min=&kubikaza_max=&gorivo_select=&velicina-felgi_select=&transmisija_select=&broj-vrata_select=&boja_select=&muzika-ozvu-enje_select=&parking-senzori_select=&t=

Ove Astre su odlicne s 1.6 16v motorom, bar bi moj izbor bio.;)

Evo jedan Stillo od mene:
http://www.pik.ba/artikal/490073/fiat-stilo/
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

@zela le gendo citaj ponovo polako:
punto je meni licno maleno auta ...za moje potrebe, ne volim bas mala auta...ipak je vise prostora prednost...

a 1.2 se moze drzati prosjecno na 6.5 sigurno...ne zivi superman u berlinu

ej sad ti nelle preporucujes punta posto ga ti vozis :D

ok je i pug 206. fin auto

:icon_exclaim:

takoder mislim da bi golf 3 bio dobra opcija ali samo neki sredjen i sto mladji benzinac...moze se naci za tu lovu
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

moja preporuka! fiat bravo 1.9jtd, ili ako ti treba vise prostora brava 1.9jtd.. iz iskustva ti preporucujem ;)
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

Eh ovako drugari... Sta mislite o Ventu? ..poređenje sa golf 3 kakav je. Zelio bih biti malo drugaciji i nekako mi se Vento svidja... Moze li se naci za jedno 6500 max KM dobar ventic? Svi komentari, sugestije dobrodosli.....
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

laganini je napisao(la):
PUG 206 1.4 govorim ti iz iskustva jer sam ga vec imao, odlican autic, malo trosi, redovan servis i nikakvih problema.

A još bolja opcija 1.6 ako naletiš, ali i ovaj nije loš. Opreme imaš više nego u FIjATu, VW-u ili bilo kom sličnom autu za te pare. Održavanje uopšte nije skupo kako mnogi pričaju, to je sve ono, rekla-kazala. Moja iskustva sa 206-icom su do sad samo pozitivna. Nemoj najslabije verzije, ipak je to tromo i troši više od jačih verzija. Probaj ga malo, nećeš se pokajati. Da si bliže, dao bih ti moju Pežolu malo, čisto da vidiš kako ti leži. FIjAT Brabo-Brava isto nije loš izbor, a to mu je cijena. Može se naći i sa malo više opreme, ali ima sve što ti je potrebno uglavnom. Komforan je dovoljno, a održavanje može biti problem ako prethodni vlasnik nije bio pažljiv. Od Punta bih se iskreno klonio, nekako mi ne leži nikako, a oprema je bijedna. VW Vento nije loš uopšte izbor ako je prethodni vlasnik vodio računa. Stric mi vozi već 10 godina bez problema, 1.9TD mislim da je u pitanju. U jbt, al' se raspisah.:lol:
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

superman je napisao(la):
Eh ovako drugari... Sta mislite o Ventu? ..poređenje sa golf 3 kakav je. Zelio bih biti malo drugaciji i nekako mi se Vento svidja... Moze li se naci za jedno 6500 max KM dobar ventic? Svi komentari, sugestije dobrodosli.....
Dobar je Vento, ja koliko sam primjetio a vozio sam se u oba auta nema nikakve razlike u odnosu na Golf 3 osim sto Vento ima guzicu, jos kad bih nasao TDI ali njega nema za 6500 sigurno..
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

moze se naci td vento neki dobar za te pare ja mislim, pa da se opet chunira :) , ili trica, ostaje u opticaju...

Sta ces dijelovi i odrzavanje opet imaju prednost+ potrosnja :D u odnosu na ostale hehee
 
Top