Kupovina drugog auta - lock

Kupovina drugog auta - lock

Član
Dakle razmišljam se koje auto da kupim, nešto da ne troši više od 7l (7.5l plafon), a da nije trom, kao Seat ibiza kao ova http://www.pik.ba/artikal/580263/seat-ibiza-1-4-b-/
ili nešto slično
MOLIM bez konmentara tipa gdje ćeš davati tolike pare za 3icu, već šta biste vi kupili za ove pare, kakvo je održavanje i motori tih auta.
Prednost auta sa 4era vrata
Otvarao sam sličnu temu ali nisam dobio potreban odgovor
 
Legend
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

golf 3- vento TDI ili audi b4, a moze se naci i fin bmw e36
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

superman je napisao(la):
Dakle razmišljam se koje auto da kupim, nešto da ne troši više od 7l (7.5l plafon), a da nije trom, kao Seat ibiza kao ova http://www.pik.ba/artikal/580263/seat-ibiza-1-4-b-/
ili nešto slično
MOLIM bez konmentara tipa gdje ćeš davati tolike pare za 3icu, već šta biste vi kupili za ove pare, kakvo je održavanje i motori tih auta.
Prednost auta sa 4era vrata
Otvarao sam sličnu temu ali nisam dobio potreban odgovor

Ta ibiza je jako jako troma...Moze ovako nesto http://www.pik.ba/artikal/136337/citroen-xsara-hdi-tek-registriran-/
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

jos ekonomicnije a malo slabije 1.2 16v sa 82 konja...extra ide a trosi ko upaljac :)
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

CoL3 je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
ja bi naravno uzeo fiat bravo :)

moja preporuka također,odgovara svim tvojim kriterijima,uzmes 1.6 16v

JTD...;)
http://www.pik.ba/artikal/439934/fiat-bravo-1-9-jtd/
http://www.pik.ba/artikal/28792/fiat-bravo-1-9-jtd-2001-god/

sasvim OK za te pare ;)
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

AnDel je napisao(la):
jos ekonomicnije a malo slabije 1.2 16v sa 82 konja...extra ide a trosi ko upaljac :)

ne bih se slozio da je bas upaljac,pogotovo po gradu...jos ako neko oce da ga stisne malo...Realno oko 8 do 10l gradske...

Otvorena svaka cast. Taj od 80KS zeznut za odrzavanje,duplo skuplji nego moj od 60PS 1.2 kod Punta...

Moja preporuka Punto 1.9JTD. Super ide a malo trosi. Takodje cijena 6500 do 7000 KM. Takodje ima dosta opreme a neki dodju i u fullu, lako ces izabrat a motori ne poderivi uz redovno odrzavanje.;)

Imas i Pug 206,on ti je manji od punta i manje prostora ima. Sto se tice njih ganjao bi benzince. Ne znam dal imaju ovi HDI od 90PS FAP filter,ako imaju nosi ga djavo i jer je taj dio preskup ako ti ode.
Takodje zanimljiv model tj meni i najbolji od njih je 1,6 HDI 110PS a malo je skuplji. Svakako se isplati uzet.

Od VW imas nekako Golf3 TDI...al njih vec polako vrijeme pregazilo i stariji su modeli, ja bi svakako iso na mladje modele.

Imas i finih Clia 1.5dci,jako mali potrosaci a solidne performanse...

eto toliko od mene... moj izbor po redu bi bio..

1. Punto JTD
2. Peugeot 206 1.6 HDI
3. Clio 1.2 TCE al skuplji su, za tebe 1.5DCI
4. Golf3 TDI
 
BHT Ovisnik
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

moja preporuka bravo,jer je prostraniji,uzeti 1.6 16v,jeftiniji je od jtd-a,ubaciti odmah plin za cijenu jtd-a i vozi se jos ekonomicnije,ako vec prostranost nije problem,auto samo za grada onda punto nije los izbor
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

PUG 206 1.4 govorim ti iz iskustva jer sam ga vec imao, odlican autic, malo trosi, redovan servis i nikakvih problema.
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

punto je meni licno maleno auta ...za moje potrebe, ne volim bas mala auta...ipak je vise prostora prednost...

a 1.2 se moze drzati prosjecno na 6.5 sigurno...ne zivi superman u berlinu :)

ej sad ti nelle preporucujes punta posto ga ti vozis :D

ok je i pug 206. fin auto :)
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

AnDel je napisao(la):
punto je meni licno maleno auta ...za moje potrebe, ne volim bas mala auta...ipak je vise prostora prednost...

a 1.2 se moze drzati prosjecno na 6.5 sigurno...ne zivi superman u berlinu :)

ej sad ti nelle preporucujes punta posto ga ti vozis :D

ok je i pug 206. fin auto :)

Pa dobro ja vozim ja zadovoljan,jos 4 vrata bas sto njemu treba :)):D:D
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

Nelle G: Da se malo osvrnem na tvoje preporuke. 1.6 hdi u 206-ici je jako rijedak motor, a i nema ga dobrog za te pare. 1.4 benzin će mu trošiti skoro isto a naći će ga za manje love. Da ne spominjem jeftinije održavanje.

Preporučuješ clio 1.5 dci (pretpostavljam do 2004 godine). Strašna preporuka, sigurno ne znaš da je to jedan od najlošijih motora što je renault napravio u zadnjih 10-15 godina. Ne znaš za probleme sa pumpom i diznama...

p.s. zbog svojih provala, loših savjeta i petljanja u stvari oko kojih očito nemaš pojma si dobio zaslužen minus ;)

Andel: 6.5 litara gradske vožnje za auto te mase i snage je znanstvena fantastika.

Moja preporuka bi bio golf 3 1.6 benzin, ako si već zagrijan za golfa. Vozio sam ga par godina, grad 8,5 litara, vanjske 6-6.5. Odličan motor, izdržljiv, jednostavan, neopterećen;)

Inače kupovina starih turbo dizela nije dobra stvar. Svi su prevalili mnogo kilometara, očekuj skupe kvarove...
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

hahah To Zela, de mi jos jedan minus..ti si..ovde, naucnik...mi smo svi ucenici...:lol::lol::lol: jako sam se nasekiro zbog tvog minusa...

Prvo i osnovno, preporucio sam 1.5dci jer mi imaju dvoje prijatelja taj auto, auto stvarno mizerno trosi a nema nikakvih problema bar za dvije godine koliko ih posjeduje. Samo redovan servis i pici, promjenio samo akumulator pred zimu, to je potrosna roba.

I sad ces se ti nac meni pametan pa rec da ne valja, ja pricam iz vlastitog iskustva dvojce prijatelja i znam kako ih sluzi auto ti pametnjakovic zadrzi komentare za sebe.
Ponasas se previse prepotentno i ko si ti uopce da ocjenjujes naka znanja o automobilima...??

Ovo je forum, covjek je trazio neke preporuke i tu smo da pomognemo... Ne da ti bulaznis sa svojom prepotentnoscu...
Skuliraj se covjece..:D:D

brainiac.jpg
 
Član
RE: Kupovina novog auta do od 5k do 7k

Nelle G: Tko sam ja da ocjenjujem nečije znanje o autima? Preporučuješ momku motor od kojeg svi bježe. Stalno se provaljuješ na ovakvim temema! Već sam ti dao savjet, piši po offtopicu. Bolje ti leži;)

A evo malo o 1.5 dci motoru: Rak-rana tih motora, proizvedenih do 2004., je visokotlačna pumpa Delphi (odnosno Lucas). Problem je u bregastom vijencu s kuglicama, koji pokreće pumpne klipiće. Nije dobro otvrdnut, odnosno cementirani je sloj pretanak pa se ljušti. Strugotina potom prolazi kroz brizgaljke i uništava ih, potom ulazi u cilindre i brazda ih, a povratnim vodom odlazi i taloži se u spremniku goriva.

Odlična ti je preporuka zar ne?
 
Top